Çorlulu Ali Paşa Medresesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Çorlulu Ali Paşa Medresesi Nerededir?

1716 yıllında Ali Paşa Mimar Davud tarafından yapılmış olan medrese, İstanbul Beyazıt’ta bulunur ve özellikle tarihi dokusu ile görülmeye değer yerlerden birisidir.

Çorlulu Ali Paşa Medresesi Nasıl Gidilir?

1670 yılında Tekirdağ Çorlu’da doğan Çorlulu Ali Paşa, doğduktan hemen sonra İstanbul’daki farklı Osmanlı kurumlarında eğitim öğretim görür. İsveç-Rus savaşındaki yanlış politikası nedeniyle sürgüne gönderilir.

Onun adına yaptırılan bu medreseye gidebilmek ise çok kolaydır. Tramvaya binip Beyazıt – Kapalı çarşı durağında inebileceğiniz gibi metro ile Aksaray’a gelip buradan da yürüyerek gidebilirsiniz. Ya da yine Sultan Ahmet meydanından buraya yürüyerek gelebilirsiniz.

Çorlulu Ali Paşa Medresesi Nerede, Nasıl Gidilir?
Çorlulu Ali Paşa Medresesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın