.d Ne Demek? Sosyal Medya

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde .d ne demek? Sosyal medya konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte .d ne demek? Sosyal medya sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda 😀 ne demek, .dd ne demek, :DD ne demek? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Sosyal medyada birbirinden farklı ve özel konuşma stili, özel emojiler bulunuyor. Bu emojilerin her birisinin anlamı farklı anlamlar içeriyor ve bu anlamlarla birlikte bu emojiler farklı alanlarda konuşma stili olarak kullanılıyor. Sosyal medyada gençlerin sık bir şekilde kullandığı .d emojisi ne anlama geliyor? .d ne demek? Sorusunu soranlara doğru cevaplar verdik.

D ne demek snapchat?

Sosyal medya denildiği zaman aklımıza bir çok platform gelmektedir. Bunlardan olan snapchat uygulamasında d olarak kullanılan veya 😀 emojisi olarak kullanılan emojinin anlamı çok mutlu anlamını taşır.

.d Ne Demek? WhatsApp

.d Ne Demek?

Sosyal medya denilince aklınıza ne geliyor? Bizim aklımıza Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram veya TikTok geliyor. Sizlerin de aklına bu sosyal medya uygulamaları gelecektir fakat bu uygulamaların içerisindeysek içerisinde kullanılan emojilerin ve diğer terimlerin her birisini öğrenmemiz gerekir. Çünkü hepsinin farklı bir anlamı, farklı bir özelliği ve konuşma stili bulunuyor.

.d olarak kullanılan veya 😀 emojisi olarak kullanılan emojinin anlamı çok mutlu anlamını taşır. Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat veya TikTok uygulamasında .d, 😀 emojilerini sık bir şekilde görürüz.

:D, .d
Tanım:Çok mutlu
Tip:Simge
Yüz İfadesi:
1. görsel .d veya 😀 ifadesinin anlamını içeriyor.

Dünya’nın En Çok Kullanılan Kısaltmaları

İnternette ve özellikle sosyal medya uygulamalarında birisiyle tanıştığımızda bize bilmediğimiz farklı anlamlarda cümlelerin kısaltmalarını söyleyebilirler. Onların sorduğu sorular veya gönderdiği emojilere doğru tepkiyi verebilmeniz için her birisini anlamını bilmeniz gerekir. İşte sizlere Dünya’nın en çok kullanılan kısaltmaları…

  • ASL: Yaşını, cinsiyetini, nereli olduğunu soruyor.
  • ETA: Saati soruyor.
  • BTS: Sanatçı grubunun adı.
  • OG: Orijinal bir gangster olduğunu söylüyor.
  • FR: Sen gerçek mi söylüyorsun? Anlamında şaşkınlık anlamını taşıyor.
  • SMH: Başımı sallıyorum anlamını taşır.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın