Dermabel Krem Ne İşe Yarar? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde Dermabel krem ne işe yarar? Sorularını alıyorduk. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Dermabel krem ne işe yarar? Detaylı bir şekilde aktarmış olacağız. Bununla birlikte Dermabel krem ne için kullanılır?, Dermabel krem nedir?, Dermabel merhem ne için kullanılır?, Dermabel krem sivilceye iyi gelir mi? Başlıklarında da farklı bilgileri paylaşmış olacağız.

Merhem veya bir tür krem olan Dermabel adlı krem cilt hastalıkları üzerinde sağlıksal problemleri giderebilmek amacıyla kullanılmaktadır. Bir çok cilt hastalığına iyi geldiği bilinen kremin kullanıcıları olumlu yönde yorumlarını paylaşmaktadır. Peki, Dermabel krem ne işe yarar? İşte sizlere detaylı cevabı!

Dermabel Krem Nedir?

Dermabel krem etken madde olarak içerisinde betametazonu bulunduran ve cilt hastalıkları için kullanılan bir krem türüdür. İltihap, kaşıntı ve döküntü şikayetlerinde kullanıldığı bilinmektedir. Etken madde olarak betametazon bulunduran Dermabel krem aynı zamanda yardımcı madde olarak klorokrezol, sodyum dihidrojen fosfat monohidrat, fosforik asit, makrogol setilstearat eter, setilstearil alkol, sıvı parafin, beyaz yumuşak parafin, sodyum hidroksit, saf su içermektedir.

Dermabel Krem Ne İşe Yarar?

Dermabel Krem Ne İşe Yarar?

Dermabel krem ağzı plastik bir şekilde kapatılmış olan ve alüminyum tüp içerisinde yer alan bir krem türüdür. Cilt rahatsızlıkları için kullanılmaktadır.

 • Kızarıklık
 • Kaşıntı
 • Döküntü
 • Terleme bozukluğu

Bu gibi sağlıksal problemlerde Dermabel kullanılmaktadır. Dışarıdan cilde sürülerek uygulanması doğrudur ve içerisinde bulundurduğu betametazon adlı kimyasal madde cilt üzerindeki iltihabı, kaşıntıyı ve kızarıklığı giderme konusunda güçlüdür.

Dermabel Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ilaç, krem veya merhemin kullanılmasında dikkat edilmesi gerekenler bulunduğu Dermabel krem içinde kullanımında dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Sırasıyla sizlere aşağıda paylaştık.

 • Eğer bağışıklık sisteminde sağlıksal problemleriniz varsa dikkatli bir şekilde kullanınız.
 • Karaciğer yetmezliğiniz varsa dikkatli kullanmanız gerekir.
 • Betametazon dipropiyonat veya DERMABEL’in bileşiminde bulunan yardımcı maddelerden herhangi birine karşı (yardımcı maddeler listesine bakınız) alerjiniz var ise
 • Tüberküloz, çiçek, suçiçeği ve virüslerin neden olduğu diğer deri enfeksiyonları ile yüzünüzde kızarıklık ve şişlik veya ağız çevresinde kaşıntı, kızarıklık, döküntü var ise
 • Alt bacaklarınızda, varislerden kaynaklanan yaralar var ise
 • Katarakt, glokom, gözde mantar enfeksiyonu ve ateşli uçuk oluşma ihtimali nedeniyle yüz üzerinde uzun süreli tedavi için veya alın, göz ve göz çevresinde kullanmayınız.

Dermabel Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Eğer Dermabel kremi kullanırken aşağıda paylaştığımız sağlık problemleriyle karşılaştıysanız bir an önce Dermabel kremi kullanmayı bırakınız ve bir doktora danışınız.

 • Kaşıntı  
 • İritasyon
 • Yanma
 • Kızarıklık
 • Cilt kuruluğu
 • Çocuklarda büyümede yavaşlama, kilo kaybı, kan ve idrardaki kortizol konsantrasyonlarında azalma
 • Yüzde yuvarlaklaşma, bitkinlik, ödem gibi Cushing sendromu belirtileri
 • İdrar yapma sıklığında artış, aşırı susama, ağız kuruluğu ve deri kuruması gibi kan glikoz düzeyindeki artış belirtileri

Dermabel kremi kullandığınızda yukarıda saymış olduğunuz sağlık problemleri ortaya çıkıyorsa Dermabel kreme karşı alerjinizin olduğu anlamına gelir. Bu tür sağlıksal problemleri giderebilmek amacıyla bir an önce doktora gitmelisiniz.

Dermabel Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Dermabel kremin sivilceye iyi geldiği konusunda herhangi bir uzman doktor görüşü bulunmamaktadır. Akne, sivilce ve türevi cilt rahatsızlıkları için en yakın hastaneye giderek cildiye bölümü yardımıyla tedavi olmalısınız.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın