Devlet Hastanesinde Burun Estetiği

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği – Burun ameliyatı için genellikle özel hastaneler tercih edilse de aslında bu ameliyatlar için devlet hastaneleri de hizmet vermektedir. Ancak özellikle pek çok kişinin merak ettiği konu olan burun estetiğinin devlet hastanesinde yaptırılıp yaptırılamadığı konusunda devlet hastanesinde burun estetiği operasyonları da gerçekleştirilmektedir.

YouTube video

Devlet hastaneleri, estetik bir kaygı için burun ameliyatı olmak isteyen kişilere de hizmet verirken, bu operasyonlar için tıpkı özel hastanelerde olduğu gibi belirli bir ücret talep etmekte yani estetik ameliyatlar devlet hastanelerinde sigortalı bir şekilde ücretsiz olarak gerçekleştirilmemektedir.

Özellikle burunları konusunda sağlığı etkileyen veya acil bir durum söz konusu olmadığı durumlarda SGK herhangi bir şekilde bu ameliyatın giderlerini karşılamazken, yalnızca burun kırığı, rahat nefes alamama gibi sağlık sorunları sebebiyle gerekli olan burun ameliyatlarında SGK yani sigorta bu ameliyatın giderlerini belirli şartlar dâhilinde karşılamaktadır.

Ancak yine de estetik bir kaygı için yaptırılmak istenen burun estetiği operasyonu, özel hastanelere göre devlet hastanelerinde çok daha uygun fiyatlara yaptırılabilmekte ve özellikle İstanbul’da burun estetiği yapan devlet hastaneleri gibi tüm şehirlerde bu burun estetiğini gerçekleştirebilen devlet hastaneleri merak edilip araştırılmaktadır.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği
Devlet Hastanesinde Burun Estetiği

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olmak İçin Gerekenler

Devlet hastanesinde burun estetiği olmak için gerekenler konusunda, aslında bakıldığında herhangi bir gereklilik bulunmamaktadır. Kişiler, burunlarında sağlık sorunları sebebiyle değil estetik bir kaygı için de devlet hastanelerini tercih edebilmekte ancak bu operasyon için bir ücret ödenmesi gerekmektedir.

Düzeltilmesi gerekli ve acil bir sağlık problemi olmadığı durumlarda burun estetiği için herhangi bir indirim uygulanmamakta, yalnızca burun kırıkları, rahat nefes almakta güçlük gibi ciddi ve önemli sağlık problemleri için bu operasyonları SGK karşılamaktadır.

Devlette Burun Estetiği için Hangi Bölüme Gidilir

Devlet hastanelerinde burun ameliyatını KBB veya Plastik Cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olanlar

Devlet hastanesinde burun estetiği yaptırma fikri pek çok kişi tarafından oldukça korkutucu gelebilmekte ve özellikle devlet hastanesinde burun estetiği operasyonu yaptırmak isteyen kişiler, bu operasyon için Devlet hastanesinde burun estetiği olanların yorumları üzerinden bir fikir sahibi olabilmek için bu yorumları merak edip araştırmaktadır.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Yorum yapın