Discord Ping Sorunu: Kesin Çözüm Yöntemleri

Discord ping sorunu, ülke genelinde sık sık yaşanan fakat sorunun kaynağı olarak Discord’a suç atılması aslında çok yanlış. Discord ping sorunu genel olarak Discord kaynaklı değil Discord kullanıcıları kaynaklıdır. Peki, Discord uygulamasını kullanırken çok yüksek pinge sahipsek ne yapmalıyız? İşte sizlere Discord ping sorunu çözümü ve Discord ping düşürme ayarları!

Discord her zaman Discord kullanıcılarına hızlı iletişimi sunmak zorundadır. Çünkü uygulama diğer insanlarla hızlı iletişime geçebilmenin uygulamasıdır. Kullanıcılarının kesintiye uğradığını görmek Discord’un en son isteyeceği problemlerden bir tanesidir. Fakat öyle zamanlar var ki Discord ping adeta çok yavaş yürüyen bir kaplumbağa…

Discord Ping Sorunu

Discord Ping Sorunu

Discord ping sorunu bir çok farklı nedenden dolayı ortaya çıkar. En yaygın Discord ping sorunları aşağıdaki sıralı listede yer almaktadır:

 • Discord’un bakıma alınması
 • İnternet bağlantısının yavaşlaması
 • Arka planda çok fazla uygulamanın çalışıyor olması
 • Discord ‘’Donanım hızlandırma’’ özelliğinin kapalı olması
 • PTB veya Canary sürümlerini kullanma
 • Eski bir Discord versiyonuna sahip olmak
 • Çok fazla önbelleklenmiş dosyaya sahip olmak

Kullanıcıların yaşamış olduğu ping sorunu genel olarak Discord’un bakıma alınması, internet bağlantısındaki gecikmeler veya arka planda çok fazla uygulamanın çalışıyor olmasıdır. Fakat bilebileceğiniz üzere yukarıda sayılı olan sorunların bir çoğu anında çözüme kavuşturulabilir. Discord ping sorunu veya Discord ping düşürme ayarlarını aşağıda doğru cevaplarıyla paylaştık.

1 ping kaç ms?

İdeal ping değeri 0-30 arası ms olmalıdır. Eğer online oyun oynuyorsanız bu değerler sizi çok memnun edecektir.

Discord Ping Sorunu Çözümü

Discord kesintisi: Discord’da ayda bir kez büyük ölçüde kesintiler oluyor. Bunun nedeni Discord’un sürekli olarak büyümesi, Discord’un yeni özellikleri uygulamaya dahil etmesi veya kritik hataların düzeltilmesidir. Bunun için bir çözüm yöntemi yoktur çünkü bu sorunu düzeltebilecek olan şirketin ta kendisidir.

İnternet bağlantısı sorunları: En yaygın sorun nedeni Discord kullanıcısının kararlı bir internet bağlantısına sahip olmamasıdır. İnternet bağlantısı hava durumunun bozuk olması gibi bir çok nedenden dolayı kararsız çalışabilir. Veya aşırı yüklenilmiş bir ağa sahip olmak yine Discord’da ping sorununa neden olacaktır. İnternet bağlantınızın hız testini yaparak güncel internetinizin ne kadar hızlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer yetersiz bir internete sahipseniz ISS’niz ile iletişime geçin. Aynı zamanda VPN kullanıcıları yavaş bir internete sahip olacaktır. Discord kullanırken VPN kullanmayı bırakın.

Arka Planda Çok Fazla Uygulama Çalıştırmak: Sorun Discord’un kendisinde değil, sizde. Discord’unuz çok fazla donuyor veya aşırı yavaş yükleniyorsa arka planda çalışan uygulamaları azaltın. Tarayıcınızda çok fazla sekme açık olursa Discord’unuz yine donacaktır. Görev yöneticisini açarak hangi işlemin aşırı derece CPU ve bellek tükettiğini kontrol edin.

Önbellekmiş Discord: Her uygulama, uygulamanın daha hızlı çalışabilmesi için telefon üzerinde önbellekleme yapar. Bu işlem uygulamaların daha hızlı açılabilmesinin en iyi yoludur. Fakat çok fazla dosyaya sahip olan Discord uygulaması cihazınıza yarar yerine zarar getirebilir. Discord uygulamasının önbelliğini cihazınızdan temizleyerek eski hızlılığına yeniden kavuşturabilirsiniz.

Discord Ping Düşürme Ayarları

Discord uygulamasında çok fazla ping alıyorsanız ve iletişiminiz sürekli kesiliyorsa mobil veri kullanmak yerine Wi-Fi bağlantısı veya kablolu bağlantı kullanmayı deneyebilirsiniz. Wi-Fi ve mobil veri hava yoluyla iletişime geçiyorken kablolu bağlantı adından da anlaşılabileceği üzere direkt olarak interneti cihazınıza aktarır.

 • İnternet bağlantınızı yavaşlatan uygulamaları kapatın.
 • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın.
 • İnterneti sadece siz kullandığınızdan emin olun.
 • Modeminizi kapatın ve açın.
 • İnternet sağlayıcınızla görüşün.
 • Wi-Fi ile bağlanıyorsanız modemi yakınınıza getirin.
 • VPN kullanmayın.

Ping Çok Yüksek Ne Yapmalıyım?

Ping çok yüksek İse

İdeal ping değerleri için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

 • Arka planda çalışan tüm uygulamaları ve tarayıcıları kapatın.
 • Windows güncelleme hizmetini kontrol edin ve mümkünse kapatın.
 • Kablosuz bağlantı seçeneğini (Wireless kullanan kullanıcılar için) değerlendirin.
 • Ağdaki diğer tüm cihazların bağlantısını kesin.
 • Oyun sunucularında genel bir ping sorunu olup olmadığını kontrol edin.
 • Kare hızını ve oyun grafik özelliklerini düşürün.


Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın