Disney Plus Alt Yazı Ayarı 2024

Disney Plus kısa bir süre önce Türkiye’ye giriş yaptı. Giriş yapmasıyla birlikte yoğun bir ilgiyle karşılaşan Disney Plus kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcının sahibi oldu. Kullanıcılar izledikleri filmler için Disney Plus alt yazı ayarları, Disney Plus alt yazı değiştirme, Disney Plus alt yazı sorunu gibi başlıklarda araştırma yapıyorlar fakat tam sonuca ulaşamıyorlar. Bu içeriğimiz Disney Plus alt yazı ayarları, Disney Plus alt yazı sorunu gibi başlıklarda ziyaretçilerimize yardımcı olacaktır.

Disney Plus’un Netflix’e benzer olan yapısı ziyaretçilerin fazlasıyla dikkatini çekiyor. Tıpkı Netflix’de olduğu gibi tüm dizi, film ve belgeselleri izleyebileceğiniz Disney Plus veya diğer adıyla Disney+’da alt yazı ayarları nasıl yapılır merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. İşte sizlere Disney Plus alt yazı rengi değiştirme, Disney Plus alt yazı ayarı adlı devasa içeriğimiz…

disney plus alt yazı ayarı

Disney+ Nedir? Özellikleri Neler?

Disney+ yukarıda da bahsettiğimiz gibi Netflix’e benzer olan yapısıyla ön plana çıkarak kullanıcılarına önemli dizi, film ve belgeselleri aynı zamanda programları izleten bunun karşılığında ise belirli bir ücret alan online video izleme platformudur. Medya ve eğlence sektöründe ilk sıralarda yer alan Disney Plus’da tek tip üyelik sistemi bulunmaktadır. Satın alacağınız üyelik ile birlikte Disney Plus’da olan tüm içerikleri sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Disney Plus Özellikleri

Disney Plus’un birbirinden farklı ve kaliteli özellikleri kullanıcıların kendisini indirmesine, abone olmasına ve zaman geçirmesine neden oluyor. Disney Plus’ı satın alarak hangi özelliklere sahip olacağınızı merak ediyorsanız aşağıda sizlere liste halinde paylaştık.

 • Tüm Dünya’dan en son film, dizi ve belgesele anında ulaşabilirsiniz. Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic gibi bir çok şirketin tüm içeriklerine uygun fiyata sahip olmuş oluyorsunuz.
 • Alt yazıyla veya dublajla videoları izleyebiliyorsunuz.
 • Tek bir üyelikle 4 farklı ekranda izleme yapabilirsiniz.
 • 10 cihaza kadar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • 7 farklı profil oluşturabilirsiniz.
 • Group Watch özelliği sayesinde partiler düzenleyebilir ve arkadaşlarınızla aynı anda filmleri, dizileri izleyebilirsiniz.

Disney Plus Üyelik Ücreti

Disney Plus Türkiye için oldukça uygun bir fiyata satış gerçekleştiriyor. İçerisinde bulunan içeriklere göre fiyatını fazlasıyla hak eden Disney Plus aşağıdaki ücretler karşılığında sizlere yıllık veya aylık abonelik satışı yapmaktadır.

 • Disney Plus Aylık Ücreti 34,99 TL
 • Disney Plus Yıllık Ücreti 349,90 TL

Yıllık üyelik satın alarak 29,16 TL daha karlı Disney+ üyeliğine sahip olabiliyorsunuz. Aylık üyelik almak yerine yıllık üyelik alarak hem tek seferde ödemenizi yapabilir hem de karlı fiyattan aboneliğinizi yıllık olarak satın alabilirsiniz. Daha fazla uzatmayalım ve sizlere Disney Plus alt yazı ayarı, Disney Plus alt yazı rengi değiştirme konularında yardımcı olalım.

Disney Plus Alt Yazı Ayarı

Disney Plus tek bir dil ile hizmet vermemektedir. Tüm Dünya kullanıcılarına hizmet sunan Disney Plus’da aradığınız bir çok dil mevcuttur. Eğer Türkçe haricinde farklı bir dil ile içeriği izlemek istiyorsanız veya İngilizce dildeki bir içeriği Türkçe yapmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. iOS, Android ve Smart TV’lerde alt yazı ayarları farklı farklı şekilde karşınıza çıkabilir. Tüm hepsi için aşağıda sizlere Disney Plus alt yazı ayarı sorununu ve çözümünü paylaştık.

Bu yöntemler sayesinde hem Disney Plus alt yazı ayarını yapabilir hem de Disney Plus alt yazı rengi değiştirme ayarını yapabilirsiniz.

iOS Alt Yazı Ayarı İçin

 • Ayarlar uygulamasını açın
 • Erişilebilirlik’e dokunun
 • Alt Yazılar ve Açıklamalı Alt Yazılar’ı seçin
 • Stil’i seçin; bu ekranda, önceden ayarlanmış bir stil seçebilir veya yeni bir stil oluşturabilirsiniz
 • Yeni bir stil oluşturursanız Yazı Tipi, Boyut, Renk ve Opaklık kısmındaki Videoyu Geçersiz Kıl seçeneğini kapatın

Android Alt Yazı Ayarları İçin

 • Ayarlar uygulamasını açın
 • Erişilebilirlik’i seçin
 • İşitme’yi seçin
 • Google alt yazıları (CC) veya Samsung alt yazıları (CC) seçeneklerinden birini tercih edin
 • Ayarı Açık konuma getirin
 • Bu ekranda, cihazınızdaki alt yazı görünümünü özelleştirmek için Metin boyutu’nu ya da Açıklamalı alt yazı stili’ni seçin

Smart TV yani Akıllı TV Alt Yazı Ayarı İçin

 • Disney+’ta video izlerken video oynatıcının sağ üst köşesindeki Seslendirme ve Alt Yazılar’ı seçin
 • Alt Yazı Stili’ni seçin
 • Bu ekranda, cihazınızdaki alt yazı görünümünü özelleştirebilirsiniz; değişiklikleriniz otomatik olarak kaydedilir

Eğer Disney+ alt yazı ayarı konusunda halen sorun yaşıyorsanız bizlere yorum kısmından belirtebilirsiniz. Sizlere farklı teknikler üzerinden yine yardımcı olmak isteriz.

Disney Plus Videoları

Disney Plus’ı sizlere daha iyi bir şekilde tanıtabilmek için bazı videoları bulduk ve aşağıda paylaşıyoruz. Eğer Disney Plus hakkında daha fazla detaylı bilgi almak isterseniz videoları izleyebilirsiniz. Aynı zamanda Disney Plus resmi internet sitesini ziyaret ederek tüm uygulamanın işleyiş sistemi hakkında çok daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir içeriğimizin daha sonuna geldik. Bu yazımızda sizlere Disney Plus alt yazı ayarı ve alt yazı rengi değiştirme ayarı hakkında bilgi vermiş olduk. Bir diğer içeriğimiz olan Disney Plus üyelik iptali içeriğimize göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Disney Plus Alt Yazı Ayarı 2024” üzerine 4 yorum
 1. Ekranın sağ 0st köşesinde bulunan altyazi ve dil ayarına tıklayınca app kapanıyor (smart tv)
  Fire tv’mizde de aynı sıkıntı var mobil cihazlarda çalışıyor

  Yanıtla
 2. Awox TV* ye sahibim smart TV olarak geçiyor ama ne uygulama içi ayarları görebiliyorum ne de alt yazıları değiştirebiliyorum. Çok açık bir alt yazıya mahkum kaldım lütfen yardım edin

  Yanıtla
 3. Merhabalar, herhangi bir dizi film izlerken alt yazi 5 dk da bir kayboluyor. Her seferinde ayarlardan tekrar turkce secip uygulamam gerekiyor. Sebebi ve cozumu konusunda yardimci olabilir misiniz?

  Yanıtla
  • Ya nasıl bir uygulamaniz var ya turkce izlerken filmi geri cikip filmden tekrar girince turkce dublaj kayboluyor bu nasil bir uygulamadir bu gidişle netflikse donecegim

   Yanıtla
Yorum yapın