Disney Plus Belgeselleri 2024

Disney Plus belgesel, Disney Plus belgesel filmleri, Disney Plus en iyi belgeseller ve benzeri başlıklarda yardıma ihtiyacı olan ziyaretçilerimiz için bu içeriğimiz yardımcı olabilir. Türkiye’nin yeni dijital platformu olan Disney+ uygulamasında izleyebileceğiniz birden fazla belgesel bulunmaktadır. Aynı zamanda uygulama geniş bir film ve dizi içeriğine sahiptir. Bu yazımızla birlikte sizlere Disney Plus izlenmesi gereken belgeseller, Disney Plus belgeselleri gibi başlıklarda bilgi vermiş olacağız.

disney plus belgesel

14 Haziran 2024 tarihinde hayatımıza dahil olan Disney+ uygulaması çok bir süre geçmeden milyonlarca kullanıcıya ulaşarak birden fazla içeriği bizlere uygun fiyata sağlamış oldu. Aylık ücreti 34,99 TL olan Disney+ uygulamasının yıllık ücreti 349,99 TL’dir. İçerisinde binlerce hatta on binlerce içeriği bulabileceğiniz Disney+ uygulamasında belgeseller çok fazla rağbet görerek en çok izlenenler arasında yer alıyor. Heyecan dolu bu belgeselleri izlemeye başlamadan önce Disney Plus’da ki en iyi belgesellerin listesini sizlere aşağıda paylaştık.

Bilgi: Disney Plus’un en iyi belgesellerini izleyebilmek için Disney+ uygulamasına kayıt olmanız gerekir. Kayıt olmak için resmi Disney+ sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Disney Plus Belgesel Filmleri

Disney Plus izlenmesi mutlak olanbelgeseller ve en çok izlenen belgeseller konusunda bir çok yapımın adını sizlere aşağıda listeledik. Size uygun olan ve ilginizi çeken tüm içeriği izlemenizi öneriyoruz çünkü her birisinin içeriği birbirinden farklı ve birbirinden çok daha macera dolu…

Gordon Ramsay: Uncharted

Dünyanın 4 bir yanındaki insanları inceleme fırsatını elde etmek istiyorsanız Gordon Ramsay sizlere yardımcı olabilir. Yemekler, tatlılar, kültürler ve çok daha fazlası Gordon Ramsay: Uncharted’da. Her bölümde farklı bir maceranın başlangıcı olan bu belgeselin ortalama süresi 45 dakikadır ve sezon halinde paylaşılmaktadır. Bugüne kadar çekilen 3 farklı sezonu bulunmaktadır.

We Feed People

İnsanlara yardımı ve onlara daha iyi bir hayatı yaşatmayı hedefleyen We Feed People belgeseli izlenmesi gereken belgeseller listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Belgesel hiçbir şekilde kar amacı gütmeden insanlara gıda yardımını, felaket sonrası yardımları anlatan ve gösteren bir belgeseldir.

Drain The Oceans

Drain The Oceans yani Sular çekilince filmi, teknolojinin hayatımıza getirdiği bir çok olumsuzlukla birlikte okyanusun gizemli sırlarını ortaya çıkartıyor. Kayıp dünyalara ilginiz varsa ve okyanusu seviyorsanız bu belgeseli izlemenizi önermekteyiz. Batık şehirleri, gemi enkazlarını ve okyanusun derinliklerini bu belgeselde görebilirsiniz.

Free Solo

Free Solo belgeselinde genellikle kaya tırmanışları hedef alınır. En büyük başarıyı yakalayabilmek için Alex Honnold çeşitli tırmanışlar gerçekleştirmektedir. Herhangi bir emniyet halatı, aleti olmadan büyük devasa kayalara tırmanışları görmek için Free Solo adlı belgeseli izleyebilirsiniz.

China From Above

Çin’in ne denli bir güzelliğe sahip olduğunu burada sizlere anlatmaya gerek yok fakat Çin’in her bir karışını detaylı bir şekilde görmek isterseniz China From Above belgeselini izleyebilirsiniz. Çin Seddi’nden tutun, Çin’in çeşitliliğine kadar bir çok konuyu ele alan belgesel size Çin’in nasıl bir güzelliğe sahip olduğunu anlatmaktadır.

Science Fair

Bir bilim fuarı düşünün ve bu fuarda Dünyanın 4 bir yanından yarışmaya katılan dokuz lise öğrencisini hayal edin. Science Fair belgeselinde dokuz lise öğrencisinin ne kadar zeki olduğu, başarılı sonucu elde ettiği hedef alınmaktadı.r. 78 ülkeden, 1700 farklı en zeki gençle yarışan dokuz gençten sadece bir tanesi bilim fuarının en iyisi olacaktır.

Savage Kingdom

Afrika’nın ne denli bir yırtıcı yaşama sahip olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi? Suların kısıtlı olduğu, yaşamın oldukça zor olduğu Afrika’da savaşan hayvanların klanlarına detaylı bir inceleme sunan bu belgesel ortalama olarak 47 dakika sürmektedir.

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Bu içeriğimiz sizlere Disney Plus en iyi belgeseller, Disney Plus izlenmesi gereken belgeseller, Disney Plus ilginç belgeseller, Disney Plus belgeselleri başlıklarında bilgi vermiş oldu. Bir diğer içeriğimiz Disney Plus kore dizileri adlı içeriğimizi incelemeyi unutmayın.

Disney Plus’da belgesel var mı?

Disney Plus nihayet ülkemize belgesellerinin kapılarını açtı. 14 Haziran’da yayın hayatına başlayan Disney Plus’da pek çok belgesel bulmaktadır.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın