Disney Plus Çöktü Mü 2024

Geçtiğimiz hafta resmi olarak açılışı yapılan Disney Plus, ile ilgili oturum açma sorunları ardı ardına yaşanıyor. Daha öncesinde blutv, netflix, exxen ve gain gibi platformlarda Türkiye’de ilk kez hizmet vermeye başladığında bu tarz sorunlarla karşılaşmıştı. Peki ama Disney plus oturum açma sorunları nelerdir? Disney+’ya neden girilmiyor veya Disney Plus giriş sorunu hakkında sizlere bilgi verelim.

Disney Plus Nedir

disney plus cöktü mü

Disney Plus yeni nesil eğlence anlayışı ile oluşturulmuş bir online film – dizi izleme platformudur. Şu an çok çok yeni bir platform olmasına rağmen binlerce saatlik dizi ve film arşivi bulunmaktadır. Disney Plus’ın en büyük farkı ise bünyesinde bulunan neredeyse içeriklerin tamamına yakınını kendi lisansında tutuyor olmasıdır.

Disney plus ebeveynler için de sağlıklı içerikleri filtreleme özelliğine sahiptir. Bu sebeple gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Disney Plus Açılmıyor Sorunu

Disney Plus’da oturum açma sorunu yaşıyorsanız bu durumu sadece sizlerin yaşamadığınızı sizlere söylemek isteriz. Hali hazırda bir çok Disney+ kullanıcısı oturum açma sorunuyla karşılaşmakta. Eğer Disney Plus açılmıyor sorunuyla karşı karşıya kaldıysanız aşağıda paylaştığımız yöntemleri deneyebilirsiniz;

 • Eğer Disney+ boş ekran veya dönen çark hatası veriyorsa bir içerik filtresi, antivirüs uygulaması, proxy hızlandırıcı veya açılır pencere engelleyiciyi etkinleştirmediğinizden emin olun. Etkinleştirilmiş olanlar varsa bu hizmetleri devre dışı bırakıp tekrar deneyin.

Disney Plus bağlanılamıyor hatası çözümü için diğer içeriğimize göz atabilirsiniz.

Disney Plus Bağlanılamıyor Hatası Çözümü

Dönen çark hatasıyla karşı karşıya kaldıysanız

  • Web tarayıcınızı veya uygulamanızı yenileyin, kapatın ya da yeniden başlatın ve tekrar açın
  • Cihazınızda aynı anda çalışıyor olabilecek diğer uygulamaları kapatın
  • Cihazınız mobil 3G, 4G veya 5G ağlarından birine bağlıysa daha güvenilir bir çevrimiçi video izleme deneyimi için Wi-Fi ağı kullanmayı deneyin

Disney Plus bilgisayar ve cep telefonlarında sorun yaşatmazken, mobil olarak da kullanılabilen tabletler ve ileri teknoloji cihazlar ile benzer sorunlar yaşanmasına neden olabiliyor. Kısaca bahsetmek gerekirse; mobil cihazınız üzerinden Disney+’ı çalıştırın. Burada ilk açılım için Tv ile mobil telefonunuzun aynı WiFi ağına bağlı olması gerektiğini unutmayın. Sonrasında ise telefon veya diğer mobil cihazınızda oturum açma isteği karşınıza çıkacaktır. Buradan onay vermeniz yeterli olacaktır.

Disney Plus Çöktü Mü?

Aralıklarla ulaşım sorunu yaşandığı bildirilen Disney+ için şu an, tüm ülkeye yayılmış bir çökme sorunu yaşanmadı. Eğer siz Disney + bağlantıda problem yaşadığınızı düşünüyorsanız internet ayarlarınızı kontrol ederek tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Özellikle biraz önce de bahsettiğimiz gibi bazı mobil cihazlar – konsollar yada smart televizyonlar da bu şekilde sorunlar aralıklarla oluşabiliyor. Bunu da Disney + uygulamasının ve internet sitesinin daha çok çok yeni olmasına bağlayabiliriz. Çok kısa bir süre sonra bu tarz problemlerinde tamamen ortadan kalkacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Disney Plus Giriş Yapamıyorum

Disney + için oturum açmada sorun yaşayanlara farklı seçenekler sunulur. Özellikle parola sıfırlama kodu hesabınızla ilişki e posta adresinize gönderilir. Bu adresinize 6 haneli bir kod, gönderilir. Genellikle bu kodu doğrudan yazmak gerekir.

Siz de Disney Plus, giriş yaparken sorun yaşıyorsanız e posta ile parola sıfırlama kodu almanız gerekir. Yalnız Disney Plus ekstra olarak güvenlik önlemlerine dikkat eden bir platform olduğu için bu parola sıfırlama kodu sadece on beş dakika için geçerlidir. Bu süreyi aşan parola sıfırlama kodları geçersiz kalır. Bu durumda da platform için parola sıfırlama işlemini tamamlayamazsınız.

Disney+ Parola Sıfırlama Bağlantısı Nasıl Alınır?

 • Disney+ karşılama sayfasında OTURUM AÇ’ı seçin
 • E-posta adresinizi girin
 • DEVAM ET’i seçin
 • Parolanızı mı Unuttunuz? bölümünü seçin
 • Gelen kutunuza giderek Disney+’tan gelen bir e-posta olup olmadığını kontrol edin (konu: Tek seferlik kodunuz)
 • E-posta adresinizi doğrulamak için 6 haneli doğrulama kodunuzu girin
 • Yeni parolayı girin
 • DEVAM ET’i seçin

Hepsi bu kadar! Bundan sonraki Disney+ girişlerinizi artık çok daha güvenilir olarak yapabilirsiniz.

Sizlere bu içeriğimizle birlikte Disney+ çöktü mü, Disney Plus çöktü mü?, Disney+ açılmıyor, Disney Plus giriş yapamıyorum başlıklarında bilgi vermiş olduk. Şimdi bir diğer içeriğimiz olan Disney Plus Hata kodu adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın