Disney Plus Ekran Kaydı Alma 2024

Disney Plus ekran kaydı, Disney Plus ekran kaydı alma, Disney Plus ekran kaydı alamıyorum, Disney Plus ekran kaydı nasıl alınır, Disney Plus ekran resmi gibi başlıklarda yardıma ihtiyacı olan ziyaretçilerimize bu içeriğimiz yardımcı olacaktır. Disney Plus ekran video kaydı ve diğer başlıklarda tüm detaylı bilgileri bu içeriğimizle birlikte sizlere aktarmış olacağız.

Disney Plus, 14 Haziran 2024 tarihinde hayatımıza girerek belirlenmiş olan ücret karşılığında binlerce içeriği bizlere sunmakta. İçerisinde bir çok filmi, diziyi ve belgeseli bulabileceğiniz Disney+ uygulamasında ekran kaydı alma gibi bir hedefiniz varsa aşağıda yer alan bilgileri uygulayabilirsiniz. Bu içerik sizlere çeşitli cihazlarda Disney+ ekran görüntüsü alma konusunda yardımcı olacaktır.

Disney Plus Ekran Kaydı Almak Mümkün Mü

Disney+ uygulaması hiçbir kullanıcısı için ekran görüntüsü alma veya ekran kaydı alma konusunda izin vermez. Eğer bir filmin veya dizinin ekran kaydı almaya çalışırsanız aldığınız kayıtta sizlerde göreceksiniz ki boş bir ekran veya siyah bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu yüzden Disney+ uygulamasında ekran kayıtlarına müsaade yoktur.

Bu durum her ne kadar hayal kırıklığı oluşturuyor olsa da bunun arkasındaki nedeni çözebilmek oldukça zordur. Aynı zamanda bu nedene karşı çıkmanız yani bu engeli geçebilmenizde oldukça zordur. Disney+’nın bunu yapmasındaki en temel neden korsan yayıncılığın önüne geçebilmektir. Nihai yeniden dağıtım ve telif haklarıyla Disney+ uygulaması uğraşmak istemediğinden, içerikleri korumaktan yana olduğundan kopya içeriğe bu sayede önlem alınmış oluyor.

Disney Plus Ekran Kaydı Alma Programı

Fakat ekran görüntüsü almanın herhangi bir geçici çözümü var mı? Diye soracaksanız bizim size cevabımız ‘’Evet’’ olacaktır. Üçüncü taraf araçlar sayesinde ekran kaydı alabiliyorsunuz.

Disney Plus Bilgisayarda Ekran Videosu Nasıl Alınır

Bilgisayarda Disney+ uygulaması için ekran kaydı almanın birkaç yolu vardır. PrintScreen veya Snipping Tool gibi araçları kullansanız da Disney+ uygulaması bu gibi programları çok kolay bir şekilde algılayabilir. Eğer Windows’un kendi ekran kaydı alma aracını kullanırsanız da karşınıza yine siyah ekran problemi çıkacaktır. Fakat Sandbox gibi programlar sayesinde engeli aşabilirsiniz.

iPhone Disney Plus Ekran Videosu Alma

iPad veya iPhone’da Disney Plus ekran kaydı almak istiyorsanız iOS buna izin vermeyecektir. Çözüm yine üçüncü parti uygulamaları kullanmaktan yanadır.

Android Disney Plus Ekran Kaydı Alma Uygulaması

iPhone’a göre Android’de ekran videosu alma veya ekran kaydı alabilmeniz çok daha kolaydır. Direkt olarak bir ekran videosu almak isterseniz aşağıdaki bilgileri uygulayabilirsiniz.

  • Disney+ uygulamasını açın.
  • Disney+ uygulamasında ekran kaydı almak istediğiniz içeriği izlemeye başlayınız.
  • İçerik ekrandayken mobil veriyi veya WiFi’yi kapatınız.
  • Kapattıktan sonra telefonunuzu uçak moduna alınız ve ekran kaydını başlatınız.

UYARI: Uygulama Disney+’nın legal bir uygulaması olmadığından bilgisayarınıza virüs, korsan yazılımlar dahil olabilir. Genel amaç için kullanılabilir durumda olsalar da Disney+ ekran videosu alma gibi özelliklerde kullanmak istediğiniz zaman bu suça girer. Bu gibi uygulamaları Disney+ uygulamasında kullanmanız kesinlikle yasaktır.

Ek SSS Kısmı

Disney Plus Ekran Kaydı Alırken Siyah Ekran Çıkıyor Neden

Disney+ uygulaması hiçbir zaman için ekran kaydı veya ekran görüntüsü alabilmenizi desteklemez. Bunun nedeni film, dizi ve şovların korsanlaşmaya yönelik hareketini önleyebilmektir. Resmi kullanım politikası, içeriklerin hiçbir şekilde ekran görüntüsü alabilmenize izin vermez.

Disney Plus İçeriklerin Ekran Kaydını Almak Yasa Dışı Mı

Evet, Disney+ uygulamasının ve Disney’in kullanım politikasına göre hiçbir şekilde hiçbir içeriğin ekran kaydını alamazsınız. Telif haklarıyla uğraşmak ve ceza yemek istemiyorsanız aynı zamanda Disney+ hesabınızın kapanmasını istemiyorsanız bu tür uygulamalardan uzak durunuz. Bu tür Disney+ için yasadışı olan programları kullanmanız Disney+’yı bir daha ömür boyunca kullanma engeline neden olacaktır.  Bu uygulamalardan uzak durarak telif haklarıyla, cezalarla veya Disney+ üyeliğinizin kapatılmasıyla uğraşmamız olursunuz.

Disney+’yı legal bir şekilde izlemek ve kayıt olmak için şimdi hemen Disney+ resmi internet sitesini ziyaret edin. Diğer içeriğimiz olan Disney+ görüntü kalitesi arttırma içeriğimize göz atmayı unutmayın.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.