Disney Plus En İyi Anime Dizi ve Filmleri 2024

Disney Plus en iyi anime dizileri veya Disney Plus anime filmleri arıyorsanız bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir. Disney + bomba gibi geldi. 7’den 70’e herkesin mutlaka zevk alarak izleyebileceği birden fazla yapım bulmak mümkün oluyor. Peki ama Disney+’da kaliteli bir anime var mı?

Hemen hemen tüm yeni nesil televizyon platformları kendi anime serilerini hazırlıyor. Disney Plus içinde de bu tarz birden fazla animeye ulaşmak mümkün. Aynı zamanda duyumlar arasında 7 farklı animenin de 2023 başı itibariyle Disney Plus ile izleyicileri ile buluşacağını biliyoruz.

Disney Plus’ta Anime Var Mı?

Çevrimiçi olarak izleyebileceğiniz ve İMDB puanları pek çok animeye göre oldukça yüksek olan tam 5 adet anime serisi bulunmaktadır. Kısaca onlardan bahsetmemiz gerekirse; isimlerini şu şekilde verebiliriz.

Disney Plus’a üye olmak için resmi internet sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Disney Plus Anime Dizileri

Tüm dünyada ilgi ile takip edilen ve anime meraklılarının yakından tanıdığı Star Wars serisi başta olmak üzere Disney Plus animelerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yıldız Savaşları: Vizyonlar
 • Bükülmüş Harikalar Diyarı
 • Örümcek Adam: Ultimate
 • Karışık: Seri
 • Yıldız Savaşları: Klon Savaşları
 • Dondurulmuş
 • Alan Kral
 • Ormanın Kitabı
disney plus anime

Disney Plus Anime Star Wars

İki farklı Yıldız Savaşları animesini görmek mümkün oluyor. Dilerseniz her ikisini de kısaca özetleyelim:

 • Star Wars: Klon Savaşları:
 • Türü: Aksiyon – Macera ve Askeri
 • İMDB Puanı: 8.4
 • Yöneten: Dave Filoni

Bu Star Wars evreninde çok fazla yıldız sisteminin klon savaşlarına dahil olmaya çalıştığını görüyoruz. Bu anime tam olarak bir kaos evreninde başlıyor. Çünkü Jedi şövalyeleri, ayrılıkçı droid ordusunu yenememiş ve Cumhuriyette bir anda karmaşa hakim olmuş. Jedi’nin oğlunun kaçırılması ise daha derin bir komployu da beraberinde getiriyor.

Disney Star Wars: Klon Savaşları sonraki dönemde çıkarılması planlanan altı farklı Star Wars anime serisinin de başlangıcı olarak kabul ediliyor. Her ne kadar filmlerde olduğu gibi sonraki animelerde de zaman kavramının biraz karışacağını söyleyebiliriz. Eğer Star Wars evreni ile bir animeye  başlamanız gerekirse öncelikle Klon Savaşları ile başlamanızı tavsiye ediyoruz. Sonrasında ise şimdilik Vizyonlar’ı seyredebilirsiniz. Vizyonlar ise Disney Plus evreninde yer alan ikinci anime serisi olarak ön plana çıkmaktadır.

 • Star Wars: Visions
 • Türü: Antoloji, Bilim Kurgu, Aksiyon ve Macera
 • İMDB Puanı: 7.1
 • Yöneten: Takanobu Mizuno

Aslında bir hikaye üzerine oturtulmuş nadir animeler arasında yer alır. Birbirinden farklı yönetmenler ve anime stüdyoları tarafından tasarlanmış bir antolojidir. Disney Plus için baştan oluşturulmuş ve birbiri ile dolaylı yollardan bağlantılı olmuş farklı animeleri içermektedir. Perspektif ve bakış açısı söz konusu olduğunda farklı bir noktada yer alır. İzlemeniz tavsiye edilir.

Disney Plus’daki Anime Dizileri ve Filmleri

Disney Plus’ta bu iki anime dışında pek çok farklı ve yeni anime seçeneği de yer alır. Kısaca özetleri ve genel olarak ne anlattıklarını da detayı bir şekilde sizinle paylaşalım:

Disney Tangled: Series
 • Türü: Romantizm, macera
 • İMDB Puanı: 7.8

Bu anime farklı bir Rapunzel hikayesi olarak ön plana çıkıyor. Koruyucu annesi ile birlikte kilitlenen ve kaçmak için mücadele eden Flynn Rider, Rapunzel’den yardım alıyor ve kulede bulunan dolabına kilitliyor. Sonraki dönem içerisinde de asıl hikaye başlıyor.

Ultimate Spider Man
 • Türü: Kahraman, aksiyon, komedi ve drama
 • IMDB: 7.2

Aslında bu anime serisi Örümcek Adam’ın başlangıcı ve kendi iç dünyasına yolculuğu anlatıyor. İlk senesi içerisinde mücadele ettiği kötüler ve kendi duygu ve düşünceleri ile ilgili farklı bakış açılarından yaklaşmak mümkün oluyor. Ultimate Spider Man tam 4 sezon boyunca devam etmiş son derece başarılı bir anime olarak ön plana çıkıyor.

Twisted – Wonderland:
 • Türü: Macera
 • IMDB: Veri Yok

Aynı isme sahip bir oyunun animeye uyarlanmış versiyonudur. Daha öncesinde bir adet kitap ve araştırma yazıları içerisinde de konu işlenmiştir. Raven Koleji adında büyülü bir okulda yer alan bir aynın karşısında toplanan gençler farklı bir zaman – evren boyutuna geçiş yapar. Bu anime şu an için yeterince kalabalık bir topluluk tarafından izlenmiyor olsa da Yana Toboso tarafından yönetiliyor olması da yakında oldukça adını sık duyacağımız anlamına gelmektedir.

Disney + Animelere Bakış Açısı

Daha önce pek çok kez Disney evreninin Japon televizyon ve roman anlayışı ile uyuşmadığına dair görüşler ortaya atılmıştı. Öncelikle bu sorunun cevabına yer vermeden önce Anime Nedir? Sorusunun cevabına değinelim.

Anime: Japonlara özgü üslubu ile ortaya çıkarılmış animasyon – çizgi dizilere verilen isimdir. Genellikle seri diziler akıllara gelse de anime olarak çıkarılmış pek çok filmde bulunur. Aynı zamanda pek çok animenin ortak evrende gerçekleştiği anime evrenleri de çok yaygındır.

Animeler sadece çizgiler bakımından değil, aynı zamanda yansıttıkları düşünceler bakımından da Japon’lara özgüdür. Günümüzde pek çok kişi bunu benimseyerek izlese de, hala bu durumdan hoşlanmayan ve beğenmeyenler de az değildir.

Disney Plus çizgileri itibariyle Anime’ye yaklaşmak istiyor! Bunu özellikle Disney’in karakteristik çizgi filmlerinin anime ile yakınlaşması şeklinde açıklamak yanlış olmayacaktır.

Hali hazırda Örümcek Adam’ın anime serisi bulunmaktadır. Yakın bir gelecekte Brave, Coco ve Aslan Kral’ın da anime versiyonlarının geleceğine kesin gözle bakılmaktadır. Aynı zamanda Disney – Pixar – Marvel’in sıklıkla yaptığı ve daha çok sinemalarda karşımıza çıkan ortak maceraların da yaşanacağı tahmin edilmektedir. Peki ama bu geçiş neden gerekli görülmektedir? Anime ile çizgi film arasında ki en temel farklar nelerdir?

Anime ve Çizgi Filmler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Anime, bir sanat dalı olarak kabul edilir. Çocuk, 13 – 17 yaş arası, 17 yaş üstü ve yetişkinler için farklı tarzda anime eserleri ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Çizgi Filmler çoğunlukla çocuklar için tasarlanan yapımlardır. Çizgi filmlerin büyükler için yapılmış versiyonları olsa da animeler için bir konuru sınırı bulunmamaktadır. Bu sebeple Disney Plus ile birlikte her gün büyüyen bu sektöre de geçiş yapılmak istendiği belirtilebilir.

Sonuç Olarak: Şu ana kadar Disney Plus’ta izleyebileceğiniz 7 farklı anime seçeneği bulunur. Yalnız hali hazırda sadece Disney için tasarlanan yaklaşık 6 farklı anime projesinin daha olduğunu biliyoruz. 2023 sonu itibariyle bu rakamın çok daha artacağını da belirtmeden geçmemek gerekiyor. Özellikle Disney’in anime dünyası ile ilgili ciddi çalışmalar sürdüğü de gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Anime dünyası, yeni eserler ve senaryoları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz adresimizi aralıklarla ziyaret edebilirsiniz.

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Sizlere bu içeriğimizle birlikte Disney Plus anime, Disney Plus anime dizileri, Disney Plus anime filmleri, Disney Plus en iyi animeler konusunda bilgi paylaşmış olduk. İsterseniz bir diğer içeriğimiz olan Disney Plus Ses Gelmiyor sorununa göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın