Disney Plus Hisse Senedi Fiyatı 2022

Disney Plus hisse senedi fiyatı, Disney Plus borsa değeri gibi bilgilere ihtiyacı olan ziyaretçilerimizin merakını giderebilecek detaylı içeriğimizdir. Walt Disney, dünyanın pek çok farklı ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de Disney Plus’ın açılışını yaptı. Disney Plus alt yapısı ve kütüphanesindeki dizi – film ve belgesellerle daha ilk haftadan kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Peki ama Disney Plus hisse senedi fiyatı ne kadar? Bu sorunun cevabını sizin için araştırdık.

Disney Plus Nedir?

Disney Plus online olarak video izlemenize, film ve belgesellerin tadını çıkarmanızı sağlayan bir sistemdir. Bu konuda dünyanın en büyüğü olarak kabul edilen Netflix’ten sonra en fazla yatırım yapılan ve ön plana çıkan video platformu olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Hızlı bir şekilde Disney Plus’a üye olarak, kullanmaya başlayabilirsiniz. Disney plus bünyesinde, Pixar, Star Wars ve Marvel’inde içinde bulunduğu pek çok yapım lisanslı olarak bulunur. Dizilerde farklı türleri, çok çeşitli belgeselleri, başka herhangi bir platformda göremeyeceğiniz yapımları Disney Plus ile izlemek  mümkün olmaktadır.

disney plus hisse senedi

Disney Plus Borsa Değeri

Disney Plus, New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE)de Walt Disney Company ismi ile işlem görmektedir. Özellikle pandemi döneminde Walt Disney eğlence sektörünün geriye doğru yaptığı hareketten olumsuz olarak etkilenmiştir. Bu sebeple Disney’in hisse değerinin biraz geriye doğru hareket yaptığını da belirtmek son derece önemlidir. Kısaca sizin için Walt Disney Plus hisse senetleri fiyatlarını şu şekilde özetlemek mümkün olmaktadır. Burada yer alan bilgilerin dolar cinsinden olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Disney Plus Hisse Seneti Fiyatı Ne Kadar Oldu

 • Önceki Kapanış: 94,34
 • Gün Aralığı: 93,57 – 95,45 (burada yer alan rakamlar investing adresinden alınmıştır)
 • Gelir: 76,62B
 • Açılış: 95,01
 • 52 Hafta: 93,1 – 187,58
 • Hisse B. Kar: 1,48
 • Hacim: 7.394.859
 • Piyasa Değeri: 171,18B
 • Temettü: Bilinmiyor
 • 3 Aylık Ortalama Hacim: 12.681.106
 • Fiyat /Gelir Oranı: 63,78
 • Beta: 1,22

1 Yıllık Değişim: -45,28% (Biraz önce altını çizdiğimiz koronavirüsün eğlence sektörüne yaptığı etkiyi buradan görmek mümkündür.)

 • Tedavüldeki Hisse: 1.821.483.742

Bilgi: Disney’in hisse senetlerini canlı bir şekilde izlemek ve bilgi almak için Investing‘i kullanabilirsiniz.

Sonraki Kazanç Tarihi: 09 Ağustos – İnvesting adresine göre bir süre daha Walt Disney hisselerinin aşağı doğru hareketinin devam edeceği ön görülmektedir. Burada yer alana bilgilerin sadece ortalama rakamlar olduğunu ve herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını da belirtmek istiyoruz.

Disney Plus Üye Ol

Walt Disney, hemen hemen tüm platformlarında olduğu gibi Disney Plus’ta da son derece kullanışlı bir ara yüzle karşılıyor bizi. Bu sebeple Disney Plus’a üye olmak için sadece resmi internet sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Karşınıza çıkan ekrandan üye ol seçeneğini tıklayarak son derece basit bir şekilde üye olmanız da mümkün olmaktadır. Aynı zamanda Disney Plus’a üye olmak isterseniz de yıllık üyelikte indirim kazanacağınızı unutmayın. Sadece Disney + da bulunan onlarca farklı eseri de son derece rahat bir şekilde izlemeye başlayabilirsiniz.

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Bu içeriğimizle birlikte sizlere Disney Plus borsa değeri, Disney Plus borsa fiyatı, Disney Plus hisseleri, Disney Plus hisse senedi fiyatı gibi başlıklarda bilgi vermiş olduk. Diğer bir içeriğimiz olan Disney Plus Kore Dizileri adlı içeriğimizi okumayı unutmayın.

Disney Plus kaç TL oldu?

Disney Plus aylık abonelik ücreti 64,99 TL yada  649,90 TL ödeyerek yıllık pakete abone olabilir ve böylelikle 10 ay fiyatına 12 ay boyunca hizmeti kullanabilmeniz

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın