Dolap Kargo Ücreti Ne Kadar? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Dolap kargo ücreti ne kadar? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize dolap kargo ücreti ne kadar? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda Dolap müşteri hizmetleri, Dolap hizmet bedeli ne kadar? Başlıklarında da farklı bilgiler aktardık.

Dolap uygulaması geçtiğimiz yıllarda ülkemizde yayına alındı ve kadınlar tarafından büyük bir popülariteye ulaştırılarak büyük bir hacimle Pazar yerini almış oldu. Dolap uygulaması erkeklere nazaran kadınlar tarafından daha çok tercih edilen ve kadınların en çok kullandığı uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alan uygulamalardan bir tanesidir. Peki, dolap kargo ücreti ne kadar? Dolap komisyon oranları nedir? İşte sizlere doğru cevabı!

Dolap Kargo Ücreti Ne Kadar?

Dolap Kargo Ücreti Ne Kadar?

Dolap uygulamasında sergilemiş olduğunuz ürünlerden herhangi bir tanesi satıldığında alıcıya ürününüzü sorunsuz bir şekilde göndermeniz istenir. Satılan ürünlerinizi Dolap uygulamasının anlaşmalı olduğu kargo firmalarıyla gönderebilme imkanına sahipsiniz. Dolap uygulamasının anlaşmalı olduğu kargo şirketleri içerisinde; Aras kargo, MNG kargo, PTT kargo ve Sürat kargo yer almaktadır.

Aras, MNG, PTT ve Sürat kargo Dolap uygulamasında satılan ürünlerin 0 – 1,99 desi aralığındaki tartısı için ‘’küçük paket’’ uygulaması yapmaktadır. Küçük paket uygulaması için kargo şirketleri Dolap ile anlaşmalı oldukları için 15,99 TL ücretlendirme çıkartırlar.  Eğer göndereceğiniz ürün 2 – 10,99 desi aralığındaysa orta paket olarak nitelendirilir ve ödeyeceğiniz kargo ücreti 19,99 TL olur.  11 – 99 desi aralığında ürünlerin  her birisi büyük paket olarak adlandırılır ve bu paketteki ürünlerin her birisi 24,99 TL’e alıcıya gönderilmiş olur.

Dolap Komisyon Oranları Ne Kadar?

İkinci el satış platformu olarak kullanılan Dolap uygulaması satılan ürünler için belirlenmiş komisyon ücretlerini içerir. Dolap uygulamasına ücretsiz bir şekilde üye oluyorken sattığınız ürünler için komisyon alınır.

Dolap uygulaması komisyon oranları aşağıdaki gibidir.

  • 0 – 50 TL arası ürünler için 6.5 TL komisyon
  • 51 – 99 TL arası ürünler için %13 komisyon
  • 1000 TL ve üzeri ürünler için 130 TL komisyon almaktadır.

Dolap’tan Alınan Ürün İade Edilir Mi?

Dolap’ta gördüğünüz ve satın aldığınız bir ürün eğer Dolap uygulamasının satıcısındaki fotoğraflardaki gibi değilse aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Veya üründe herhangi bir hasar, uyuşmazlık bulunuyorsa yine satın aldığınız ürünü, ürün sahibine iade ederek paranızı geri alabilirsiniz.

Paranızı geri alabilmek için dolap uygulaması üzerinden iade talebi oluşturmanız yeterlidir. Tabi, iade talebinizi kurallara uygun bir şekilde kanıtlarıyla birlikte Dolap uygulaması üzerinden paylaşmalısınız.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın