Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua (En Etkilisi)

Ziyaretçilerimizden epey bir düşmanın belasını bulması için dua konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize düşmanın belasını bulması için dua hangisi? Bu konu da cevap vermiş olacağız. Bununla birlikte düşmana karşı okunacak dua, düşmanı korkutan dua, düşmanın resmine okunacak dua, düşmanın hilesini bozmak için dua konularında da farklı bilgileri aktaracağız.

Düşmanlar, ah o düşmanlar yok mu? Bizleri sinir eden, bizi çileden çıkartan ve zor duruma sokan düşmanlar… Her birisini Allah’a havale edin ve aşağıda paylaştığımız duaları okuyarak Allah’tan yardım isteyin. Düşmanlarınızla kavga etmenin, onlara kötü sözler söylemenin veya onlara karşı kötü niyetli eylemler yapmanın hiçbir gereği yoktur. Elinizi açıp Allah’a dua ettiğinizde Allah sizlerin duasını kabul edecektir ve sizleri cevapsız bırakmayacaktır. Çok merak edilen düşmanın belasını bulması için dua konusunda sizlere aşağıda duayı paylaştık.

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Düşmanlarınızdan korkmayın. Sizin yüce Allah’ınız var ve elinizi ona açıp dua ettiğinizde o sizi asla cevapsız bırakmayacaktır. Düşmanlarınıza karşı okumanız gereken duaları detaylı bir şekilde paylaştık. Onlarla kavga etmeyi bırakın, tartışmayı bırakın veya ona karşı kötü niyetli davranışlarda bulunmayı bırakın. Tüm hepsini bırakın ve paylaştığımız duaya odaklanın.

  • Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
  • Lâ ilâhe illallah, benimle bütün şeytanların arasına perde olarak.
  • Lâ ilâhe illallah, benimle bütün belâ ve kazaların arasına perde olarak.
  • Lâ ilâhe illallah, benimle bütün düşmanların arasına perde olarak.
  • Melik ve Cebbâr olan Allah’tan başka ilâh yoktur.
  • Vâhid ve Kahhâr olan Allah’tan başka ilâh yoktur.
  • Müheymin ve Settâr olan Allah’tan başka ilâh yoktur.
  • Kebîr ve Müteâl olan Allah’tan başka ilâh yoktur. Rahmetinle (muhâfaza eyle) ey merhametlilerin en merhametlisi.
Düşmanın Resmine Okunacak Dua

Düşmanın Resmine Okunacak Dua

Düşmanın resmine okuyacağınız dua ile onun kızgınlık, haset ve kıskançlığından kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede sizlerde artık rahatlayabilirsiniz. Düşmanınızla uzaktan veya yakından kavga ettiğinizde, sizi zor duruma soktuğunda endişeye kapılmadan abdestinizi alın ve elinizi açıp duanızı okumaya başlayın. Duayı okurken yürekten okumanız gerekir.

  • İlâhî, bize icâbet eyle! Ey efendimiz Nûh -aleyhisselâm-’a icâbet eden, ey efendimiz Eyyûb -aleyhisselâm-’dan sıkıntıları gideren, ey efendimiz Zekeriyâ -aleyhisselâm-’ın duâsına icâbet eden, ey efendimiz Yûnus bin Mettâ -aleyhisselâm-’ın tesbihini kabul eden, bu kabul olan duâların esrârı hürmetine yaptığımız duâları bizden kabul etmeni ve istediğimiz şeyleri vermeni taleb ediyoruz. (Üç defâ: “Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Sen’i tenzih ederim. Gerçekten ben zâlimlerden oldum.” (el-Enbiyâ, 87) diyen mü’min kullarına ettiğin vaadini bizim için gerçekleştir, yerine getir.) Allah en büyüktür, Allah’ın kılıcı onları kesecektir. Allah velî olarak yeter, Allah yardımcı olarak yeter, Allah bize yeter, O ne güzel vekildir. Güç ve kuvvet ancak yüce ve azamet sahibi Allah’ın yardımıyladır. “Bütün âlemlerde Nûh’a selam olsun!” (es-Sâffât, 79) (Üç defâ: Bize icâbet et, duâlarımızı kabûl eyle!) “Böylece zulmeden toplumun kökü kesildi. Hamd, âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.” (el-En’âm, 45) “…Nitekim (o kasırga gelince) onların evlerinden başka bir şey görülmez oldu. İşte biz suç işleyen toplumu böyle cezâlandırırız.” (el-Ahkâf, 25) Allah, Efendimiz Muhammed’e, âline ve ashâbına tam olarak salât u selâm eylesin! Hamd, Âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.

Düşmanı Korkutan Dua Hangisi?

Düşmanınızın başınızdan def olmasını ve ondan kurtulmak istemenizi çok iyi bir şekilde anlayabiliyoruz. Düşmanınızla artık savaşmaktan yorulduysanız onun için Allah’a dua edebilirsiniz.

  • Allah’ım, birliklerini toz duman et. Allah’ım, topluluklarını dağıt. Allah’ım, sayılarını azalt. Allah’ım, keskinliklerini körelt. Allah’ım, belâları üzerlerine yağdır. Allah’ım, onlara azâbını ulaştır, ellerini bağla, kalblerini tut ve onları emellerine ulaştırma. Allah’ım, nebîlerine, rasullerine ve dostlarına yardım ederek düşmanlarını darma dağın ettiğin gibi onları da paramparça eyle. Allah’ım, düşmanlarına karşı sevgili kullarının öcünü aldığın gibi bizim de öcümüzü al. Allah’ım, bize karşı düşmanlara imkân verme, günahlarımız sebebiyle onları üzerimize musallat etme. (Yedi defâ: Hâ-mîm) İş kızıştı ve yardım geldi, artık onlar bize karşı yardım göremezler. Hâ-mîm Ayn-sîn-kâf, korktuğumuz şeylerden himâyemizdir. Allah’ım, gaflete düşürülmenin şerrinden bizi koru, bizi belâların mahalli eyleme! Allah’ım, emellerimizi ve ümidlerimizi bize lutfeyle/gerçekleştir. Yâ Hû, yâ Hû, yâ Hû! Ey fazlı sâyesinde istediğimiz, Sen’den duâlarımızı âcilen kabul etmeni istiyoruz. Âcilen istiyoruz. Allah’ım âcilen.

Düşmanınız Sizi Tehdit Mi Ediyor?

Ağır tehdit ve tacize maruz kalıyorsanız Allah’a dua etmekle birlikte can güvenliğinizi sağlayabilmek adına karakola başvurabilirsiniz. Polis karakolları ifadenizi alacaktır ve düşmanınızın sizin yanınıza yaklaşmaması için tedbirler uygulayacaktır. Hatta düşmanınızın size zarar vermemesi için evinizin çevresine koruma polisleri bile yerleştirebilirler. Aynı zamanda düşmanınız hakkında suç duyurusunda bulunarak onun farklı cezalar almasını sağlayabilirsiniz. Tabi elinizde yeteri kadar delil ve kanıt bulunuyorsa suç duyurusunda bulununuz.

ALO POLİS TELEFON NUMARASI112

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın