Eczanede Satılan İştah Kesici İlaçlar

Eczanede Satılan İştah Kesici İlaçlar – zayıflama amaçlı kullanılan bir takım ilaçlardır. Bu ilaçlar, iştah kesmek suretiyle kişinin fazla yemek yiyememesine neden olup zayıflatır. Bu ilaçlardan en çok bilineni Sibutramin adlı ilaçtır. Ancak bu ilacı şu an eczanelerden bulmak mümkün değildir. Peki, Eczanede Satılan İştah Kesici İlaçlar hangileri

YouTube video

Çünkü Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bunun en büyük sebebi ise beyindeki açlık merkezi bu ilaç sayesinde etkilenir ve iştah kesilir. Hal böyle olunca da bu ilacı kullanan kişiler, pek fazla doğru düzgün yemek yiyememeye başlar ve sonuç olarak beslenmeleri de durmuş olur. Gerektiği kadar besinin vücuda alınamaması durumunda da bir takım metabolik sıkıntılar ve aynı zamanda vitamin ve mineral eksiklikleri ortaya çıkar. Vücuttaki her şey birbirinin tetikleyicisi olduğu için sonuç olarak kişilerde bu ilaç sebebiyle bir takım hastalıklar da meydana gelecektir.

İştah kesme yoluyla zayıflamaya neden olacak olan bu ilaç aynı zamanda da beyinde uyarmış olduğu bölge dolayısıyla sinir sisteminde de bir takım agresif oluşumlar meydana getirecektir. Tabii ki bu durumun da bir sonucu olacaktır. Bu ilaç nedeniyle etkilenecek olan sinir sistemi kasların olması gerekenden çok daha hızlı çalışmasına neden olacaktır. Bu da dolayısıyla vücutta bir takım rahatsızlıkların neden olması için son derece önemli bir etken olarak karşımıza çıkar.

Eczanede Satılan İştah Kesici İlaçlar
Eczanede Satılan İştah Kesici İlaçlar

Ne İştah Keser?

Ne iştah keser diye sorarak ilaçtan ziyade daha çok doğal bir şekilde iştah kesip zayıflamaya çalışmak son derece doğru bir karar olacaktır. Bu nedenle eğer ki çok aşırı derecede iştahınız açıksa bu noktada normal olması gerekenden daha fazla iştahı açık olan kişiler için şu tavsiyeleri vermek mümkün olacaktır; çok acıkan bir kişi, yemek ten önce bir bardak su içtiği zaman iştahı kesilecektir. Daha doğrusu bu şekilde midenizde bir doluluk hissi meydana geleceği için yediğiniz yemek size küçük bir porsiyon olarak yeterli gelecektir.

Suyun yanı sıra iştah kesmek için ne yapmalı diye soracak olursanız yemek yemeden hemen önce bir yeşil elmanın üzerine tarçın serpiştirip yemek son derece büyük ölçüde iştah kesen bir durum olarak karşımıza çıkar.

Bitkisel İştah Kesici İlaç

iştah kesen ilaçların yanı sıra bitkisel ürünlerde iştah keser bunlara örnek verecek olursak.
Acı Biber, Zencefil ve Tarçın

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Yorum yapın