Eczaneden Alınan Gebelik Testi Güvenilir Mi?

Kadınların hamile olup olmadığını anlamak adıyla yaptıkları Ella eczaneden alınan gebelik testi güvenilir mi? Bu durum tamamen testin ne zaman yapıldığına göre değişiklik göstermektedir. Genel itibariyle periyodun gecikmesinden en az 1 hafta sonra testin yapılması gerekmektedir. Daha erken zamanda yapılırsa eğer gebe olunsa dahi negatif sonuç verebilmektedir. Bu yüzden testin bu zaman aralığında yapılması daha doğru olmaktadır.

Bu aşamada testin saat kaçta yapıldığı da önem arz eder. Çok büyük farklar oluşturmasa da sabah saatlerinde yani uyanınca yapılan ilk idrar her zaman çok daha iyi sonuç vermektedir. İdrar testi kitlerindeki son kullanma tarihi geçmişse de yine aynı şekilde sonuç doğru olmayabilir. Buradaki asıl konu gebelik testinin güvenilirliği olduğu için bunu netleştirmek de en uygun ve doğru zamanda testin yapılmasıdır. Aksi durumlarda testler kişileri yanıltabilmektedir.

Eczaneden Alınan Gebelik Testi Güvenilir Mi?

Eczaneden alınan gebelik testleri doğru sonuç verir mi?

Zamanında ve doğru şekilde yapılırsa kesin sonuç verir. Ancak en kesin sonucu almak için bir laboratuvarda ve zamanında yapılan kan testidir.

Gebelik Testi Ne Zaman Sonuç Verir?

Gebelik testinde gebeliğin anlaşılması için embriyonun rahim içine yerleşmiş olması gerekmektedir. Bu yüzden test en erken yumurtlamadan sonraki 8 – 9 gün içinde saptanabilmektedir. Ancak yumurtlamanın geç olması da embriyonun beklenen süreden daha geç yerleşmesi gibi sebeplerden dolayı yapılan test negatif çıkabilmektedir. Bu dönemde yapılmış olan hamilelik testinin negatif çıkması da gebelik olmadığı anlamına gelmemektedir. Bu aşamada gebelik testi ne zaman sonuç verir? Sorusunun yanıtı alınmalıdır.

En akılcı ve net olan test sonucu için adet kanamasının beklenmesi gerekir. Eğer beklediğiniz ve olması gereken günde kanama olmamışsa da test yapılıp sonuca itibar edilmelidir. Aksi durumda testler elbette ki yanıltıcı olabilmektedir.

Gebelik Testi Nasıl Değerlendirilir?

Kişilerin yapmış olduğu testlerde idrar silik şekilde dahi olsa da ikinci çizginin çıkmış olmasına bakılmaktadır. Burada kanda değerin 10 ıu/l üzerinde olması hamilelik olduğu anlamını taşımaktadır. Bunlar dikkate alınarak gebelik testi nasıl değerlendirilir? Sorusunun yanıtı alınmaktadır.

Bazı kadınlar göğüsteki hassasiyet, bulantı ve lekelenme gibi durumlarda da gebelikten şüphelenmektedir. Ancak bunun için net bilgi almak adıyla test yapılması gerekir. Yapılan zamana göre de eczaneden alınan gebelik testi güvenilir mi? sorusunun yanıtı değişmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=fH7AMppxyf4

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın