Elazığ

Elazığ Nerede, Nasıl Gidilir?– Elazığ, yaklaşık 583 bin nüfusu ile Doğu Anadolu bölgesinde yer alan bir kenttir. Anadolu ile Mezopotamya arasında bağlantıyı kuran muazzam kentlerden biridir. Burada gezilip görülecek çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur.

Elazığ neyi ile meşhur?

Elazığ denildiği akla ilk gelen ; Üzüm, dut , pestil, şarap ve Orcik (cevizli sucuk) olarak bilinen lezzettir.

Elazığ Nasıl Gidilir?

Uçakla
Elazığ kent merkezine 12 km uzaklıkta Elâzığ Havalimanı bulunur. Buraya her gün Ankara ve İstanbul’dan düzenli uçuşlar yapılmaktadır. Yine İzmir ve birkaç şehir daha haftanın belirli günlerinde buraya uçuş yapılıyor. Ayrıca Almanya ve Hollanda’dan yıllın belirli zamanlarında direk uçuşlar yapılıyor. Havalimanına ulaştıktan sonra şehir içi servisleriyle merkeze ulaşabilirsiniz.
Otobüsle
Elazığ kent merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta Elazığ Otogarı (EŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali) bulunur. Buraya ülkemizin birçok şehrinde otobüsler seferler yapmaktadır. Burada çalışan çok sayıda otobüs firması bulunur. Başta Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere birçok yerden direk veya aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.
Trenle
Malatya ilimizden gelip Maden ilçesine oradan da Ergani’ye ulaşan Tren Hattı, burada geçmektedir. Buradan da Bitlis’in Tatvan ilçesine oradan da Van Gölü üzerinde İran’a ulaşmaktadır. Bunun dışında Elazığ- Ankara arasında çalışan Mavi tren seferleri bulunur. Ayrıca Fırat Expresi ile  Elazığ şehrimizden Adana’ya her gün,  Van Gölü Expresi ile ise ilimizden Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere 2-3 sefer yapılmaktadır.
Gemiyle
Fırat Nehri Elazığ ilimiz sınırında bulunur. Özellikle Elazığ kent merkezden Palu ilçesine her gün karşılıklı feribot seferleri yapılıyor. Bunlar dışında Elazığ-Pertek, Elazığ-Çemişgezek, Elazığ-Ağın ve Baskil-Malatya arasında feribot seferleri de yapılmaktadır.
Özel Aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Elazığ’a çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Elazığ ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;
  • Kayseri Elazığ arası yaklaşık 440 km
  • Malatya Elazığ arası yaklaşık 100 km
  • Diyarbakır Elazığ arası yaklaşık 160 km
  • Erzurum Elazığ arası yaklaşık 320 km
  • Ankara Elazığ arası yaklaşık 760 km
  • İstanbul Elazığ arası yaklaşık 1199 km
  • İzmir Elazığ arası yaklaşık 1277 km
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın