Elon Musk Günlük Kazancı (Güncel Serveti)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Elon Musk günlük kazancı şeklinde soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Elon Musk günlük kazancı ne kadar? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Elon Musk kimdir, Elon Musk 1 günde ne kadar kazanıyor, Elon Musk aylık geliri ne kadar?, Elon Musk saatte ne kadar kazanıyor? Başlıklarında da farklı bilgiler aktardık.

Dünya’nın gündeminden asla düşmeyen ve adını her alanda duyurmayı başarabilen Elon Musk servetiyle dudak uçuklatıyor. Türkiye dahil Dünya’da en popüler isimler arasında ilk sırada yer alan aynı zamanda da Dünya’nın en zengin insanı unvanına sahip olan Elon Musk günlük kazancı ne kadar? Merak ediyorsanız işte sizlere doğru cevabı…

Elon Musk Günlük Kazancı

Elon Musk Kimdir?

28 Haziran 1971 doğumlu olan Elon Musk, Güney Afrika’nın Pretoria şehrinde doğmuştur. Şu anki ikametgah adresi Bel Air, Los Angeles olan Musk’ın 3 farklı vatandaşlığı bulunmaktadır. Bu vatandaşlıklar; Amerika, Kanada ve Birleşik Devletler’dir.

Eğitimini fizik üzerine alan ve ekonomi, işletme konusunda da eğitim alan önemli ismin Queen’s Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra yeniden Pennyslvania Üniversitesinde de okuyarak mezun olmuştur. Mesleği endüstriyel tasarımcı, girişimci ve hayırsever olan Elon Musk’ın etkin yıllarının başlangıcı 1995 yılıdır. 1995 yılından 2022 yılına kadar en etkin yıllarını yaşayan Elon Musk’ın 10 çocuğu vardır fakat 1 tanesi ölmüştür.

Annesinin adı Maye Musk, babasının adı Errol Graham Musk’tır. Kimbal Musk erkek kardeşi, Tosca Musk, kız kardeşidir. Lyndon Rive ise erkek kuzenidir.

Elon Musk Günlük Kazancı Ne Kadar?

Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk saatte 684.000 $ para kazanmaktadır. Bir diğer önemli isim olan Google kurucularından Larry Page ise saatte 924.000 $ para kazanmaktadır.

Elon Musk’ın 2018 – 2019 yılları arasında günde yakkaşık 33 milyon $ para kazandığı ortaya çıkmıştır. 2017 – 2018 yıllarındaysa Musk günde 11 milyon dolar para kazanmaktaydı. Eğer Elon Musk günde 1 milyon dolar para harcarsa tüm servetiyle 400 yıl hayatını sorunsuz ve istediği şekilde geçirebilir.  

Elon Musk Serveti Ne Kadar?

Elon Musk’ın şu anki güncel 2022 yılı serveti 201,3 milyar $’dır. Daha öncesinde Dünya’nın en zengin ismi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos iken 2022 yılı itibariyle Dünya’nın en zengin insanı unvanına sahip olan isim 201,3 milyar USD servetiyle Elon Musk olmuştur.

Elon Musk Sahibi Olduğu Şirketler

Elon Musk şu anda Dünya’ya yön veren ve hemen hemen herkesin bildiği bir çok şirkete ortaktır. Bu şirketler arasında kendi sahibi olduğu Tesla ve SpaceX haricinde aşağıdakiler yer almaktadır.

  • PayPal
  • SolarCity
  • Neuralink
  • The Boring Company
  • Twitter
  • Tesla
  • SpaceX

Elon Musk Twitter’ı Ne Kadara Aldı?

Tesla ve SpaceX’in üst düzey yöneticisi olan Elon Musk son adımını Twitter’ı satın alarak yaptı. Bu satın alımla birlikte Musk, Twitter’a 44 milyar $ ödeme yaptı. Yani Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar $’a satın almış oldu.

Elon Musk Serveti Harcama adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın