En İyi Gözlük Camı Markaları (Muhteşem Camlar)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde en iyi gözlük camı markaları hangisi? Şeklinde soru alıyoruz. Bu içeriğimizle birlikte ziyaretçilerimize en iyi gözlük camı markaları hakkında detaylı bir şekilde bilgi sunmuş olacağımız. Bununla birlikte en iyi gözlük camı, en iyi gözlük camı hangisi, numaralı gözlük camı, cam markaları hakkında da farklı bilgileri sizlere iletmiş olacağız.

Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle gözlerimizde oluşan bozulmalar sonrasında mutlak bir gözlüğe ihtiyaç duyarız. Çünkü gözlerimiz bozulduğunda uzağı zor görürüz veya yakını görmekte zorlanabiliriz. Yaşa bağlı olarak ortaya çıktığı öne sürülse de göz hastalıklarının küçük yaşlarda da gözlerimizde sağlık problemleri meydana gelebilir ve görme sorunları yaşayabiliriz. Gözlerinizde bozulma olduğunu veya sağlıksal bir problem olduğunu hissediyorsanız direkt olarak yapmanız gereken en yakın göz doktoruna gitmenizdir. Doktora gittiğinizde size gözlük yazılmışsa ve hangi gözlük camının daha iyi olduğunu bilmiyorsanız en iyi gözlük camı markaları adlı bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir.

gözlük camı markaları

En İyi Gözlük Camı Markaları

Güneş gözlüğü veya numaralı gözlük fark etmeksizin estetik açıdan güzel gözüken bir gözlüğe sahip olmayı hepimiz isteriz. Aynı zamanda estetik bir gözlüğe sahip olurken de gözlerimizi yormayacak, bize daha iyi bir görme imkanı sağlayabilecek camlara da bir hayli dikkat etmemiz gerekir. Bu konu da bize yardımcı olacak olan gözlüğümüzün cam kalitesidir. Gözlüğünüzün camı ne kadar kaliteli olursa işte o kadar fazla daha iyi görme oranına sahip olabilirsiniz diyebiliriz.

Cam kalitesi güneş gözlükleri için fazlasıyla önemlidir. Camın kalitesine göre güneşe olan hassasiyet artar veya azalır. Gözlük camı olarak antirefle cam kaplamaları, sert kaplamalar, renkler veya filtreler bulunur. Gözlüğünüzün polarize olması, gözlük camının ince / kalın olması, ışığa karşı yansımayı engelleyici olması veya gözlük camınızın kolormatik olması diğer dikkat etmemiz gerekenler arasında yer alır.

Numaralı Gözlük Camı Markaları

Sırasıyla gözlük camı markası denilince akla gelen ilk markaları sizlere aşağıda listeledik.

 • Essilor.
 • Zeiss.
 • Nikon.
 • Seiko Vision.
 • Vision Art.
 • Hoya.
 • Novax.
 • Kodak.

Gözlük Camı Çeşitleri Nelerdir?

7 farklı gözlük camı çeşidi bulunmaktadır. Bu 7 farklı gözlük camı çeşidinin her birisinin kendine özgü özelliği bulunmaktadır. Gözlük camı çeşitlerinin bazıları hakkında açıklamayı sizlere aşağıda paylaştık.

 • Mineral cam – Diğer çeşitlere göre çok daha kırılgan bir yapıya sahip olan bu gözlük camı çeşidi kolay bir şekilde çatlayabilir ve darbelere dayanıksızdır. Aynı zamanda ağırdır. Fakat kir ve toz tutmaz. Temizlemesi de bir hayli kolaydır.
 • Organik cam – Son zamanların en çok tercih edilen gözlük camı çeşididir. Mineral cama göre çok daha hafif olan ve daha dayanıklı olan organik cam çizilmelere, darbeye fazlasıyla elverişlidir. %100 kırılmaz özelliğe sahiptir fakat kolay bir şekilde temizlemesi yapılamaz.
 • Polikarbonat cam – Kırılma ve çizilmelere karşın çok daha iyi sonuçlar verebilecek olan bu gözlük camı çeşidi diğer 2 cama göre maaliyet açısından daha fazla pahalıdır. %99 oranında UV koruması sağlar.
 • Kolormatik cam – Güneş ışığına göre koyulaşan cam olarak bilinen kolormatik camlar güneşe karşı hassasiyeti bulunan kişilerin vazgeçilmezidir. Camı oldukça kalitelidir ve teknolojik açıdan en verimlisi diyebiliriz. Fakat az ışıkta veya geceleri çalışan kişiler için bu cam uygun değildir.
 • Prograsif cam – 3 farklı odak noktasına sahiptir. Keskin bir çizgileri yoktur fakat yanal açıdan çok fazla şikayet almaktadır. Seçimi yaparken yüzünüze uygun camı bulmalı ve sizi rahatsız etmeyecek olanı tercih etmelisiniz.
 • Antirefle cam – Parlamayı büyük ölçüde azaltan ve yansıma olayını da bitiren bu filtre camların üzerine yerleştirilmektedir. Daha net ve güzel bir görüş açısı elde etmek isteyenlere idealdir.
 • Bifokal cam – Tek gözlükle iki gözlüğün görevini görmek isteyenlere bifokal cam işe yarayacaktır. Uzak ve yakını bu gözlük camı sayesinde görebilirsiniz.

Genel kategorimizde daha fazla içerik var. Göz atabilirsiniz.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın