Esenyurt Nerede Nasıl Gidilir Yol Tarifi

Esenyurt nerede, Esenyurta nasıl gidilir, Esenyurt yol tarifi nedir? Şeklinde bizlere çok sık bir şekilde ziyaretçilerimizden soru gelmektedir. Bu içeriğimizle birlikte sizlere Esenyurt nerede, Esenyurt yol tarifi gibi başlıklarda detaylı bir şekilde bilgilendirme sunmuş olacağız. Esenyurt yol tarifi ve çok daha fazlası için bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır.

İstanbul’daki en büyük ilçelerden bir tanesi olan Esenyurt, Marmara denizine kıyısıyla bilinmektedir. Yakın konumu olarak Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece örnek gösterilebilir. Bu ilçelere komşu olan Esenyurt aynı zamanda Başakşehir ve Arnavutköy’e yakındır. İstanbul’un en küçük yüzölçümüne sahip ilçelerinden bir tanesi olan Esenyurt’ta nüfus çok hızlı bir şekilde artmaktadır ve aynı şekilde kentleşme de hızla ilerlemektedir.

Esenyurt’a gitmek için kullanabileceğiniz birden fazla ulaşım yolu ve ulaşım aracı bulunmaktadır. Kendi özel aracınız haricinde otobüs, metrobüs veya minibüs hatlarını Esenyurt’a gitmek için kullanabilirsiniz. Dilerseniz metroyu da kullanabilirsiniz.

Esenyurt Nereye Bağlı

Kendi başına bir ilçedir ve İstanbul’a bağlıdır.

Esenyurt Hangi Yakada

Avrupa yakasındadır.

Esenyurta Nasıl Gidilir

Esenyurt’a nasıl gidilir veya Esenyurt yol tarifi şeklinde merakı olan tüm ziyaretçilerimize bu içeriğimiz detaylı bir anlatım içermektedir. Esenyurt metrobüs, Esenyurt Marmaray veya Esenyurt otobüs seferleri konusunda her bir başlık altında sizler  detaylı bir şekilde bilgilendirme sunduk.

Esenyurt Yol Tarifi

Metrobüsle Esenyurt’a Nasıl Gidilir

Esenyurt’a ulaşmak için kullanabileceğiniz metrobüs en hızlı ulaşım seçeneği olarak bilinmektedir. Metrobüsle Esenyurt’a gitmek için Beylikdüzü’ne giden metrobüslere binebilir ve Hadımköy durağında inebilirsiniz.

Esenyurt Otobüs Seferleri

Esenyurt otobüs seferleri veya otobüsle esenyurta nasıl gidilir merak ediyorsanız detaylarını sizlere paylaşıyoruz. Aşağıda yazılı olan otobüslere binebilir ve çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hat AdıYön
142ABoğazköy Son Durak / Son Durak Yönü
142ESŞehit Ömer Halisdemir
145MGümüşsuyu Peron
ES1Beylikdüzü Devlet Hastanesi
142BKanuni Sultan Süleyman
142TKanuni Sultan Süleyman

Esenyurt Marmaray İle Nasıl Gidilir

Marmarayla Esenyurt’a doğrudan gidebileceğiniz bir hat bulunmamaktadır. Yine de gitmek isterseniz Marmaray’ın Küçükçekmece hattını kullanabilir ve bu durakta inebilirsiniz. Küçükçekmece durağında indikten sonra Esenyurt Merkez adlı minibüslere binebilirsiniz.

Esenyurt’a Vapurla Nasıl Gidilir

Esenyurt denize komşu olan veya kıyısı olan bir yer değildir. Bu yüzden denizyolu ile gitmeniz biraz zordur fakat aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Esenyurt’a vapurla gitmek isterseniz Kadıköy – Bakırköy vapur hattını kullanabilirsiniz. Bakırköy’e geldikten sonra Esenyurt’a giden 146 nolu otobüse binebilirsiniz.

Esenyurt Gezilmesi Gereken Yerler

Esenyurt gezilecek yerler nereler diye merak edenlere yine bu başlığımız yardımcı olacaktır.

 • Torium AVM
 • Pelit Çikolata Müzesi
 • Snowpark
 • Recep Tayyip Erdoğan Parkı
 • Esenyurt Şehitler Parkı
 • City Center Outlet
 • Esenyurt Kültür ve Sanat Merkezi
 • Aqua Dolphin Su Parkı
 • Termal Kür ve Tedavi Merkezi
 • Sokullu Mehmet Paşa Camii
 • Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü
 • Büyükçekmece Gölü
 • Marmara Caddesi

Esenyurt Belediyesi Şikayet Hattı

esenyurta nasıl gidilir

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.