Esenyurt Nerede Nasıl Gidilir Yol Tarifi

Esenyurt nerede, Esenyurta nasıl gidilir, Esenyurt yol tarifi nedir? Şeklinde bizlere çok sık bir şekilde ziyaretçilerimizden soru gelmektedir. Bu içeriğimizle birlikte sizlere Esenyurt nerede, Esenyurt yol tarifi gibi başlıklarda detaylı bir şekilde bilgilendirme sunmuş olacağız. Esenyurt yol tarifi ve çok daha fazlası için bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır.

İstanbul’daki en büyük ilçelerden bir tanesi olan Esenyurt, Marmara denizine kıyısıyla bilinmektedir. Yakın konumu olarak Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece örnek gösterilebilir. Bu ilçelere komşu olan Esenyurt aynı zamanda Başakşehir ve Arnavutköy’e yakındır. İstanbul’un en küçük yüzölçümüne sahip ilçelerinden bir tanesi olan Esenyurt’ta nüfus çok hızlı bir şekilde artmaktadır ve aynı şekilde kentleşme de hızla ilerlemektedir.

Esenyurt’a gitmek için kullanabileceğiniz birden fazla ulaşım yolu ve ulaşım aracı bulunmaktadır. Kendi özel aracınız haricinde otobüs, metrobüs veya minibüs hatlarını Esenyurt’a gitmek için kullanabilirsiniz. Dilerseniz metroyu da kullanabilirsiniz.

Esenyurt Nereye Bağlı

Kendi başına bir ilçedir ve İstanbul’a bağlıdır.

Esenyurt Hangi Yakada

Avrupa yakasındadır.

Esenyurta Nasıl Gidilir

Esenyurt’a nasıl gidilir veya Esenyurt yol tarifi şeklinde merakı olan tüm ziyaretçilerimize bu içeriğimiz detaylı bir anlatım içermektedir. Esenyurt metrobüs, Esenyurt Marmaray veya Esenyurt otobüs seferleri konusunda her bir başlık altında sizler  detaylı bir şekilde bilgilendirme sunduk.

Esenyurt Yol Tarifi

Metrobüsle Esenyurt’a Nasıl Gidilir

Esenyurt’a ulaşmak için kullanabileceğiniz metrobüs en hızlı ulaşım seçeneği olarak bilinmektedir. Metrobüsle Esenyurt’a gitmek için Beylikdüzü’ne giden metrobüslere binebilir ve Hadımköy durağında inebilirsiniz.

Esenyurt Otobüs Seferleri

Esenyurt otobüs seferleri veya otobüsle esenyurta nasıl gidilir merak ediyorsanız detaylarını sizlere paylaşıyoruz. Aşağıda yazılı olan otobüslere binebilir ve çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hat AdıYön
142ABoğazköy Son Durak / Son Durak Yönü
142ESŞehit Ömer Halisdemir
145MGümüşsuyu Peron
ES1Beylikdüzü Devlet Hastanesi
142BKanuni Sultan Süleyman
142TKanuni Sultan Süleyman

Esenyurt Marmaray İle Nasıl Gidilir

Marmarayla Esenyurt’a doğrudan gidebileceğiniz bir hat bulunmamaktadır. Yine de gitmek isterseniz Marmaray’ın Küçükçekmece hattını kullanabilir ve bu durakta inebilirsiniz. Küçükçekmece durağında indikten sonra Esenyurt Merkez adlı minibüslere binebilirsiniz.

Esenyurt’a Vapurla Nasıl Gidilir

Esenyurt denize komşu olan veya kıyısı olan bir yer değildir. Bu yüzden denizyolu ile gitmeniz biraz zordur fakat aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Esenyurt’a vapurla gitmek isterseniz Kadıköy – Bakırköy vapur hattını kullanabilirsiniz. Bakırköy’e geldikten sonra Esenyurt’a giden 146 nolu otobüse binebilirsiniz.

Esenyurt Gezilmesi Gereken Yerler

Esenyurt gezilecek yerler nereler diye merak edenlere yine bu başlığımız yardımcı olacaktır.

 • Torium AVM
 • Pelit Çikolata Müzesi
 • Snowpark
 • Recep Tayyip Erdoğan Parkı
 • Esenyurt Şehitler Parkı
 • City Center Outlet
 • Esenyurt Kültür ve Sanat Merkezi
 • Aqua Dolphin Su Parkı
 • Termal Kür ve Tedavi Merkezi
 • Sokullu Mehmet Paşa Camii
 • Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü
 • Büyükçekmece Gölü
 • Marmara Caddesi

Esenyurt Belediyesi Şikayet Hattı

esenyurta nasıl gidilir

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.