Eskişehir Hızlı Tren Garı Nerede Nasıl Gidilir

Eskişehir hızlı tren garı veya tren garı Eskişehir nerede? Nasıl gidilir? Merak ediyorsanız bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır. Eskişehir garı veya diğer adıyla Eskişehir yüksek hızlı tren garı olarak bilinen gar, TCDD tarafından yönetilmektedir. Türkiye’nin bir çok iline bu gar aracılığıyla hızlı bir şekilde giderek zamandan tasarruf edebiliyorsunuz.

31 Aralık 1892 tarihinde açılışı yapılan Eskişehir tren garının yönetimi Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndadır. 10 farklı hatta sahip olan tren garı Hoşnudiye mahallesinde bulunmaktadır.

Eskişehir Tren İstasyonu

Geçmiş yıllardan bugüne kadar sorunsuz bir şekilde tren hizmeti sunan Eskişehir tren istasyonu ilk olarak faaliyete 1892 yılında başlamıştır. 3075 metrekarelik alana yayılan gar Profesör Orhan Safa tarafından proje edilmiştir. Eskişehir tren garına ulaşım sağlayabilmek için kullanabileceğiniz ulaşım aracının çok fazla olduğu bilinmektedir. Paylaştığımız ulaşım araçlarından hangisi sizlere uygunsa o aracı tercih ederek tren seferlerine yetişebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan Eskişehir hızlı tren garı konum nerede paylaşmış olalım.

Eskişehir Tren Garı Nerede

Eskişehir hızlı tren garının yani Eskişehir tren istasyonunun bilinen gerçek konumu Hoşnudiye Mahallesi, İstasyon Caddesi, 26130 – Tepebaşı, Eskişehir’dir. Bu adrese ulaşarak tren seferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu adrese nasıl ulaşabileceğinizi bilmiyorsanız aşağıda ulaşım araçları listesini kullanabilirsiniz.

Eskişehir Tren Garına Nasıl Gidilir

Eskişehir tren garına giden otobüsler veya Eskişehir tren istasyonuna giden tramvayları öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin. Liste halinde aşağıda paylaştık.

Tren Garına Giden Otobüsler

54S, 999S, 51K, 58S, 19, 23,  50S, 53S, 16, 26, 29, 4 bu numaralara sahip olan her bir otobüsle Eskişehir tren garına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu numaralı otobüslerin her birisi sizleri Eskişehir tren garına en yakın durakta indirmiş olacaktır. Fakat direk olarak 54S numaralı otobüse binmenizde fayda vardır.

Tren Garına Yakın Tramvay Durakları

Direk olarak tren garına tramvayla gidiş yapamazsınız lakin Bağlar tramvay istasyonunda inerek veya İsmet İnönü tramvay istasyonunda inerek yine bu gara ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Eskişehir Tren Garı Telefon

Tren garının telefon numarası (0222) 225 55 55’dir. Bu telefon numarası ve tren garı sizlerin 24 saat hizmetindedir. Dilediğiniz zaman iletişime geçebilir, hızlı bir şekilde merak ettiklerinizi kendilerine iletebilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın