Eskişehir Masal Şatosu Nerede Nasıl Gidilir

Eskişehir masal şatosu nerede nasıl gidilir konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bu içeriğimi sizlere yardımcı olacaktır. Eskişehir’in gezilmesi gereken yerlerini, güzelliklerini ve bir çok özelliğini sizlere anlat anlat bitiremeyiz. Eskişehir’de bulunan masal şatosu da bu güzelliklerden bir tanesidir. Genel olarak çocukların büyük bir merakla gittiği Eskişehir masal şatosuna nasıl gidilir, nerede merak ediyorsanız aşağıda detaylı bir şekilde paylaştık…

9 Mart 2014 tarihinde Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından faaliyete geçirilen Masal Şatosunun sloganı ‘’Her şey çocuklar için’’. Çocuklara geleceği daha fazla aşılayabilmek için ve onların geleceklerini süsleyebilmeleri adına Büyükerşen’in atmış olduğu bu adım oldukça yararlı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda çocuklar tarafından da masal şatosu Eskişehir fazlasıyla sevilmektedir. Mutlu bir nesil, mutlu bir çocuk yetiştirebilmek adına mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Masal Şatosu Eskişehir Nerede

Masal şatosunun bilinen adresi; Sazova, Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Ulusal Egemenlik Blv., 26150 Tepebaşı/Eskişehir’dir. Bu adreste Masal Şatosu Eskişehir’i bulabilirsiniz.

Masal Şatosuna Nasıl Gidilir

Eskişehir masal parkı olarak bilinen Eskişehir masal parkına nasıl gidilir merak ediyorsanız kullanabileceğiniz ulaşım araçları bir hayli fazladır. Yani isterseniz otobüsle, isterseniz tramvayla isterseniz de masal şatosuna dolmuşla gidebilirsiniz. Tramvay, otobüs veya dolmuşla nasıl gidilir sizlere aşağıda anlattık…

Otobüsle masal şatosuna gitmek için 17 veya 92K numaralı otobüslere binebilirsiniz. Aynı zamanda bu numaralı otobüsler haricinde şu numaralı otobüslere de binebilirsiniz; 31, 11, 4, 55S, 64S, 56S, 72S, 73S, 83S, 86S, 77S. Bu otobüslerde Eskişehir masal şatosuna kadar sizleri götürecektir. Masal şatosuna en yakın otobüs durağı Çamlıca durağıdır. 2 dakikalık yürüme sonrasında direk Masal Şatosunu görebilirsiniz. Diğer en yakın durak ise Ulusal Egemenlik Bulvarıdır.

Tramvayla masal şatosuna gitmek için Çamlıca yazılı veya Ulusal Egemenlik yazılı tramvaylara binebilirsiniz. Direk olarak sizleri en yakın durakta indirecektir.

Eskişehir Masal Şatosu Giriş Ücreti

İlk kez 2008 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan masal şatosu daha doğrusu Sazova parkına girişler tamamen ücretsizdir. Fakat içeride örneğin masal şatosuna girmek isterseniz ücret ödemeniz gerekebilir. Masal şatosu giriş ücretleri 2022 aşağıdaki gibidir;

  • Masal Şatosu Ücreti Seans – Tam Bilet 15 TL – Çocuk Bileti 9 TL
  • Masal Şatosu Ücreti Seans Dışı – Tam Bilet 8 TL – Çocuk Bileti 6 TL

Eskişehir’de Masal parkı denilince akla ilk gelen yer Sazova Parkıdır. Zira masal parkı da Sazova parkının içerisindedir. Sazova Parkının içerisinde çocukların ve yetişkin bireylerin girebileceği, eğlenebileceği daha bir çok mekan bulunmaktadır. Giderek, görerek ve gezerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Eskişehir Masal Şatosu İletişim

Telefon: (0222) 300 00 15

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın