Eskişehir Şehir Tiyatroları Nerede Nasıl Gidilir

Eskişehir şehir tiyatroları nerede nasıl gidilir konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bu içerik sizlere yardımcı olacaktır. Eskişehir’in tiyatro konusunda diğer illere göre çok daha fazla ön planda olduğu ve kendini bu konu da sürekli geliştirdiği bir aşikar durumdur. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından yönetimi yapılan Eskişehir şehir tiyatrosu 27 Mart 2001 tarihinde açılış yapmıştır.

20 yıl önce açılışı yapılan Eskişehir devlet tiyatrolarının şu anki topluluk lideri H. Tolga Tümer’dir. Adı Haller Gençlik merkezi olan Eskişehir şehir tiyatrolarının nerede olduğunu ve nasıl gidilebileceğini merak ediyorsanız bu içerik ile tüm merakınızı giderebilirsiniz.

Eskişehir Şehir Tiyatrosu Nerede

Eskişehir Haller gençlik merkezi yani Eskişehir devlet tiyatrosunu şu anda Eskibağlar, Yılmaz Büyükerşen Blv No:11, 26170 Tepebaşı/Eskişehir’de yer almaktadır.

Eskişehir Şehir Tiyatrosuna Nasıl Gidilir

Tiyatro Eskişehir denilince akla ilk gelen yerlerden bir tanesi olan Eskişehir haller gençlik merkezine gidebilmek için otobüs veya tramvay kullanabilirsiniz.

  • Tramvayla Eskişehir şehir tiyatrosuna gidebilmek için OTOGAR – SSK hattına binmeniz yeterli olacaktır.
  • Otobüsle Haller Gençlik merkezine gitmek için 19, 2 veya 51K numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda 50S, 4, 79K, 8S, 51S, 79S, 54S, 2, 8K gibi otobüslerde Haller gençlik merkezine gitmektedir. Haller gençlik merkezine en yakın otobüs durağı Üniversite Bulvarı durağıdır. Veya Cengiz Topel – 1 Caddesinde inerek yine Eskişehir Şehir Tiyatrolarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eskişehir Şehir Tiyatrosu Telefon Numarası

Eskişehir devlet tiyatrosu veya şehir tiyatrosu telefon numarası 444 26 00’dır. Bu numara üzerinden iletişime geçerek tiyatrolar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eskişehir Şehir Tiyatroları Bilet

Eskişehir şehir tiyatroları bileti almak için başvurabileceğiniz bilet noktaları biletix gibi ana firmalardır. Biletix ve benzeri yerler ile iletişime geçerseniz tüm tiyatro biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın