Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezine Nasıl Gidilir

Eskişehir Zübeyde hanım kültür merkezine nasıl gidilir merakınız bulunuyorsa bu içerik sizlere yardımcı olacaktır. Tepebaşı belediyesinin uzun yıllar sonrasında restore ederek yeniden halka açmış olduğu Zübeyde hanım kültür merkezi bugün sanatsal ve kültürel alanlarda faaliyet göstermektedir.

Uzun yıllar boyunca yapısını korumayı başarabilmiş olan Zübeyde Hanım kültür merkezi 19 y.y yapısından gelmektedir. Çok uzun yıllar boyunca Ermeni Kilisesi olarak hizmet veren kültür merkezi bugün günümüzde kültürel ve sanatsal etkinlikleri tanıtabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Tepebaşı belediyesinin restore ederek yeni bir kültür merkezine dönüştürmesiyle Eskişehir halkı dahil Türkiye’nin dört bir yanından yoğun bir ilgiye maruz kalmıştır.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi Eskişehir Nerede

Zübeyde hanım kültür merkezi Eskişehir’in adresi; Cumhuriye Mahallesi Dinçel Sokak No:5 (Subay Orduevi Arkası)’dir. Bu adrese giderek kültür merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezine Nasıl Gidilir

Zübeyde hanım kültür merkezine gitmek için otobüs, tramvay veya dolmuş kullanabilirsiniz. Her 3 ulaşım aracı da kolay bir şekilde sizleri Zübeyde hanım kültür merkezine ulaştıracaktır.

  • Otobüsle Zübeyde hanım kültür merkezine gitmek için 2, 23, 79S numaralı otobüslere binebilirsiniz. Aynı zamanda diğer numaralı otobüslerde bu kültür merkezine gelmektedir. O numaralı otobüsler ise şu şekildedir; ‘’4, 53S, 2, 12, 19, 20, 32, 39, 48, 8K, 75Kdır’’. Kültür merkezine en yakın otobüs durağı Cengiz Topel – 1 Caddesi durağıdır. Hasan Polatkan Bulvarı durağında veya Sivrihisar – 1 caddesi durağında da inebilirsiniz.
  • Tramvayla bu kültür merkezine gelmek isterseniz İsmet İnönü, Yıldız veya Çarşı yazılı tramvaylara binebilirsiniz.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi İletişim Numarası

Telefon: (0222) 221 22 06

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın