Evliliğin İlk Aylarında Neden Hamile Kalınmaz? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimiz bizlere çok sık bir şekilde evliliğin ilk aylarında neden hamile kalınmaz? Diye sorular sormaktaydı. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize evliliğin ilk aylarında neden hamile kalınmaz? Bu sorunun cevabını vermiş olacağız. Bununla birlikte sizlere yeni evlilerde hamile kalma süresi, evlendikten kaç ay sonra hamile kalınır?, evlenir evlenmez hamile kalanlar, evlendikten ne kadar sonra bebek yapılmalı? Başlıklarında da farklı bilgileri paylaşmış olacağız.

Evlilik ve hemen sonrası bebek… Bunu kesinlikle düşünmeyin. Yani siz çocuk bakmak için evlenmediniz. İlk önce evliliğinizin tadını çıkartmalı, eşinizle beraber vakit geçirmeli ve yaşayamadıklarınız yaşamalısınız. Evlendikten sonra direkt çocuk yapmak gerçekten aklın alacağı bir olay değildir. Gezmek, tozmak ve eğlenmek varken direkt bebek yapmanız sizi pişman edebilir. Peki, evliliğin ilk aylarında neden hamile kalınmaz? İşte sizlere detaylı cevabı!

Evliliğin İlk Aylarında Neden Hamile Kalınmaz?

Evliliğin İlk Aylarında Neden Hamile Kalınmaz?

Aile kurmak, soyunuzu ilerletmek ve bir bebeğe sahip olmak herkesin istediği şeylerdir. Fakat doğru zamanda yapılması gereken bu eylemler hayatınızı doğrudan etkileyebilir. Henüz yeni evliyseniz sizin amacınız ilk olarak kocanızla yaşayamadığınız şeyleri yaşamaktan yana olmalıdır.

İstediğiniz an, istediğiniz dakika veya saniyede çocuk yapabilirsiniz. Kimse size engel olmuyor fakat evliliğinizi ‘’Ben çocuk bakmak için evlendim!’’ Diyorsanız yapın. Bize göre yeni evlenen bir çiftin ilk 1 yıl içerisinde bu tür eylemlerde bulunması doğru değildir. Tabi, bu durum bize göre olan bir durumdur. Siz nasıl düşünürsünüz, ne yaparsınız bilemeyiz.

Çok geç kalmayın, çok erkenci de olmayın. Yaşınızla beraber yumurtalarınız yaşlanacak ve hamile kalabilme olasılığınız giderek düşecektir. Evliliğinizden birkaç yıl sonra çocuk yapmanız çok doğru bir karar olacaktır. Yaşınızın, bulunduğunuz ortamın bu gibi kriterlerin çocuk yapmada etkisi büyüktür. Eğer yaşınız 40 ve üstüyse yeni evlenmişseniz çocuğunuzu evlendikten birkaç ay sonra yapabilirsiniz. Ama 23 – 25 yaşlarında yeni evli birisiyseniz çocuk yapmak için hiç endişeye kapılmayın.

Evlendikten Kaç Ay Sonra Hamile Kalınır?

Yaşınıza, bulunduğunuz ortama ve aileye bağlı olan bir durumdur. Eğer yaşınız çok geçmiş değilse bebek yapmak için endişeye kapılmanıza gerek yok. Eğer yaşınız ilerlemişse ve yumurtalarınızın artık yaşlandığını hissediyorsanız evlendikten birkaç ay sonra bebek yapabilirsiniz. Yaşınızın ilerlemiş olması bebek düşümüne çok daha etkilidir.

 • 30 yaşından daha küçük olan kadınların Dünya’ya bebek getirme oranı bugün %50’dir.
 • 35 – 40 yaş aralığında olan kadınların Dünya’ya bebek getirme oranı %25’dir.
 • 40 yaş ve üzerinde olan kadınların Dünya’ya bebek getirme oranı %10’dur.

Sizin yumurtalarınız kadar eşinizin sperm kalitesi de bebek oluşumunda çok etkilidir. Yani eşinizin sperm kalitesi, doğurganlığı düşmeye başladığı anda sizin hamilelik şansınız direkt olarak etkilenmiş olur. İlerleyen yaşlarda çocuk yapan bireylerin çocuklarında zihinsel problemlerin olduğu ve otizm spektral bozuklukların ortaya çıktığı saptanmıştır.

Yeni Evlilerde Hamile Kalma Süresi

Yeni bir çiftseniz bebek yapmak için heyecana kapılmayın. Yeni bir düğünden ve düğün telaşından bununla birlikte ev kurmaktan başlamalısınız. Eviniz tamam, kariyeriniz tamam, düğün borcunuz veya diğer borçlarınız yok diyelim bu durumda bebek yapmanız için önünüzde herhangi bir engel bulunmuyor.

Günümüz şartlarında ebeveynlerin bir çoğu bebek yapma isteğini erteliyor. Çünkü ebeveynler ilk önce kariyerine, işine odaklanmalıdır. Eğer rahat ve pozitif bir hayata sahip olmazsanız doğacak olan bebeğiniz bu durumdan direkt olarak etkilenecektir. İşiniz güzel, hayatınız güzel, her şeye pozitif bir şekilde bakabiliyorsunuz işte bu zamanda bebeğinizi yapabilirsiniz. Her şeye pozitif bakmak derken yani dertsiz, gamsız bir insan olmak değil. Herkesin kendine göre bir derdi var ama çocuğunuza bakabilmek için yeterli gücü kendinizde hissediyorsanız yapabilirsiniz.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamileliğin birden fazla belirtisi bulunmaktadır. Fakat belirtiler her insanda görülebilecek normal belirtilerdir. Eğer hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız bir an önce doktora gidiniz. Veya eczaneden hamilelik test cihazı satın alınız. Cihaz size hamile olup olmadığınızı söyleyecektir. Hamileliğinizi doğrulamak adına da doktora danışmanızda büyük fayda vardır.

 • Halsizlik, yorgunluk, uyku hali
 • Duygu durum değişiklikleri
 • Memelerde hassasiyet, şişkinlik
 • Areola adı verilen memenin uç kısmında koyulaşma
 • Sık idrara çıkma
 • Bel ve kasık ağrıları
 • Şişkinlik
 • Kokulara karşı hassasiyet
 • Bulantı ve kusma (özellikle sabahları gözlenir)
 • Vücut ısısında artış
 • Kalp hızında artış
 • Çarpıntı hissi

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın