Fitness Boy Kısaltır Mı? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde Fitness Boy Kısaltır Mı sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Fitness Boy Kısaltır Mı? sorusunun doğru cevabını verdik. Ayrıca fitness yapmak boy uzamasını  engeller mi, fitness ne demek, fitness yapmanın yararları nelerdir? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Geçmişten günümüze halk arasında  ‘’ağırlık kaldırılırsa boy uzamaz’’ şeklinde söylemler vardır. Fakat bunun bilimsel bir açıklaması ve kanıtı yoktur. Sadece bir söylentiden ibarettir. Bunun üzerine insanlar fitness yapmaktan kaçınmaktadırlar. Fakat bilinenin aksine fitness yapmak boy kısaltmak yerine boyun uzamasını sağlamaktadır.

fitness boy kısaltır mı

Fitness Yapmak Boy Uzamasını Engeller Mi?

Ergenlik veya çocukluk döneminde fitness yapmak boy uzamasını engeller mi sorusu merak edilen konulardan bir tanesidir. Gelişimin kritik dönemlerinde yapılan antrenmanlar ve aktiviteler vücudun gelişmesine, kas gruplarının düzenli ve estetik bir yapıya sahip olmasına katkı sağlayacaktır. Bilinenin aksine fitness yapmak boy uzamasını engellemek yerine boyun uzamasına yardımcı olacaktır. Özellikle ergenlik döneminde testosteron hormonu fazlasıyla salgılandığından bu hormon kişinin büyümesi ve gelişmesi için çok etkilidir. Buna bağlı olarak enerjinin bu yönde kullanılması ve fitness hareketleriyle desteklenmesiyle beraber boy konusunda olumlu etkiler yaratacaktır.

Fitness Ne Demek?

Fitness ingilizce kökenli bir kelimedir. Fitnessın kelime anlamı; sağlık, sağlıklı  yaşam, fit ve formda olmaktır. Fitness genellikle vücut geliştirme ile karıştırılır. Bu ikisi arasındaki en büyük fark fitness sporunun sağlık için yapılmasıdır. Fitnessta vücuttaki yağlar kasa dönüşürken,  kas gelişimi için çalışma yapılmamaktadır. Vücudun sıkılaşmasıyla birlikte formda ve ince bir yapıya sahip olunur. Vücut geliştirme ise yağlar kasa dönüştürülerek, ekstra kaslarında gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapılarak vücudun iri ve hacimli bir yapıya dönüşmesi sağlanır.

Fitness spor salonlarında aletlerle yapılması  gereken bir spordur. Doğada yapılan yürüyüş, koşu, tırmanma gibi sporların fitness salonlarında aletlerle yapılmasına olanak sağlamaktadır. Böylece daha sağlıklı, fit ve formda bir yaşama sahip olmak için fitness salonları bizim için büyük avantajdır.Fitness antrenman programı kişi için özel hazırlanmaktadır. Boy, kilo, kemik, yağ ve kas oranları ölçümleri tamamlandıktan sonra antrenör tarafından hazırlanan bu programda; belirlenen hareketlerin hangi sırayla ve kaçar dakika yapılması gerektiği bulunuyor.

Fitness Yapmanın Yararları Nelerdir?

  • Kan dolaşımını hızlandırır.
  • Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.
  • Günlük yaşamda enerjik olmayı, gece ise uyku düzenini sağlar.
  • Bağışıklık sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.
  • Kalpteki ritim bozukluğunu düzelmesine katkı sağlar.
  • Vücuttaki zararlı toksinlerin atılımını gerçekleştirerek daha sağlıklı bir yaşama yardımcı olur.

Boyu En Çok Ne Uzatır?

Boyun uzaması için yapılan düzenli spor kadar tüketilen besinlerde önemlidir. Bu besinlerin bazıları: Süt ve süt ürünleri, Kırmızı et, Balık, Yumurta, Taze meyve ve sebzelerdir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın