Floransa’dan Roma’ya Nasıl Gidilir

İtalya’nın en turistik şehirlerinden birisi olan Floransa’dan başkent Roma kentine nasıl gidilir, ulaşım, yol tarifi, tren seferleri ve otobüsler hakkında bilgi.

Floransa’dan Roma’ya

Floransa kentinden Roma kentine farklı ulaşım seçenekleri mevcuttur. Bütçenize göre hazırladığımız seçenekler tablosu aşağıdaki gibidir.

Floransa Roma Arası Kaç Km
287 km (Trafik yoğunluğuna göre 3 saat sürüyor)
Trenle
Floransa’da Santa Maria Novella Tren İstasyonu’da Tren italia’nın hızlı trenlerini ya da normal 2.sınıf trenlerle Roma Termini tren istasyonuna gidebilirsiniz. Hızlı trenler 45 Euro ve yaklaşık 1.5 saat yıl sürmektedir.

Italo Treno adlı İtalyan firmanın trenlerini kullanırsanız eğer daha uygun fiyatlara gidebilirsiniz.

Taksi
Taksilerle ya da kiralık araçlarla gidilebilir. Ancak Euro’nun 6 lira olduğu şu günlerde cebinizi yakabilir.
Otobüsle
Flixbus firmasıyla yaklaşık olarak 10-15 Euro arasında gidebilirsiniz. Daha uygun ve ekonomik bir seçenektir. Ben kullandım. Gayet rahattı otobüs.
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Floransa’dan Roma’ya Nasıl Gidilir” üzerine 2 yorum
Yorum yapın