FPS Yükseltme (En Kısa Sürede En İyi Performans)

FPS Yükseltme – En sevdiğiniz oyunu oynarken FPS’nin düşmesinden rahatsız oluyorsanız ve bilgisayar sisteminizden daha fazlasını elde etme isteği duyuyorsanız, yalnız değilsiniz. Aşağıda yer alan adımlara göz atarak FPS yükseltme işlemini tamamlamanız mümkündür.

YouTube video

Ana Sabit Sürücünüzü Birleştirin

Sabit disklerimize sürekli dosya ekleyip çıkardığımız için, küçük bilgi paketleri rastgele yerlere düşebilir. Bu da bilgisayarımızın bu parçalar için birden fazla yeri kontrol etmek zorunda kalmasına, dolayısıyla daha uzun dosya açma/yükleme süresine, açılış süresine vb. neden olabilir. Bu nedenle, bunu çözmek ve bilgisayarımızın performansını artırmak için sabit diskimizi birleştirmemiz gerekebilir.

Güç Seçeneğini Değiştirin Ve En İyi Performans İçin Ayarlayın

Varsayılan olarak, bilgisayarımızdaki güç planı genellikle pili korumak için Dengeli veya Güç tasarrufu olarak yapılandırılır, bu da grafik kartınızın ve CPU’nuzun çalışma kapasitesini büyük ölçüde tehlikeye atar. Ayrıca bilgisayarımızdaki sistem performansı da gelişmiş grafik özellikleri için zayıflayabilir.

Grafik Sürücünüzü Güncelleyin

Düşük FPS sorunu, yanlış veya eski grafik sürücüsüne sahipseniz ortaya çıkabilir. Bu yüzden FPS’yi artırıp artırmadığını görmek için sürücülerinizi güncellemelisiniz. Sürücülerinizi manuel olarak güncellemek için zamanınız, sabrınız veya bilgisayar becerileriniz yoksa, bunun yerine Driver Easy ile otomatik olarak yapabilirsiniz.

Driver Easy sisteminizi otomatik olarak tanıyacak ve sisteminiz için doğru sürücüleri bulacaktır. Bilgisayarınızın tam olarak hangi sistemi çalıştırdığını bilmeniz gerekmez, yanlış sürücüyü indirme ve yükleme riskine girmenize gerek yoktur ve yükleme sırasında hata yapma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Driver Easy gibi programları kullanarak da FPS Yükseltme yapabilirsiniz.

FPS Yükseltme (En Kısa Sürede En İyi Performans)
FPS Yükseltme (En Kısa Sürede En İyi Performans)

Disk Temizliği Yapın

Disk Temizleme, Windows’ta bulunan ve önemsiz ve gereksiz dosyaları silmemize yardımcı olan yerleşik bir araçtır.

Diğer Uygulamaları Kapatın Ve Başlangıç Öğelerini Devre Dışı Bırakın

Bazı uygulamalar (arka planda çalışsın ya da çalışmasın) oldukça kaynak tüketebilir ve CPU kullanımımızın çoğunu tüketerek FPS’nin yükselmesine neden olabilir. Başlangıç öğeleri de aynı şekilde. Bu yüzden bu uygulamaları kullanmadığımız zamanlarda kapatmamız ve bu başlangıç programlarını devre dışı bırakmamız gerekebilir:

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Yorum yapın