Green Card Fotoğrafı Çeken Yerler (TAM LİSTE)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Green Card fotoğrafı çeken yerler hakkında soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Green Card fotoğrafı çeken yerler hakkında doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Green Card fotoğrafı nasıl olmalı, Green Card fotoğraf özellikleri, Green Card fotoğraf çekimi, Green Card fotoğrafı nasıl çekilir başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Bilindiği üzere kısa süre önce Green Card başvuruları açıldı ve şu anda büyük bir izdiham yaşanıyor. Electronic Diversity Visa Program üzerinden yapacağınız başvuru sonrasında çekilişe katılıyorsunuz ve bu çekiliş size çıkarsa Amerika Birleşik Milletleri’nde daimi oturma izni almanıza izin veriliyor. Fakat bu başvuruyu yaparken sizden istenilen bazı evraklar mevcut. Bu evraklar arasında Green Card fotoğrafı yer almaktadır. Peki, bu Green Card fotoğrafı nerede çekiliyor? İşte sizlere tüm detaylarıyla Green Card fotoğrafı çeken yerler!

green card fotoğrafı çeken yerler

Green Card Başvurusu İçin Fotoğraf Özellikleri

Green Card’a başvuru yaparken sizden istenilen fotoğraf için bazı özelliklerin sorunsuz bir şekilde fotoğrafta barınıyor olması gerekmektedir. Yani Green Card fotoğrafınız olabildiğince kusursuz, olabildiğince net olmalıdır. Aynı zamanda Visa Program’ın şartlarını tam nitelikte taşımalıdır. Eğer evde kendiniz fotoğraf çekemiyorsanız Green Card fotoğraf çekimi yapan yerlere giderek fotoğrafınızı tam uyumlu bir şekilde çektirebilirsiniz.

  • Başvuru sahibi son 6 ay içinde çekilmiş tüm yüzü kaplayan bir fotoğraf getirmelidir. Tüm yüzü kaplayan fotoğraf direkt kameraya bakar şekilde çekilmiş olmalıdır.
  • Yüz, fotoğrafın yaklaşık yüzde 50’sini kapsamalıdır.
  • Fotoğrafın arka fonu beyaz renkte olmalıdır.
  • Fotoğrafın boyutları 50 mm x 50 mm olmalıdır ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi/uzunluğu 25 mm – 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de  fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm – 35 mm olmalıdır.
  • Fotoğraf başvuran kişiyi açık şekilde tanımlamalıdır.
  • Fotoğrafta gözlük takılmamalıdır.
  • Başvuru sahipleri düzgün giyinmiş olmalı ve şapka ve benzeri aksesuarlar takmamalıdır. Üniforma ya da başvuru sahibinin saçını veya başka özelliklerini kapayacak eşarp, baş örtüsü giyilmemelidir.  Eğer başvuru sahibi baş örtüsü giymek zorunda ise, fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmelidir.
  • Fotoğraf çerçevesiz basılmalıdır.
  • Arka fonu desenli veya koyu renkli fotoğraflar kabul edilmez.
  • Hızlı çekim fotoğraflar ya da dijital kalite fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğraflar, standart muamele gerektiren film kullanılarak, standart tek lens refleks tipi fotoğraf makinası ile çekilmelidir.

Green Card Fotoğrafı Çeken Yerler Listesi

Green Card fotoğrafını Türkiye’nin tüm illerinde sorunsuz bir şekilde çektirebilirsiniz. Sizler için araştırma yaptık ve araştırmalarımız sonucunda size Green Card fotoğrafınızı en iyi şekilde çekebilecek olan yerlerin iletişim, ulaşım bilgilerini aşağıda paylaştık. İstanbul Green Card fotoğraf çekimi, Ankara Green Card fotoğraf çekimi veya İzmir Green Card fotoğraf çekimi için aşağıda yer alan adresleri kullanabilirsiniz.

Ankara:

Foto i̇zci̇ color
Arjantin Cad. 40/C
G.O.P., Ankara
Tel: (312) 426-1536
Özgün foto
Güvenlik Cad. 33/11 – C
A.Ayrancı, Ankara
Tel: (312) 466 4364
Güven color
Güvenlik Caddesi, 69/A,
A. Ayrancı, Ankara
Tel: (312) 427-5252
Foto akay
Akay Caddesi, Konur Sokak 75/E, Bakanlıklar, Ankara
Tel: (312) 418-7173
Royal color
Güvenlik Caddesi 85    &    Güvenlik Caddesi 105
A. Ayranci, Ankara                A. Ayranci, AnkaraTel: (312) 426-2751               Tel: (312) 467-1645

İzmir:

Studyo alkim
Şair Esref Bulvarı 47/A, Alsancak, İzmir
Tel: (232) 421-8283
Foto güven
Yalı Caddesi 230/1
Karşıyaka, İzmir Tel: (232) 323-6667

İstanbul:

Turgay akdemir fotograf sutudyosu
Istinye Mah. Kaplicalar Cad. No: 7Istinye-Sariyer /ISTANBUL
Tel: (212) 323 3733 – 323 37 34
Foto stüdyo nobel
İstiklal cad. Postacılar Sok. No:1 Tünel, Beyoğlu
Tel: (212) 249 2337
Altintürk fotoğraf stüdyosu
İstiklal Cad. No: 388/5 Tünel, Beyoğlu, İstanbul Tel: (212) 293 8252
Hi̇ti̇t danişma  İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevkii No:9 İstinye, İstanbul Tel: (212) 323 4214
Turgay akdemir fotoğraf stüdyosu
İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevkii No: 5/1 İstinye, İstanbul  Tel: (212) 323 3733

Adana:

Foto sevi̇l  Kurtuluş Mh. 10 Sk.
Dr. Cemil Öztekin Apt. Altı
No. 12/A, Adana
Tel: (322) 453 4411
Foto skop  
Vali Yolu Cad.
Vizon Apt. No. 3/C
Adana
Tel: (322) 454 1803
Muhammed Ali̇  
Atatürk  Bulvarı
Saniye Ethem Apt. No. 65 Adana  Tel: (322) 454 6352

Green Card Başvurusu Evde Fotoğraf Nasıl Çekilir? adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın