Hamilelikte Epilasyon Aleti Kullanılır Mı?

Gebelikte hormonların salgılanmasındaki artış ile beraber istenmeyen tüylerde artmakta ve hamilelikte epilasyon aleti kullanılır mı? gibi sorular ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden de kadınlar bu sorunun önüne geçmek ve istenmeyen tüylere çözüm bulmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Gebelik döneminde kimyasal ya da ışın yöntemi olan tekniklerle tüylerin alınmakta oluşu bebeğe ya da anneye zarar vermemektedir.

Ancak bunun yanında ağda gibi yöntemler şişkinliklere, kızarıklıklara ya da alerjilere neden olabilmektedir. Bu yüzden epilasyon yöntemlerinin uygulanması konusunda anne ve baba sağlığına göre hareket etmekte fayda vardır.

Hamilelikte Epilasyon Aleti Kullanılır Mı?

Hamileyken Epilasyon Zararlı Mı?

Hamilelikte epilasyon lazer yaptırmak isteyen hanımlar her zaman için doğru yöntemi seçmelidir. Gebelik döneminde epilasyon yaptırıp yaptırmamak tamamen annenin tercihine bağlı olmaktadır. Yanlış yöntemlerle yapılmakta olan epilasyon konusunda anne ve bebek sağlığı olumsuz şekilde etkilenebilmektedir. Hangi tekniğin kullanılıp kullanılmaması gerektiği iyi şekilde öğrenilmelidir.

Hamileyken epilasyon zararlı mı? gebelik dönemi boyunca hamilelerde hormoanl değişiklikten dolayı tüylenmede artış gözlemlenebilmektedir. Gebelik sürecinde iğneli ya da elektrikle yapılmakta olan epilasyon tehlikelidir ve önerilmemektedir. Isıyla yapılmakta olan epilasyonun ise belirli bir zararı bulunmamaktadır. Lazer epilasyon konusunda ise hamileliğe dair olarak net bilgiler bulunmadığı için bu önerilmemektedir. Bu tür epilasyonlar illaki yapılacaksa bile son 3 ay içinde meme uçlarına yapılmaması gerekmektedir.

Hamileliğin kaçıncı ayında lazer epilasyon?

Lazer epilasyon uygulamasının gebeliğin tamamlanmasından birkaç ay sonra, hormon düzeylerinin hedeflenen gebelik öncesi döneme ulaşması sonrası yapılması önerilmektedir.

Hamilelikte Epilasyon Aleti Hangi Bölgeye Uygulanmalı?

Hamile kadınların gebelik sürecinde dikkat etmesi gereken birçok unsur olduğu için hamilelikte epilasyon aleti hangi bölgeye uygulanmalı? Sorusu da önem arz eder. Bu noktada annenin sağlığı ya da bebeğin sağlığı açısından bir sakıncası görülmeyen ve doğru yöntemlerle uygulanan epilasyonlar vardır. Çok fazla derine ve yara varsa oraya temas edilmeyecek şekilde her bölgeye uygulanmaktadır. En çok kullanılan bölge bacaklar olsa da bikini bölgesine de uygulanmasında sakınca yoktur.

Alerji yapıp yapmadığına bakılarak anne adayı epilasyonu kullanabilir ve uzun süreli olacak sonuçlar elde edebilir. hamilelikte epilasyon aleti kullanılır mı? sorusunun yanıtı da en uygun ve en sağlıklı yöntemler uygulandığı müddetçe kadınların lehine olmaktadır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın