Hatay Havalimanı Nerede Uçuş Bilgileri İletişim

Hatay havalimanı nerede şeklinde insanlar tarafından çok sık bir şekilde soru almaktayız. Hatay havalimanı hakkında detaylı bir şekilde tüm bilgileri bu içeriğimizde sizlerle paylaşmış olacağız. Hatay havalimanı nerede, hatay havalimani uçuş bilgilei, hatay havalimanı iletişim gibi benzeri olan tüm konulara bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Hatay yani diğer adıyla bilinen Antakya geçmiş yıllarda çok sorunlu da olsa bir havalimanına sahiptir. Eskiye nazaran artık çok daha temiz ve çok daha sorunsuz bir şekilde hizmetlerini, uçuşlarını sürdüren hatay havalimanı bugün binlerce ziyaretçisine uçuş imkanı sunmaktadır. Hatay Hava alanına gelen ziyaretçilerde veya gelmek isteyen kişilerde bu havalimanına nasıl gelinir, hatay havalimanı uçak iniş kalkış merak ediyorlar. Veya nerede olduğunu merak ediyorlar. Hatay havalimanı hakkında tüm bilgilere aşağıda yer verdik.

Hatay Havalimanı Adı

Hatay havalimanı adı ne diye soracak olursanız sizlere cevabımız; Özel bir adının olmadığı olacaktır. Yani Hatay havalimanının adı Hatay Havalimanı veya Hatay havaalanıdır.

Hatay Havalimanı Nerede

Hatay havalimanı nerede diye soracak olursanız sizlere cevabımız Paşaköy, Havalimanı Cad 1/1, 31121 Hatay olacaktır. Hatay merkeze çok yakın olmayan fakat İskenderun, Belen – Hatay arasında olan bu havalimanı her gün yüzlerce ziyaretçisini bu adreste ağırlamaktadır. DHMİ tarafından yönetilen hatay havalimanı 2007 yılında o zamanlar Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla birlikte açılmıştır. Beton kaplama bir piste sahip olan havalimanı İskenderun ilçesine 45 KM uzaklıktadır.

Hatay Havaalanı Gelen Uçuşlar

Antakya havalimanı yani Hatay havaalanı gelen uçuşlar hakkında bilgi almak isterseniz havalimanın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz fakat bizler yine de burada sizlere birkaç bilgi vereceğiz. Hatay havalimanı gelen uçuşlar olarak aşağıda uçak şirketlerinin adlarını paylaştık.

 • AnadoluJet (Ankara, İstanbul – Sabiha Gökçen uçuşları için)
 • Nas Air (Cidde, Riyad uçuşları için)
 • Pegasus Havayolları (Lefkoşa, İstanbul – Sabiha Gökçen, İzmir uçuşları için)
 • Türk Hava Yolları (İstanbul Havalimanı uçuşları için)
 • SunExpress (İzmir uçuşları için)
Hatay Havaalanı Uçuş Saatleri

Yukarı kısımda sizler için saymış olduğumuz 5 farklı uçak şirketinin her birisi farklı saatler diliminde Hatay havalimanına gelmektedir. Daha sonrasında varacağa noktaya geri uçuş yapmaktadır. Genel olarak gelen uçuşları sizlere söylememiz gerekirse aşağıdaki tabloya göre uçuşlar ve bu saatlerde uçaklar kalkış yapmaktadır.

 • 19:05
 • 20:30
 • 22:225
 • 02:55
 • 07:50
 • 08:10
 • 08:30

Yukarıda paylaştığımız saatlerde İstanbul havalimanı, İstanbul – Sabiha Gökçen havalimanı, Antalya uçuşları gerçekleştirilmektedir.

Hatay İstanbul Uçak Saatleri

Hatay İstanbul uçak saatleri nedir? Diye soracak olursanız sizlere cevabımız; Hatay’dan İstanbul’a gündelik olarak bir çok kez uçuş gerçekleştirilmektedir. Bu gerçekleştirilen uçuşlar genel olarak 19:00 ila 24:00 arasıdır. Fakat sabah saatlerinde de uçuş yapıldığı doğrudur. Aktarmasız bir şekilde uçuş yaparsanız Hatay İstanbul uçuş süresi 1 saat 35 dakikadır.

Hatay Havalimanı İletişim

Hatay havalimanı iletişim numarası aşağıdaki gibidir. Aşağıda yer alan numarayı arayarak havalimanı hakkında, uçuşlar hakkında çok daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • Telefon: 0326 235 13 00
 • Faks: 0326 235 13 09
 • E-Posta: infohatay@dhmi.gov.tr

Hatay Havalimanı Pegasus İletişim

Telefon: 0850 500 23 11

Hatay Havaalanı İskenderun Arası

Hatay havaalanı İskenderun arası 45 KM’dir. Ne kadar sürer diye soracak olursanız cevabımız sizlere trafik yoğunluğuna bağlı olarak 30 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

Hatay Havalimanı Araç Kiralama

Hatay havalimanına gelmeden önce veya geldikten sonra anında istediğiniz kurumsal hatay havalimanı rent a car firmalarından aracınızı kiralayabilirsiniz. İsterseniz Hatay havalimanına gelmeden önce aracınızı kiralayın isterseniz de geldikten sonra havalimanı içerisinde yer alan herhangi bir kurumsal firmadan kiralayın. Fakat gelmeden önce kiralama işlemlerinizi yapmış olmanız daha sağlıklı olacaktır. Sizler için birkaç hatay havalimanı araç kiralama yapan firmayı aşağıda paylaştık.

 • Avis Antakya Havalimanı – 03262112324
 • Budget Antakya Havalimanı – 03262856602
 • Enterprise Rent-A-Car Hatay Havalimanı – 05325455144

Hatay Havalimanı Nerede Uçuş Bilgileri İletişim

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın