İfhamu Men La Yefhem Ne Demek?

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde İfhamu Men la Yefhem duası Ne Demek? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize İfhamu Men la Yefhem Ne Demek? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda anlamayana anlatmak arapça yazılışı, anlamayana anlatmak ayeti, anlamayana anlatmak hadis başlıklarında da farklı bilgiler aktaracağız.

Son zamanlarda çok sık bir şekilde karşımıza çıkan konulardan bir tanesi de; ‘’İfhamu men la yefhem’dir.’’ Ne olduğu konusunda endişeye kapılan internet kullanıcıları araştırmalar yaparak bu sözün ne demek olduğunu araştırıyor. Birden bire popülerleşen ve artık her yerde görmeye başladığımız ifhamu men la yefhem ne demek? Bu içeriğimiz sizlere söyleyecek.

İfhamu Men La Yefhem Anlamı Nedir?

İfhamu Men La Yefhem Ne Demek?

İfhamu Men La Yefhem’in Türkçe anlamı ‘’Anlamayana anlatmak’’ demektir.

Bu sözü bir yerlerde birilerinden duyarsanız demek istiyor ki; ‘’Cahille girme münakaşaya ya sinirini zıplatır ya da yazık olur adabına.’’ Mevlana’nın bu güzel sözünü ‘’Anlamayana anlatmak’’ olarak tercüme edilebilir. Bir iş yaptınız ve karşınızdaki kişi görmedi, bir konu hakkında bir şeyler söylediniz fakat cevap alamadınız, bir yerlerde bir şeyler anlattınız fakat sizden yana olunmadı. İşte bu duruma ‘’Boşa kürek çekmek’’ yani ‘’Anlamayana anlatmak’’ deniyor. Siz birilerine ne kadar çok dil dökseniz de karşınızdaki kişi için boşa kürek çekmiş olacaksınız.

Aynı zamanda atalarımız şöyle diyor; ‘’Cahile laf anlatmak deveyi hendekten atlatmaktan zordur.’’ Sizin sözünüzü anlamamak için bir kişi zihnini kapatmışsa, kuyuya atılan taşı kırk kişi de olsa çıkartamaz.

İfhamu Men La Yefhem Nedir?

Hz. İsa’ya bir gün bir kişi şu şekilde soru yöneltmiş; ‘’Ölüyü diriltmekten daha zor ne olabilir?’’ Denilmiş ve Hz. İsa’da bu soruya karşılık olarak ‘’İfhamu Men La Yefhem’’ demiş. Yani anlamayana anlatmak diyor…

İfhamu Men La Yefhem Anlamı Nedir?

İfhamu Men La Yefhem sözünün anlamı kıt, anlayışsız anlamına gelir. Siz kıt olan bir kişiye ne kadar savunma yapsanız da, cahil birisine ne kadar laf anlatsanız da karşınızdaki kişi sizi asla anlamayacaktır.

Yeniden atalarımızın şu sözünü unutmayalım; ‘’Sağıra sözünü, köre yüzünü süsleme. Yorulursun!’’

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın