Instagram 60 Saniye Hikaye Atma – Nasıl Atılır?

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde Instagram 60 saniye hikaye atma konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Instagram 60 saniye hikaye atma konusunda yöntem paylaştık. Aynı zamanda Instagram 60 saniye hikaye paylaşma, Instagram 60 saniye hikaye nasıl paylaşılır?, Instagram 60 saniye story paylaşma, Instagram 60 saniye hikaye nasıl paylaşılır? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Son yılların en popüler uygulamalarından bir tanesi olan Instagram her geçen gün uygulama içerisine yeni bir özelliği dahil ederek kullanıcıların Instagram’da gezinirken çok daha eğlenceli vakit geçirmesini amaçlıyor. Türkiye dahil tüm Dünya ülkelerinde belki de 1 gün içerisinde milyonlarca hikaye paylaşılıyor olabilir. Instagram’da bu yönde iyileştirme yaparak kullanıcılarının 60 saniye hikaye atması konusunda yeni özelliğini duyurmuş oldu. Peki, Instagram 60 saniye hikaye atma özelliği nasıl oluyor? İşte sizlere Instagram 60 saniye hikaye paylaşma özelliği hakkında yeni bilgiler…

Instagram 60 Saniye Hikaye Atma

Instagram 60 Saniye Hikaye Atma

Instagram’da eskiden 15 saniyelik ve 30 saniyelik 2 farklı hikaye paylaşma süresi bulunmaktaydı. Kullanıcılara artık bu süre yetersiz kalıyor olacak ki Instagram bu konu da iyileştirme yaparak kullanıcılarına daha uzun süreli hikaye paylaşabilme imkanını tanıyor. Aynı zamanda TikTok ve benzeri platformlarda da uzun süreli paylaşımlar yapabilme olasılığı insanları Instagram yerine TikTok’a yönlendiriyor. Haliyle Instagram’da, TikTok’un daha fazla kullanıcıya ulaşmasını engelleyebilmek amacıyla hikaye paylaşma süresini 30 saniyeden 60 saniyeye çıkarmış durumda.

Aşağıda paylaştığımız video yardımıyla 60 saniye hikaye atma özelliğini aktif edebilir ve Instagram’da 60 saniye hikaye paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Instagram 60 Saniye Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Instagram’a gelen yeni özelliklerden bir tanesi olan 60 saniye hikaye paylaşma özelliği hakkında sizlere bu içeriğimizde detaylı bir şekilde nasıl 60 saniye hikaye paylaşılır? Bilgisini verdik. Aşağıda yer alan yöntemi uygulayarak Instagram’da 60 saniye story paylaşabilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Ekranı sağa doğru kaydırın ve hikaye bölümüne girin.
  • Hikaye çekmeye başlayın.
  • Eskisi gibi hikayeleriniz 15 saniye değil 60 saniye boyunca devam edecektir.
  • Hikaye çekim süreniz 60 saniye olunca butonu bırakın.

Bu yöntem sayesinde Instagram hikayelerinizi 60 saniye süreli olarak paylaşabilirsiniz.

Videoyu izleyerek 60 saniye hikayeyi nasıl açabileceğinizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz fakat video ingilizcedir.

Instagram 60 Saniye Hikaye Olmuyor Neden?

Instagram’da 60 saniye hikaye paylaşamıyorsanız bunun birden fazla nedeni olabilir. Sizlere 60 saniye hikaye paylaşamama nedenlerini aşağıda sıralı bir şekilde paylaştık.

  • Instagram uygulamasını güncellememiş olabilirsiniz.
  • 60 saniye özelliği Türkiye’de aktif olmayabilir.
  • Test kullanıcısı olmayabilirsiniz. Instagram yeni gelen özellikleri sadece test kullanıcılarına sunmaktadır.
  • Instagram uygulamasının eski bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz.
  • Akıllı telefon özellikleriniz yetersiz kalıyor olabilir.

Genel kategorimize ve Instagram Not Örnekleri içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

2.5/5 - 10 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Instagram 60 Saniye Hikaye Atma – Nasıl Atılır?” üzerine 2 yorum
Yorum yapın