Instagram 60 Saniye Hikaye Atma – Nasıl Atılır?

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde Instagram 60 saniye hikaye atma konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Instagram 60 saniye hikaye atma konusunda yöntem paylaştık. Aynı zamanda Instagram 60 saniye hikaye paylaşma, Instagram 60 saniye hikaye nasıl paylaşılır?, Instagram 60 saniye story paylaşma, Instagram 60 saniye hikaye nasıl paylaşılır? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Son yılların en popüler uygulamalarından bir tanesi olan Instagram her geçen gün uygulama içerisine yeni bir özelliği dahil ederek kullanıcıların Instagram’da gezinirken çok daha eğlenceli vakit geçirmesini amaçlıyor. Türkiye dahil tüm Dünya ülkelerinde belki de 1 gün içerisinde milyonlarca hikaye paylaşılıyor olabilir. Instagram’da bu yönde iyileştirme yaparak kullanıcılarının 60 saniye hikaye atması konusunda yeni özelliğini duyurmuş oldu. Peki, Instagram 60 saniye hikaye atma özelliği nasıl oluyor? İşte sizlere Instagram 60 saniye hikaye paylaşma özelliği hakkında yeni bilgiler…

Instagram 60 Saniye Hikaye Atma

Instagram 60 Saniye Hikaye Atma

Instagram’da eskiden 15 saniyelik ve 30 saniyelik 2 farklı hikaye paylaşma süresi bulunmaktaydı. Kullanıcılara artık bu süre yetersiz kalıyor olacak ki Instagram bu konu da iyileştirme yaparak kullanıcılarına daha uzun süreli hikaye paylaşabilme imkanını tanıyor. Aynı zamanda TikTok ve benzeri platformlarda da uzun süreli paylaşımlar yapabilme olasılığı insanları Instagram yerine TikTok’a yönlendiriyor. Haliyle Instagram’da, TikTok’un daha fazla kullanıcıya ulaşmasını engelleyebilmek amacıyla hikaye paylaşma süresini 30 saniyeden 60 saniyeye çıkarmış durumda.

Aşağıda paylaştığımız video yardımıyla 60 saniye hikaye atma özelliğini aktif edebilir ve Instagram’da 60 saniye hikaye paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Instagram 60 Saniye Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Instagram’a gelen yeni özelliklerden bir tanesi olan 60 saniye hikaye paylaşma özelliği hakkında sizlere bu içeriğimizde detaylı bir şekilde nasıl 60 saniye hikaye paylaşılır? Bilgisini verdik. Aşağıda yer alan yöntemi uygulayarak Instagram’da 60 saniye story paylaşabilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Ekranı sağa doğru kaydırın ve hikaye bölümüne girin.
  • Hikaye çekmeye başlayın.
  • Eskisi gibi hikayeleriniz 15 saniye değil 60 saniye boyunca devam edecektir.
  • Hikaye çekim süreniz 60 saniye olunca butonu bırakın.

Bu yöntem sayesinde Instagram hikayelerinizi 60 saniye süreli olarak paylaşabilirsiniz.

Videoyu izleyerek 60 saniye hikayeyi nasıl açabileceğinizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz fakat video ingilizcedir.

YouTube video

Instagram 60 Saniye Hikaye Olmuyor Neden?

Instagram’da 60 saniye hikaye paylaşamıyorsanız bunun birden fazla nedeni olabilir. Sizlere 60 saniye hikaye paylaşamama nedenlerini aşağıda sıralı bir şekilde paylaştık.

  • Instagram uygulamasını güncellememiş olabilirsiniz.
  • 60 saniye özelliği Türkiye’de aktif olmayabilir.
  • Test kullanıcısı olmayabilirsiniz. Instagram yeni gelen özellikleri sadece test kullanıcılarına sunmaktadır.
  • Instagram uygulamasının eski bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz.
  • Akıllı telefon özellikleriniz yetersiz kalıyor olabilir.

Genel kategorimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
Yorum yapın