Instagram Birlikte Reels İzleme (Geniş Anlatım)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Instagram birlikte reels izleme konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Instagram birlikte reels izleme konusunda doğru yöntemi paylaştık. Aynı zamanda Instagram birlikte reels izleme kapatma, Instagram birlikte reels paylaşma, Instagram reels aynı anda izleme başlıklarında da farklı bilgiler paylaştık.

Instagram günümüzün en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak ilk sıralarda yer almaktadır. Instagram uygulamasını telefonunuza indirip kayıt olduktan sonra karşınıza uygulama içerisinde zaman geçirebileceğiniz, boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir çok aktivite yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi de Instagram reels olarak bilinir. Reels ile sizde arkadaşlarınızla, çevrenizle veya sevgilinizle birlikte reels izleyebilirsiniz. Peki, nasıl? İşte sizlere Instagram birlikte reels izleme yöntemi!

Instagram Birlikte Reels İzleme

Instagram Birlikte Reels İzleme

Instagram son yaptığı güncelleme ile birlikte sık bir şekilde kullanıcılarını eğlendirebilmek ve uygulama içerisinde daha fazla vakit geçirebilmelerine olanak sağlayan özellikler dahil ediyor. Instagram’ın yeni özelliklerinden bir tanesi olan Instagram ‘’Birlikte izle’’ özelliğini bu içeriğimizde tanıyacağız.

Instagram Birlikte izle özelliğini kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Keşfet bölümüne girin.
 • Keşfet bölümündeki herhangi bir Reels videosunu açın ve arkadaşınıza gönderin.
 • Arkadaşınıza gönderdikten sonra mesajlar kısmına girin ve reels’i gönderdiğiniz arkadaşınızı bulun.
 • Reels gönderdiğiniz arkadaşınızın mesajına girin ve gönderdiğiniz Reels’e ikinizde aynı anda tıklayın.

 Bu yöntem sayesinde Instagram reels videolarını arkadaşlarınızla, sevgilinizle veya diğer ortak çevrenizle beraber izleyebilirsiniz. Mesajı isterseniz katılmış olduğunuz Instagram grubuna da gönderebilirsiniz. Eğer gönderdiğiniz gruptaki reels’leri başkaları ile aynı anda izlemeye başlarsanız otomatik olarak ‘’Birlikte izle’’ özelliği aktif olmuş olacaktır.

Instagram Birlikte Reels Paylaşma Yöntemi

YENİ YÖNTEM: Instagram’da birlikte reels özelliğini kullanamıyorsanız Instagram hareket durumunuzu açık duruma getirmeniz gerekmektedir. Instagram hareket durumunu açmak aşağıdaki adımları takip edin:

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Sağ altta yer alan profil sekmesine tıklayın.
 • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine girin.
 • Hareket Durumunu Göster’in yanındaki butonu açık hale getirin.

Instagram Birlikte İzle Özelliği Yok

Instagram’ın yeni özelliklerinden bir tanesi olan Instagram birlikte izle özelliği veya diğer adıyla Instagram birlikte reels izleme özelliği akıllı telefonunuzda yoksa aşağıdaki yöntemleri uygulayarak çözüm yolunu bulabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını en son sürüme güncelleyin.
 • Instagram uygulamasının ön belleğini temizleyin.
 • Instagram hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar girin.
 • Instagram uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve yeniden yükleyin.
 • Akıllı telefonunuzun saatinin doğru olduğundan emin olun.
 • Instagram uygulamasının birlikte izle özelliği bulunduğunuz bölgede kullanılmıyor olabilir.

Instagram’da arkadaşlarınızla birlikte reels izlemek istiyorsanız fakat bu özellik Instagram uygulamasında yer almıyorsa yapabileceklerinizi yukarıda sizlerle paylaştık. Eğer tüm çözüm yöntemlerini uyguladıysanız Instagram yeni özellik olan birlikte izle özelliğini veya birlikte reels izleme özelliğini sizin hesabınıza henüz dahil etmemiş olabilir.

Instagram Birlikte Reels İzleme Nedir?

Instagram sık bir şekilde Instagram kullanıcılarına yeni özellikler sunarak uygulama içerisindeki aktivitenin ve eğlencenin artmasını istiyor. Instagram’a getirilen son özelliklerden bir tanesi olan Instagram Birlikte İzle özelliğiyse Instagram’da takipçiniz olan veya mesajlaştığınız kişiler ile birlikte Instagram videolarını, reelslerini beraber izleyebilmenize olanak sağlıyor. Eğer komik bir akşam geçirmek istiyorsanız takipçilerinizi birlikte reels izleme özelliğiyle güldürmeyi deneyebilirsiniz.

Başlıklarımıza da göz atmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın