Instagram Emojiler Gözükmüyor (Kesin Yöntem)

Instagram emojiler gözükmüyor sorunuyla alakalı sık bir şekilde soru almaktaydık. Bu içerik Instagram emojiler gözükmüyor başlığında ve diğer alt başlıklarda hızlandırılmış kılavuz bilgileri içerir. Instagram’da sık bir şekilde sorunlarla karşılaşabiliyor olabilirsiniz. Fakat endişe etmeden karşılaştığınız tüm sorunların kesin çözüm yöntemleri bulunuyor.

Instagram, Dünya’nın en çok kullanılan gelişmiş ve modern sosyal medya uygulamasıdır. Akıllı telefonların günümüzde çok daha sık bir şekilde yer edinmesi ve kullanılmasıyla birlikte sosyal medya uygulamaları da epey bir ivme yakalayarak milyonlarca kullanıcı veri tabanına sahip oldu. Bir yandan da Instagram kullanıcıları çeşitli hatalarla karşılaşıyorlar fakat çözüm yöntemi nedir? Bilmiyorlar. Instagram emojiler gözükmüyorsa veya Instagram emoji hatasıyla karşılaştıysanız endişe etmeyin.

Instagram Emojiler Gözükmüyor

Instagram Emojiler Gözükmüyor

Instagram dahil tüm popüler sosyal medya uygulamaları iOS veya Android işletim sisteminde yer alan yerleşik, standart emoji sistemini kullanır. Eğer bir emoji Instagram uygulamasında eksik veya hatalı görünüyorsa bunun anlamı akıllı cihazınız içerisinde o emojinin bulunmamasıdır.

Instagram dahil diğer tüm sosyal medya uygulamalarında karşılaşabileceğiniz emoji görünme hatasıyla baş etmek için iOS bir telefona sahipseniz cihazınızı en son kararlı sürüme yükseltin. Karşınıza çıkan hatalı emojilerin nedeni, emoji desteğinin telefonunuz için yetersiz kalmasından kaynaklıdır. Emoji desteği yetersiz kaldığında karşınıza soru işaretleri ve kutucuklar belirir.

Instagram Emoji Hatası

Bazı Instagram kullanıcıları sorunu çözebilmek amacıyla testler yaparak sorunu çözümü kavuşturdu. Fakat aynı çözüm yöntemleri sizlerin cihazında ne gibi bir tepki verir, bilemeyiz. O yüzden adımları uygularken dikkatli olunuz. Tüm sorumluluk sizlerdedir.

iOS cihazlar için:

  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Genel > Klavye bölümüne gidin.
  • Emoji klavyesini düzenleye basın ve silin.
  • iPhone’u yeniden başlatın ve emojileri tekrar ekleyin.

Gözükmeyen Emojileri Nasıl Görürüz?

Telefonunuzda yazı tipi Android sistem yazı tipinden değiştirilmişse, görünmeyecektir. Emojilerin görünmesi için aşağıdaki adımları uygulayarak değiştirebilirsiniz.
Microsoft SwiftKey uygulamasını açın
Emoji ye dokunun.
danmış emoji tuşu’ ayarını açık pozisyonuna değiştirin.

Bazı Emojiler Gözükmüyor, Neden?

Emojiler telefonunuzda aşağıdaki nedenlerden dolayı kararlı bir şekilde çalışmayabilir ve karşınıza kutucuklar, soru işaretleri olarak çıkar.

  • Android / iOS cihazınızın güncellemelerinin kapalı olması.
  • Android / iOS cihazını eski bir sürümde kullanıyor olmak.
  • Emoji kök yolunu değiştirmiş olmanız.
  • Instagram’ı son sürümde kullanmıyor olmanız.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın