Instagram İngilizce Dil Değiştirme (Kesin Yöntem)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Instagram Instagram İngilizce dil değiştirme konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Instagram İngilizce dil değiştirme konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Instagram dil değiştirme, Instagram Türkçe olmuyor başlıklarında da farklı bilgiler aktardık.

Instagram’da yaşanan bir sorundan ötürü Instagram kullanıcıları Instagram’ın farklı dillerde açılışını görüyor ve bilmedikleri dil için Instagram profillerini yönetemiyorlar. Instagram’da İngilizce dil ayarlarını değiştirmek için kullanabileceğiniz yöntemleri aşağıda paylaştık. Instagram İngilizce dil değiştirme veya Instagram Türkçe olmuyor sorununuz varsa aşağıdaki doğru çözüm yöntemlerini uygulayın.

Instagram Türkçeye Çevirme

Instagram Türkçe Olmuyor

Instagram’da yaşanan sorun nedeniyle şu anda ülke genelinde bir çok Instagram kullanıcısının Instagram hesabında dil sorunu bulunuyor. Instagram İngilizce veya farklı dillerde karşınıza çıkıyorsa bu sorun akıllı telefonunuzun ayarlar kısmından veya uygulama içerisinde giderilebilir bir sorundur.

Instagram İngilizce dil hatası: ”Bir sorun oluştu. Instagram uygulamasını Türkçe olarak ayarlamada sorun yaşıyoruz. Şu anda İngilizce olarak kullanabilirsiniz.” Benzeri şekilde hatalarla karşılaşabilirsiniz fakat endişelenmeyin.

Instagram taraflı henüz konuyla alakalı bir açıklama gelmedi fakat yapılan güncellemeler nedeniyle ve arka planda yapılan iyileştirme nedeniyle Instagram Türkçe sorunu yaşanıyor. Instagram hesabınızı veya Instagram profilinizi yeniden İngilizce’den Türkçe’ye çevirmek için paylaşılan adımları takip edin.

Instagram İngilizce Dil Değiştirme

Instagram’da yapılan güncellemeler ve arka plandaki iyileştirmeler nedeniyle Instagram profiliniz İngilizce olarak karşınıza çıkabilir. İngilizce Instagram sorununu aşabilmek için dil ayarlarınızı yeniden Türkçe’ye çevirmeniz gerekir. Instagram dil ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Sağ alt kısımda yer alan profil butonuna tıklayın.
 • Sağ üstte yer alan üç çizgiye tıklayın.
 • Ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Hesap sekmesine girin.
 • Dil bölümünü açın.
 • Devam’a basın ve ekrandan Türkçe dilini seçin.

Instagram İngilizce Oldu Nasıl Düzelir?

Instagram bir anda anlamsız bir şekilde İngilizce olduysa yapabileceğiniz şeyler kısıtlı olsa da farklı çözüm yöntemleri sayesinde Instagram dilini yeniden Türkçe’ye çevirebilirsiniz.

 • Instagram uygulamasının telefonunuzdaki önbelleğini silin.
 • VPN kullanıyorsanız kullanımını kapatın.
 • Telefon dil ayarlarınızı yeniden Türkçe yapın.
 • Instagram uygulamasını silin ve yeniden yükleyin.

Bu tür sorunlar Instagram’ın getirmiş olduğu güncellemeler ve yenilikler nedeniyle meydana gelmektedir. Aslına bakılırsa telefonunuzun ayarlar kısmından Instagram uygulamasının dilini yeniden Türkçe’ye çeviremezsiniz. Eğer Instagram İngilizce oldu sorunuyla karşılaşıyorsanız bu hatayı giderebilmek için yapmanız gereken ilk adım Instagram uygulamasını açarak uygulamanın dil ayarları bölümünden Instagram uygulamasının Türkçe olmasını sağlamalısınız.

Sosyal medya kategorisine bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın