Instagram Mesaj İstekleri Kapatma (Doğru Yöntem)

Ziyaretçilerimiz bizlere Instagram mesaj istekleri kapatma konusunda çok fazla soru sormaktaydı. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Instagram mesaj istekleri kapatma konusunda doğru yöntemi paylaşmış olacağız. Bununla birlikte Instagram’da mesaj isteklerini kapatmak istiyorsanız bu makale size göre doğru yöntem, Instagram mesaj isteği kapatma, Instagramda mesaj istekleri nasıl kapatılır?, Instagram mesaj almayı kapatma başlıklarında da daha detaylı bilgiyi aktarmış olacağız.

Instagram şüphesiz tüm Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Gün içerisinde çok sık girdiğimiz ve hesabımızı kontrol ettiğimiz Instagram’da bir başkasının size gönderebileceği mesaj isteklerini kapatabilirsiniz. Halka açık bir uygulama olduğundan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olduğundan Instagram’da istemediğimiz durumlar ortaya çıkabiliyor. Kullanıcı adınıza sahip olan birisi size istediği gibi mesaj gönderebilir fakat bunu önlemenin yolu vardır. İşte sizlere tüm detaylarıyla; ‘’Instagram mesaj istekleri kapatma’’ konumuz…

Instagram Mesaj İstekleri Kapatma

Instagram Mesaj İstekleri Kapatma

Herkesten mesaj almak istemiyor olabiliriz veya kimseyle iletişime geçmek istemiyor olabiliriz. Bunlar bizim doğal hakkımız ve Instagram’da bu doğal hakkımızı kullanma konusunda bize yardımcı oluyor. Yani Instagram profiliniz üzerinden birkaç ayar yaparak çok kolay bir şekilde Instagram mesaj isteklerini kapatabilirsiniz.

Mesaj isteklerini kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayınız;

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Profilinize girin ve sağ üst köşede yer alan ‘’Üç Çizgi’’ butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfadan ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Yeniden açılan sayfadan ‘’Gizlilik > Mesajlar’’ bölümüne girin.
  • ‘’Instagram’daki Diğer Kişiler’’ bölümünden ‘’İstek Alma’’ kısmını işaretleyin.

İşte hepsi bu kadar… Sadece birkaç tık sayesinde Instagram’daki istenmeyen mesajlarda kurtulabiliyorsunuz. Bu adımları isterseniz Android telefonunuzdan, isterseniz de iOS işletim sistemine sahip olan telefonunuzdan yapabilirsiniz. Yani her işletim sistemi içinde aynı adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir?

İstenmeyen mesajlardan kurtulmanın bir diğer yöntemiyse Instagram profilinizi gizliye almaktır. Gizliye alarak hem başkalarının sizin ne yaptığınızı görmesini engelleyebilirsiniz hem de istemediğiniz kişilerin mesajlarına maruz kalmamış olursunuz. Instagram hesabınızı gizleye almak için uygulamanız gereken adımları size aşağıda paylaştık.

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Profilinize girin ve sağ üst köşede yer alan ‘’Üç Çizgi’’ butonuna tıklayın.
  • ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin ve ‘’Gizlilik’’ sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfadan ‘’Hesap Gizliliği’’ bölümüne girin.
  • ‘’Gizli Hesap’’ yazısının altında yer alan butonu etkinleştirin.

Taciz Mi Ediliyorsunuz?

Son günlerde epey bir popüler olan taciz edilme olayı kadınlarımızı oldukça korkutuyor. İstenmeyen mesajlar ile meşgul oluyorlar ve psikolojik olarak kadınlarımız yıpranıyor. Eğer ciddi boyutta sizi taciz eden, hakaret eden veya benzeri olaylarla mesaj isteklerinde bulunan birileri varsa Siber Suçlarla Mücadele birimine şikayette bulunabilirsiniz. Eğer buraya başvuru yapmanıza rağmen size yardımcı olunmadıysa sizi rahatsız eden kişiyi mahkemeye verebilirsiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın