Instagram Not Bırakmak Nasıl Yapılır? (Doğru Yöntem)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Instagram not bırakmak konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize instagram not bırakmak nasıl yapılır? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda Instagram DM notlar, Instagram not özelliği, Instagram bir not bırak ve Instagram not ekleme başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Facebook, WhatsApp ve Instagram üçlüsünün sahibi olan META yapmış olduğu yeni güncellemeyle birlikte Instagram kullanıcılarının takipçileri için not bırakabileceği yeni özelliğini duyurdu. Instagram’ın en son sürümüyle birlikte kullanıcılara sunulan Instagram not bırakma özelliği sohbet sayfasında ye alan arama çubuğunun altında yer alıyor. Peki, Instagram not bırakmak nasıl kullanılır? İşte sizlere tüm detaylarıyla Instagram not ekleme özelliği hakkında doğru cevaplar…

Instagram not ekleme

Instagram Not Bırakmak

Instagram’a eklenen yeni özellikle birlikte artık takipçileriniz için yeni bir not ekleme şansına sahipsiniz. Son güncellemeyle birlikte sunulan Instagram DM not özelliği sohbet sayfanızın arama çubuğu kısmında yer alıyor.

Sohbet sayfası üzerinde ‘’Notunuz’’ düğmesine bastığınız anda karşınıza bir sayfa açılır ve bu sayfa üzerinden takipçilerinize not bırakabileceğiniz yazılar oluşturabilirsiniz. Eğer herhangi bir not bırakırsanız bu not takipçilerinize bildirim olarak gönderilmez fakat 24 saat boyunca aktif kalan notlara takipçileriniz sadece 1 mesaj ile cevap verebilirler.

Instagram Not Ekleme

Instagram’ın yeni özelliği olan not ekleme özelliğinden faydalanmak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

  • Instagram uygulamasını en son sürüme güncelleyin
  • Instagram’ı açın
  • DM bölümüne gidin
  • Sohbetlerin üstündeki ‘Notunuz’ seçeneğine dokunun
  • Notunuzu takip ettiğiniz Takipçilerle veya sadece yakın arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
  • Paylaş düğmesine basın.

Notunuzu paylaştığınızda takipçileriniz notunuzu görürse cevap verebilirler. Paylaştığınız nota takipçilerinize tıkladığında bir sohbet ekranı açılır ve bu ekranla birlikte takipçileriniz size 1 kereliğine cevap verebilirler.

Instagram Not Süresi Ne Kadar?

Instagram’ın yeni özelliklerinden bir tanesi olan not özelliği profilinizde 24 saat sabit kalacaktır. 24 saat sonra yeni bir not paylaşmadığınız sürece profilinizden otomatik olarak kalkmış olacaktır.

Instagram Not Özelliği Hakkında Kısa Bilgilendirme

2000’li yıllarda oldukça popüler olan ve herkesin kullandığı MSN (Messenger) uygulamasını hatırlatan Instagram’ın yeni not özelliği profilinizin mesajlar kısmında yer alıyor. Aklınızdan geçen herhangi bir ifadeyi notlar üzerinde paylaşabilir ve takipçilerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Eğer herhangi bir not paylaşırsanız bu notunuz takipçilerinize bildirim olarak gönderilmez.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 2 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın