Instagram Remiksle Ne Demek? (Doğru Cevap)

Instagram remiksle ne demek? Sorusuyla sık bir şekilde karşılaşmaktayız. Bu içerik Instagram’a dair yeni özellikler ve Instagram remiks özelliği hakkında hızlı kılavuz bilgileri içerisinde barındırıyor. Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamasında sizde yer alıyorsanız Instagram’ın kendisine has terimlerini ve özelliklerini bilmeniz gerekiyor. İşte sizlere doğru cevabıyla Instagram remiksle özelliği…

Dünya’nın en büyük veri tabanına sahip olan sosyal medya uygulaması Instagram, sürekli kendi içerisinde yeni özellikleri test ediyor. Bu özelliklerle Instagram kullanıcılarının daha keyifli, daha zevkli ve daha eğlenceli anlar yaşamasını sağlıyor. Instagram’ın gözde özelliklerinden olan Reels’ler hakkında bilinmeyen bir çok bilgiler mevcut. Bunlardan bir tanesi de; ‘’Instagram remiksle’’ veya ‘’Bu videoyu remiksle’’ özelliği…

Instagram Remiksle Ne Demek?

Instagram Remiksle Ne Demek?

Instagram daha öncesinde Instagram’a yüklenmiş olan bir videoyu remiksleme özelliğine sahip değildir. Yeni gelen güncellemeyle birlikte uygulama içerisindeki herhangi bir videoyu kendiniz yeniden düzenleme imkanına sahipsiniz.

TikTok’un Duets özelliğine benzer yapıya sahip olan Instagram Remiks özelliği, Instagram’daki etkileşiminizi arttırmanın en iyi yoludur. Bir Instagram kullanıcısı Instagram’a yaptığı videoyu gönderir. Daha sonrasında video sahibi remiks özelliğini aktif etmişse diğer Instagram kullanıcıları videoyu remikslemeye devam edebilir.

Remiks özelliği buradan da anlaşılabileceği üzere video düzenlemeye yarayan gelişmiş bir Instagram özelliğidir. Karşılaştığınız videolara tepkiler verebilmek, iş birlikleri oluşturabilmek veya yeni biçimlerde sunabilmek için Instagram remiks özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Instagram Remiks Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın gelişmiş video düzenleme özelliği remiks özelliğini kullanmak oldukça basittir.

 • Remiks yapmak istediğiniz videoyu açın.
 • Videonun sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayın.
 • ‘’Bu videoyu yeniden karıştır’’ seçeneğine tıklayın.
 • Sol tarafta orijinal video, sağ taraftaysa sizin kameranız açılacak.
 • Kayıt düğmesine basarak tepkinizi verebilir, düşüncelerinizi söyleyebilirsiniz.
 • Sol taraftaki özelliklerden ses ekleyebilir, hızı ayarlayabilir veya zamanlayıcı koyabilirsiniz.

İşte hepsi bu kadar. Instagram’da remikslenmiş videolar oluşturabilmek için özel bir çaba göstermenize gerek yoktur.

Remix Ne Demektir?

Remix parçayı yeniden ele alarak farklı sesler ile yeni bir kompozisyon oluşturmaktır.

Instagram Remiks Kapatma

Yayınlanan videoların her birisi tepki almak zorunda değil. Veya video paylaşan kişi bu durumdan rahatsız olacağı için Instagram remiksleri kendi profilinizde kapatabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Sağ üstteki üç çizgiye tıklayın ve Ayarları seçin.
 • Gizlilik sekmesine girin.
 • Reels Ve Remiks sekmesine girin.
 • Açılan sayfadan izinleri iptal edin.

Bu ayarı yine yüklediğiniz videolar üzerinden de hızlıca kapatabilirsiniz. İsterseniz tek tek, isterseniz de tüm videolarınız için Instagram remiksle özelliğini kapatabilirsiniz.

Sosyal medya kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın