Instagram Spam Nasıl Kaldırılır 2023 – Spam Süresi ve Cezası

Instagram spam cezası kaldırma, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biridir. Oldukça büyük bir kitleye hitap eden bu platformda, kullanıcıları rahat edecek olan nefret söylemi, çıplaklık ya da saldırganlık içeren hesaplar, kullanıcılar tarafından yönetime bildirildiğinde spam atılmaktadır. Yani ilgili hesaplara ve içeriklere yönelik işlem başlatılmaktadır. Peki Instagram spam nasıl kaldırılır? Instagram spam nasıl geçer? Instagram spam kaldırma yöntemleri nelerdir? Merak edenler için işte detaylar…

İnstagram’da çeşitli nedenlere bağlı olarak spam yiyen kullanıcılar, spam kaldırma yöntemlerini araştırmaktadırlar. İnstagram bilindiği gibi kullanıcıların kişisel bilgisi ve gizliliğini korumak adına belirli kurallar geliştirmiş olan bir ağdır. Bu nedenle de çeşitli spam cezaları geliştirmiştir. Spama maruz kalmanın en birincil nedeni ise topluluk kurallarına aykırı davranılmasıdır. Spamın kaldırılması içinse topluluk kurallarına aykırı olan gönderilerin silinmesi gerekir. Aynı zamanda bu tür gönderilerin de paylaşılmamasına çok dikkat edilmesi gerekir. Mümkün olduğunca da İnstagram topluluk kurallarına uymaya özen gösterilmesi şarttır. Tüm bu koşullar sağlandığında ise spam engeli yaklaşık olarak 1 haftalık bir süreç sonunda açılacaktır.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır

Instagram Spam Nasıl Geçer?

Son zamanlarda büyük bir kitle tarafından “İnstagram spam nasıl geçer?” sorusunu araştırılmaya başlanmıştır.  İnstagram’da spam alan kullanıcıların en temelde dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır;

  • İnstagram topluluk kurallarına uymak
  • +18 görsellerin kullanımından kaçınmak. Kullanılmışsa bunları silmek.
  • İnstagram kullanıcılarının gönderilerine rahatsız edici, ırkçı ya da taciz edici yorumlar yapmaktan sakınmak.
  • Normalden çok daha fazla ve seri beğeni gerçekleştirmek. Özellikle de yeni hesaplarda bu durum hesabın tamamen kapanmasına da sebebiyet verebilmektedir.
  • Çok kısa süre içerisinde çok fazla kişiyi takip etmek de spama neden olur. Özellikle de takip isteği yollanan kişiler isteği reddetmişse, İnstagram bunu kullanıcının rahatsız edildiği yönünde algılar ve hesaba takip engeli koyar.

Yukarıda bahsedilen konulara dikkat edilmesi durumunda hesabın spam alması söz konusu olmaz. Ancak bir şekilde spam konulmuşsa da nasıl kaldırılacağının iyi bilinmesi gerekir.

İnstagram hesabı spam ne zaman kalkar?

İnstagram spam cezası almışsanız eğer hesabın instagram kurallarına uyması doğrultusunda İnstagram spam cezanız 1 hafta içerisinde kalkmaktadır.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır?

İnstagram gibi büyük bir sosyal ağda spam yiyen kullanıcıların en çok araştırdığı konu spam kaldırma teknikleri olmuştur. Temelde İnstagram’da 2 tür spama yer verilmiştir. Bunlardan biri topluluk kurallarına aykırı davranılmasıdır. Bir diğeri ise kullanıcılar tarafından spam almak olacaktır. Söz konusu durumlarda karşı karşıya gelindiğinde ise spam kaldırma tekniklerini uygulanması gerekecektir. 2022 yılı itibariyle spam kaldırma için yapılması gerekenler şunlardır;

  • Topluluk kurallarına uygun davranmaya özen göstermek gerekir. Topluluk kuralları nedeniyle spam alınmışsa, bir süre boyunca paylaşım yapmaya da ara vermek gerekir.
  • Spam sorununun üstesinden gelmenin bir diğer yöntemi de kullanıcılarda spam kaldırmak adına beğeni ve yorum istemek olacaktır.

Bunun yanı sıra kullanıcıların hikayelerinde spam durumunu da belirtmeleri şarttır. Böylece çok daha hızlı bir şekilde spam sorunundan kurtulmak mümkün olacaktır. İnstagram’da spam kaldırmanın bir diğer önemli yöntemi de belirgin özellikleri aşırı derecede kullanmamaktır. Mesela seri beğeni ve takip etme eylemlerinden olabildiğince kaçınmak gerekecektir.

YouTube video

Instagram Yardım Merkezi

Instagram’da karşılaştığınız tüm sorunlar için Instagram’ın sizler için daha öncesinde hazırlamış olduğu hazır soru kalıpları ve cevaplara göz atabilirsiniz. Çok sık karşılaşılan sorunlarla alakalı olarak Instagram yardım merkezinde tüm cevaplar detaylı ve ayrıntılı bir şekilde cevaplandırılmaktadır.

Instagram İndirme Linki

Instagram’ı akıllı telefonunuza indirmek için kullanabileceğiniz linkleri sizlere aşağıda paylaştık.

App Store (iOS cihazlar için)Tıkla
Google Play Store (Android Cihazlar İçin)Tıkla

Genel kategorimize de göz atabilirsiniz.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Instagram Spam Nasıl Kaldırılır 2023 – Spam Süresi ve Cezası” üzerine bir yorum
Yorum yapın