Instagram SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu? (Kesin Bilgi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Instagram SS alınca bildirim gidiyor mu? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizde Instagram SS alınca bildirim gidiyor mu? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Instagram SS alınca bildirim, Instagram SS alınca bildirim gitmeme başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Instagram, Dünya’nın en çok kullandığı sosyal medya uygulamalarından bir tanesiyken içerisinde bulunan milyonlarca insan şu an siz bu içeriğimizi okurken mesajlaşıyor. Kimisi fotoğraf atıyor, kimisi video atıyor, kimisi aşkını itiraf ediyor. Peki, Instagram’da SS alınca bildirim gidiyor mu? İşte sizlere doğru cevabı!

Instagram SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Hızlı Cevap: Instagram’da bir hikayenin ekran görüntüsünü alırsanız Instagram bildirim göndermez. Fakat Instagram’da size gönderilen sohbet içerisinde kaybolan bir görüntü varsa ve siz o kaybolan görüntüyü SS alırsanız diğer kullanıcıya bilgilendirme iletilir.

Instagram Hikaye SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Instagram görsel içeriklerle dolu muhteşem ve devasa bir kullanıcı veri tabanına sahip sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde paylaşılan hikayeler, gönderiler veya diğer türevi materyallerin haberiniz olmadan ekran görüntüsü alınarak bir başkasıyla paylaşılıyor olması elbette can sıkıcı bir durum.

Instagram’da paylaştığınız hikayelerin ekran görüntüsü alınırsa şu anda Instagram size bildirim göndermiyor. Aynı olay sohbetleriniz içerisindeki mesajlarınız, gönderileriniz veya reels’leriniz içinde geçerlidir. META’ya bağlı olan hiçbir uygulama içerisinde bu tür olaylarda kullanıcı bilgilendirilmemektedir.

Instagram Ekran Görüntüsü Delil Sayılır Mı?

Instagram da alınan ekran görüntüsü, elektronik ortamdaki fotoğraf, film, görüntü veya ses kaydı gibi veriler delillerle desteklendikleri takdirde delil olarak hükme esas alınabilir ve kullanabilir.

Instagram SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Instagram’da paylaştığınız bir sohbet mesajındaki kaybolan fotoğrafı konuştuğunuz kişi SS alırsa bu size bildirim olarak gözükür. Bildirimi kontrol etmek için sohbet içerisinde bulunan kamerayı açın ve fotoğraf çekin. Daha sonrasında konuştuğunuz kişinin gönderdiğiniz kaybolan fotoğraf için ss almasını isteyin. Eğer SS alırsa size bildirim olarak gelecektir.

Instagram SS Alındığını Nasıl Anlarız?

Bir başkasıyla olan sohbetinize gidin ve kameranızı açın. Fotoğrafınızı çekin ve alttaki seçeneklerde yer alan ‘’Tekrar oynatmaya izin ver’’ veya ‘’bir kez görüntüle’’ seçeneklerinden bir tanesini seçin. Eğer karşı taraf gönderdiğiniz kaybolan mesajı SS alırsa size bildirim olarak gelecektir.

Galeriden sohbetinize eklediğiniz fotoğraflar için bu durum geçerli değildir. Normal bir mesajmış gibisine iletildiği için ekran görüntüsü alınsa dahi size bildirim gönderilmez.

YouTube video
YouTube video

Sosyal medya kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın