Instagram’da Hassas İçerikli Ne Demek?

Instagram hassas içerikli ne demek? Bilindiği üzere hassas içerik sosyal medya üzerinden paylaşılmakta olan topluluk kurallarını ihlal etmiyor olsa bile bazı insanlar üzerinde negatif etkiye sebep olabilecek gönderilere verilen isim olarak karşımıza çıkıyor. Hassas içerikler kimi zaman şiddet içeren görüntüler olabileceği gibi müstehcenlik içeren paylaşımlar da olabiliyor. Özellikle sosyal medya mecralarının kullanıcı yaş ortalamasının düşmesi ile birlikte hassas içerikli paylaşımların kontrol altına alınması büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra yaş ile alakalı olmasa da kimi paylaşımların üzücü ve yıpratıcı olduğu da bir gerçek. Bu noktada ise Instagram hassas içerik kontrolü özelliğini devreye sokmuş durumda.

Instagram’da Hassas İçerikli Ne Demek?

Instagram’da Hassas İçerik

Müstehcenlik ya da şiddet içeren, topluluk kurallarını herhangi bir şekilde ihlal etmiyor olsa da kullanıcılar üzerinde negatif bir etki yaratabilme ihtimali olan gönderiler Instagram’da hassas içerik olarak adlandırılıyor. Bu özellikleri taşıyan gönderilerin ise negatif olarak etkilenebilecek kullanıcıların karşısına direkt olarak çıkmasını önleyebilmek amacı ile Instagram bir özellik geliştirerek hassas içeriklerin görüntülerin kısıtlanabilmesine olanak sağladı. Bu özellik ile birlikte hem yaşı küçük hem de negatif olarak etkilenebilecek kullanıcıların hassas içeriklere doğrudan maruz kalması engelleniyor. Bu sayede üzücü ya da yıpratıcı görüntüler içermekte olan pek çok gönderi kullanıcılar tarafından paylaşılırken kontrol edilerek kısıtlanabiliyor. Bunun yanı sıra Instagram hassas içerik kontrolü olarak isimlendirilen bir diğer özellik sayesinde uygulama kullanıcıları ne kadar hassas içerik görüntüleyebileceklerinin ayarlamasını yapabiliyor.

Instagram Hassas İçerik Kontrolü

Instagram uygulamasının yeni özellikleri arasında sunulmuş olan hassas içerik kontrolü özelliği sayesinde artık kullanıcılar hassas içerikleri görüntülemeyi açıp kapatabilecek ya da sınırlandırabilecekler. Aynı zamanda bu özellikle birlikte 18 yaşın altındaki hesap kullanıcılarının hassas içeriklere maruz kalmaması da hedeflenmekte ve bu hesap kullanıcıların hassas içerik görüntüleme seçeneği açılamamaktadır. Profiliniz üzerinden ayarlara giderek hesap ayarları içerisinde hassas içerik kontrolü kısmına girdikten sonra gerekli sınırlandırmaları yapabilirsiniz. Instagram’da hassas içerikli ne demek? Hassas içerikli gönderiler müstehcenlik, şiddet vb. negatif etki oluşturabilecek unsurlar barındıran gönderiler olarak tanımlanıyor.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın