İstanbul Tema Park Nerede Nasıl Gidilir

İstanbul Tema Park Nasıl Gidilir?

Vialand yani İstanbul Tema Park İstanbul’un Eyüp ilçesinin Yeşilpınar bölgesinde yer almaktadır. Son dönemlerde yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak noktası olarak ön plana çıkan İstanbul Tema Park’a ulaşmak için İETT otobüsleri ve birden fazla seçenek ile ulaşmak mümkün olmaktadır. Dilerseniz kısaca İstanbul Tema Park nasıl gidilir? Sorusunun cevabına yer verelim.

Anadolu Yakasından İstanbul Tema Parka Nasıl Gidilir

Öncelikle Kadıköyden tema parka nasıl giderim sorusunun cevabını verelim: Öncelikle Kadıköy Söğütlüçeşme durağından metrobüse binin ve Mecidiyeköy durağında ininiz. Ardından burada yer alan Mahmutbey metro durağına kadar yürüyün. Tahmini olarak 5 dakikalık bir yürüme mesafesi bulunmaktadır. Ardından Karani Akşemsettin durağında inin. Sonrasında ise aşağı yukarı 5 dakikalık bir yürüme mesafesi sonrasında İstanbul Tema Park’a ulaştınız.

Eğer Üsküdar’dan Tema Parka Nasıl Gidilir? Diye sorusunun cevabına ulaşmak isterseniz bu seferde Üsküdar – Çekmeköy metrosuna binerek Altunizade durağında inin ve metrobüse aktarma yaparak Mecidiyeköy durağında inebilirsiniz. Aynı Kadıköy’den gelen güzergahta olduğu gibi aşağı yukarı beş dakikalık bir yürüme mesafesinin ardından Tema Park’a ulaştınız.

Ümraniye’den Nasıl Giderim

Sık sorulan sorular arasında Ümraniye’den nasıl gidileceği de yer almaktadır. Öncelikle Üsküdar Çekmeköy metrosuna binin ve Üsküdar istikametindeki adımları takip edin.

Büyükçekmece’den İstanbul Tema Park’a Nasıl Giderim?

Öncelikle bu konuda ayrı ayrı duraklara ve ilçelere yer vermeyeceğiz. Eğer metrobüs duraklarından bir tanesine ulaşımınız varsa Edirnekapı yönündeki otobüse binerek Edirnekapı durağında ininiz. Sonrasında ise karşınıza çıkan bölümde tramvaya aktarma yapınız. Tramvayda Akşemsettin durağında inerek tabelaları takip edin. Aşağı yukarı 5 dakikalık bir yürüme mesafesinin ardından hedefinize ulaşabilirsiniz.

Bağcılardan İstanbul Tema Parka Nasıl Giderim?

Güngören ve Bağcılar bölgesinden geliyorsanız bu sefer de tramvay ile ulaşabilirsiniz. Kabataş – Bağcılar tramvayına binerek Cevizlibağ durağında inin ve ana yolun yanında bulunan 94T numaralı İETT otobüsüne binin. Tema Park’a ulaşmak için inmeniz gereken durak, Saya Hilal Camii durağıdır.

İstanbul Tema Park’a Giden Otobüs ve Tramvay Hatları

36CE, 36T, 38T, 39D, 41Y, 49, 55B, 94Y

Yakınından geçen metro hattı: M7

Bu araçların güzergahında bulunuyorsanız İstanbul Tema Park’a son derece hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır. Tema Park aynı zamanda çok geniş bir otoparkı ile siz değerli ziyaretçilerini beklemektedir.

Dilerseniz taksi ile gitmek için de Vialand’a gideceğinizi belirtirseniz bulunduğunuz yerden taksi ile ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın