İzmir’den Kuşadası’na nasıl gidilir

İzmir’den Kuş adasına nasıl gidilir? Şeklinde merakınız bulunuyorsa bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır. Aydın’ın bilinen en güzel ve en çok gezilmesi gereken yerlerinden bir tanesi olan Kuş adası yüzlerce eşsiz güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. 106 bin nüfuslu küçük ilçe her yaz binlerce ziyaretçisine bu eşsiz güzelliği tattırıyor.

Aydın’a çok yakın olan Kuş Adasının, Aydın’a bilinen uzaklığı 71 KM’dir. İzmir Kuş Adası kaç km diyorsanız da uzaklık yaklaşık olarak 92 KM’dir. Yani İzmir Kuş adası arası kaç saat sorusunun cevabı özel araçla 1 saattir. İzmir’e uzaklığı 90KM olan Kuş Adası’nın, Selçuklu’ya 21KM, Bodrum ve Çeşme’ye 157 KM uzaklıktadır.

Kuş Adasına Nasıl Gidilir

İzmir’den Kuş Adası’na gidebilmek için kullanabileceğiniz ulaşım araçları çok fazladır. Yani isterseniz özel araçla isterseniz dolmuşlarla veya otobüslerde Kuş Adasına gidebilirsiniz. Özel aracınızla kuş adasına gitmek istiyorsanız aşağıda sizlere Google Haritalar bilgisi paylaştık. Fakat otobüs veya minibüsle gitmek isterseniz sefer saatleri, hangi dolmuşların gittiği gibi bilgilerin hepsini yine aşağıda paylaştık.

İzmir Kuş Adası Nasıl Gidilir

Kuş Adası İzmir Dolmuş : Öncelikle İzmir otogarına gidin. Otogardan Kuşadasına sürekli olarak gün içinde dolmuş seferleri yapılmaktadır. Yolculuk 1.5 saat sürmektedir. Pamukkale ya da Kuş adası firmaları da gitmektedir.

Alternatif 2 : Metroyla gitmek isteyenler ise öncelikle IZBAN Gaziemir semt garajına gitmelidir. Oradan Selçuk’a gidip ve Selçuk’tan Kuşadası’na geçebilirler.

İzmir Kuş Adası Otobüs Fiyatı

İzmir’den kalkan otobüslerin her birisi Kuş Adası’na gidebilmek için genel olarak 70 TL gibi bir ücret alırlar.

Kuş Adasına Giden Otobüsler

Kuş Adasına otobüsle gitmek için İzmir otogarına gidiyorsunuz. Daha sonrasında aşağıda yazılı olan herhangi bir turizm firmasından biletinizi kestirebilirsiniz.

  • Pamukkale Turizm
  • Buzlu Turizm
  • İstanbul Kalesi
  • Kale Seyahat
  • Uludağ Turizm
  • Varan Turizm
  • Kamilkoç

İzmir’den Kuşadası’na nasıl gidilir
İzmir’den Kuşadası’na nasıl gidilir

 

 

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın