İzmir’den Kuşadası’na nasıl gidilir

İzmir’den Kuş adasına nasıl gidilir? Şeklinde merakınız bulunuyorsa bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır. Aydın’ın bilinen en güzel ve en çok gezilmesi gereken yerlerinden bir tanesi olan Kuş adası yüzlerce eşsiz güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. 106 bin nüfuslu küçük ilçe her yaz binlerce ziyaretçisine bu eşsiz güzelliği tattırıyor.

Aydın’a çok yakın olan Kuş Adasının, Aydın’a bilinen uzaklığı 71 KM’dir. İzmir Kuş Adası kaç km diyorsanız da uzaklık yaklaşık olarak 92 KM’dir. Yani İzmir Kuş adası arası kaç saat sorusunun cevabı özel araçla 1 saattir. İzmir’e uzaklığı 90KM olan Kuş Adası’nın, Selçuklu’ya 21KM, Bodrum ve Çeşme’ye 157 KM uzaklıktadır.

Kuş Adasına Nasıl Gidilir

İzmir’den Kuş Adası’na gidebilmek için kullanabileceğiniz ulaşım araçları çok fazladır. Yani isterseniz özel araçla isterseniz dolmuşlarla veya otobüslerde Kuş Adasına gidebilirsiniz. Özel aracınızla kuş adasına gitmek istiyorsanız aşağıda sizlere Google Haritalar bilgisi paylaştık. Fakat otobüs veya minibüsle gitmek isterseniz sefer saatleri, hangi dolmuşların gittiği gibi bilgilerin hepsini yine aşağıda paylaştık.

İzmir Kuş Adası Nasıl Gidilir

Kuş Adası İzmir Dolmuş : Öncelikle İzmir otogarına gidin. Otogardan Kuşadasına sürekli olarak gün içinde dolmuş seferleri yapılmaktadır. Yolculuk 1.5 saat sürmektedir. Pamukkale ya da Kuş adası firmaları da gitmektedir.

Alternatif 2 : Metroyla gitmek isteyenler ise öncelikle IZBAN Gaziemir semt garajına gitmelidir. Oradan Selçuk’a gidip ve Selçuk’tan Kuşadası’na geçebilirler.

İzmir Kuş Adası Otobüs Fiyatı

İzmir’den kalkan otobüslerin her birisi Kuş Adası’na gidebilmek için genel olarak 70 TL gibi bir ücret alırlar.

Kuş Adasına Giden Otobüsler

Kuş Adasına otobüsle gitmek için İzmir otogarına gidiyorsunuz. Daha sonrasında aşağıda yazılı olan herhangi bir turizm firmasından biletinizi kestirebilirsiniz.

  • Pamukkale Turizm
  • Buzlu Turizm
  • İstanbul Kalesi
  • Kale Seyahat
  • Uludağ Turizm
  • Varan Turizm
  • Kamilkoç

İzmir’den Kuşadası’na nasıl gidilir
İzmir’den Kuşadası’na nasıl gidilir

 

 

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın