Kalp Pili Fiyatları 2022

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde kalp pili fiyatları nedir? Şeklinde soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize kalp pili fiyatları konusunda detaylı bilgiler paylaşmaya çalışacağız. Bununla birlikte kalp pili nedir, kalp pili ne işe yarar, en iyi kalp pili markası, kalp pili ne kadar başlıklarında da farklı bilgileri aktarmış olacağız.

Son zamanlarda kalp ve damar hastalıklarına dair çok fazla hastalığa rastlanıyor. Kalp ve damar hastalıkları dolayısıyla hastalanan hastaların bir çoğuysa bu hastalığı yenebilmek amacıyla farklı yollara, farklı tedavilere başvuruyorlar. Kalp ve damar hastalıklarında çok sık bir şekilde görülen kalp pili olayıysa en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Peki, kalp pili fiyatları ne kadar? İşte sizlere tüm detaylarıyla kalp pili fiyatları hakkında geniş açıklamalar…

Kalp Pili Nedir?

Kalp pili; ‘’Kalbin ritmini oluşturan, düzenleyen ve şok uygulaması yapabilen elektronik cihazlardır.’’ Yavaş atan bir kalbi düzene sokabilecek düzeyde etkili olan bu piller son yıllarda çok popüler hale gelmiştir. Kalp ritmi haricinde kalp pillerinin ölümcül ritim bozukluklarına engel olduğu ve bununla birlikte kalp yetmezliği hastalığı içinde gelişmiş kalıcı kalp pilleriyle hastanın tedavi edildiği bilinmektedir.

Kalp Pili Çeşitleri Nelerdir?

3 farklı kalp pili çeşidi bulunmaktadır. Bu 3 farklı kalp pili birbirinden farklı özellikte olup hastanın tedavisi için kullanılmaktadır.

 • Standart Kalp Pili – Pacemaker adıyla bilinen standart kalp pilleri kalp nabzını normal seviyelerde tutabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Bu kalp pilinin bilinen en büyük özelliğiyse kalbin yavaşlamasını engelleyerek durmasını önlemiş olur. En küçük kalp pilidir.
 • Şoklamalı Kalp Pili – Diğer bir adıyla ICD olan bu kalp pilleri yüksek hızlı ritim bozukluğunun tedavisi için kullanılabilir pillerdir. Ani ölüme yol açabilecek hastalıklar için kullanılan bu kalp pilleri, kalp ritmini baskılar ve şok etkisi oluşturur. Bu sayede kalp ritmi normal düzeyine gelir.
 • Kalp Yetmezliği Pili – Diğer adıyla CRT olan bu piller kalp yetmezliği hastalığında kullanılmaktadır. Kalbin performansını arttırmaya yöneliktir ve şoklama özelliğini barındırır. Fakat her bir CRT elektronik cihazında şoklama özelliği olmayabilir. Kalp yetmezliği pili olarak bilinen bu pilin halk arasındaki adı 3 boşluklu kalp pilidir. Takılması zor olabilir ve uzun sürede takılabilir.
Kalp pili fiyatı ne kadar?

Kalp Pili Fiyatları

Kalp pili fiyatını internetten öğrenmeniz doğru değildir. Fakat sizlere bilgi olabilmesi açısından ortalama fiyatı paylaşacağız.

 • En düşük kalp pili fiyatı – 3.000 TL
 • En yüksek kalp pili fiyatı – 15.000 TL

Paylaştığımız bu fiyat skalası sizleri yanıltmasın. Çünkü size en doğru fiyatı verebilecek ve tedavinizi doğru bir şekilde yapabilecek olan uzman doktorlardır. Doktorunuza danışarak kalp pili fiyatları hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kalp Pilini SGK Karşılıyor Mu?

Evet, belirli bir tutara kadar SGK, kalp pili ödemelerini karşılamaktadır. Karşıladığı kalp pili çeşitlerini ve tutarları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

 • SUT kodu; KR1013, DDR pediatrik (Kardiyoloji) ödeme tutarı 4.306,50
 • SUT kodu; KR1014, DDR (Kardiyoloji) ödeme tutarı 2.640,00
 • SUT kodu; KR1015, DDR MR uyumlu (Kardiyoloji) ödeme tutarı 9.900,00
 • SUT kodu; KR1016, DDR ventriküler Pacing azaltıcı özelliği bulunan ve algoritması olan (Kardiyoloji) ödeme tutarı 3.300.00
 • SUT kodu; KR1017, VDD- VDDR (Kardiyoloji) ödeme tutarı 2.356,20
 • SUT kodu; KR1018, VVIR pediatrik (Kardiyoloji) Ödeme tutarı 3.030,50
 • SUT kodu; KR1019, VVIR (Kardiyoloji) ödeme tutarı 2.368,58
 • SUT kodu; KR1020 VVIR, MR uyumlu ödeme tutarı 4.785,00
 • Sağlık Uygulama Tebliği kodu; KR1021 BI- Ventrikul (Kardiyoloji) ödeme tutarı 3.987,50

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın