Kalp Pili Fiyatları 2024(Doğru Fiyatlar)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde kalp pili fiyatları nedir? Şeklinde soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize kalp pili fiyatları konusunda detaylı bilgiler paylaşmaya çalışacağız. Bununla birlikte kalp pili nedir, kalp pili ne işe yarar, en iyi kalp pili markası, kalp pili ne kadar başlıklarında da farklı bilgileri aktarmış olacağız.

Son zamanlarda kalp ve damar hastalıklarına dair çok fazla hastalığa rastlanıyor. Kalp ve damar hastalıkları dolayısıyla hastalanan hastaların bir çoğuysa bu hastalığı yenebilmek amacıyla farklı yollara, farklı tedavilere başvuruyorlar. Kalp ve damar hastalıklarında çok sık bir şekilde görülen kalp pili olayıysa en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Peki, kalp pili fiyatları ne kadar? İşte sizlere tüm detaylarıyla kalp pili fiyatları hakkında geniş açıklamalar… Kalp Pili Nasıl Kullanılır gibi 2024 yılında en güncel fiyatları yinede güncel döviz kuru sürekli değiştiği için net değildir fakat ortalama bir fiyat listesidir.

Kalp Pili Nedir?

Kalp pili; ‘’Kalbin ritmini oluşturan, düzenleyen ve şok uygulaması yapabilen elektronik cihazlardır.’’ Yavaş atan bir kalbi düzene sokabilecek düzeyde etkili olan bu piller son yıllarda çok popüler hale gelmiştir. Kalp ritmi haricinde kalp pillerinin ölümcül ritim bozukluklarına engel olduğu ve bununla birlikte kalp yetmezliği hastalığı içinde gelişmiş kalıcı kalp pilleriyle hastanın tedavi edildiği bilinmektedir.

Kalp Pili Çeşitleri Nelerdir?

3 farklı kalp pili çeşidi bulunmaktadır. Bu 3 farklı kalp pili birbirinden farklı özellikte olup hastanın tedavisi için kullanılmaktadır.

 • Standart Kalp Pili – Pacemaker adıyla bilinen standart kalp pilleri kalp nabzını normal seviyelerde tutabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Bu kalp pilinin bilinen en büyük özelliğiyse kalbin yavaşlamasını engelleyerek durmasını önlemiş olur. En küçük kalp pilidir.
 • Şoklamalı Kalp Pili – Diğer bir adıyla ICD olan bu kalp pilleri yüksek hızlı ritim bozukluğunun tedavisi için kullanılabilir pillerdir. Ani ölüme yol açabilecek hastalıklar için kullanılan bu kalp pilleri, kalp ritmini baskılar ve şok etkisi oluşturur. Bu sayede kalp ritmi normal düzeyine gelir.
 • Kalp Yetmezliği Pili – Diğer adıyla CRT olan bu piller kalp yetmezliği hastalığında kullanılmaktadır. Kalbin performansını arttırmaya yöneliktir ve şoklama özelliğini barındırır. Fakat her bir CRT elektronik cihazında şoklama özelliği olmayabilir. Kalp yetmezliği pili olarak bilinen bu pilin halk arasındaki adı 3 boşluklu kalp pilidir. Takılması zor olabilir ve uzun sürede takılabilir.
Kalp pili fiyatı ne kadar?

Kalp Pili Fiyatları

Kalp pili fiyatını internetten öğrenmeniz doğru değildir. Fakat sizlere bilgi olabilmesi açısından ortalama fiyatı paylaşacağız.

 • En düşük kalp pili fiyatı – 3.000 TL
 • En yüksek kalp pili fiyatı – 15.000 TL

Paylaştığımız bu fiyat skalası sizleri yanıltmasın. Çünkü size en doğru fiyatı verebilecek ve tedavinizi doğru bir şekilde yapabilecek olan uzman doktorlardır. Doktorunuza danışarak kalp pili fiyatları hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kalp Pili Takılan Hastalar Kaç Yıl Yaşar?

Kalp pillerinin hastasının ihtiyacına ve pilin özelliğine göre ömrü değişmekle birlikte ortalama 5-6 yıl (10 yıl ) bir ömrü vardır.

Kalp Pilini SGK Karşılıyor Mu?

Evet, belirli bir tutara kadar SGK, kalp pili ödemelerini karşılamaktadır. Karşıladığı kalp pili çeşitlerini ve tutarları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

 • SUT kodu; KR1013, DDR pediatrik (Kardiyoloji) ödeme tutarı 4.306,50
 • SUT kodu; KR1014, DDR (Kardiyoloji) ödeme tutarı 2.640,00
 • SUT kodu; KR1015, DDR MR uyumlu (Kardiyoloji) ödeme tutarı 9.900,00
 • SUT kodu; KR1016, DDR ventriküler Pacing azaltıcı özelliği bulunan ve algoritması olan (Kardiyoloji) ödeme tutarı 3.300.00
 • SUT kodu; KR1017, VDD- VDDR (Kardiyoloji) ödeme tutarı 2.356,20
 • SUT kodu; KR1018, VVIR pediatrik (Kardiyoloji) Ödeme tutarı 3.030,50
 • SUT kodu; KR1019, VVIR (Kardiyoloji) ödeme tutarı 2.368,58
 • SUT kodu; KR1020 VVIR, MR uyumlu ödeme tutarı 4.785,00
 • Sağlık Uygulama Tebliği kodu; KR1021 BI- Ventrikul (Kardiyoloji) ödeme tutarı 3.987,50

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

4.2/5 - 4 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Kalp Pili Fiyatları 2024(Doğru Fiyatlar)” üzerine 3 yorum
 1. Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Mr uyumlu kalp pili Icd olani mi? Özel hastane mi? Birde hangi sene takıldı? Yorumumu görürseniz beni bilgilendirmenizi rica ederim.

  Yanıtla
Yorum yapın