Kanlı Para Oyunu Nasıl Oynanır? (2 Farklı Yöntem)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde kanlı para oyunu hakkında sorular alıyoruz. Bu içeriğimizle birlikte ziyaretçilerimize kanlı para oyunu hakkında detaylı bilgiler paylaşmış olacağız. Bununla birlikte kanlı para oyunu nasıl oynanır, kanlı para oyunu hilesi hakkında da farklı bilgiler paylaşmış olacağız.

Pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte ev içerisinde ev ahalisiyle birlikte oynanan oyunlarda da büyük bir artış yaşandı. Kimileri monopoly oynuyor, kimileri isim – şehir oynuyor. Kimileriyse kanlı para oyununu tercih ediyor. Son zamanlarda çok sık adını duyduğumuz kanlı para oyunu hakkında bu içeriğimiz sizlere detaylı bilgiler aktaracaktır. Aynı zamanda kanlı para oyunu nasıl oynanır? Sizlere oynanışını anlatmış olacağız.

Kanlı Para Oyunu Nedir?

Kanlı para yani diğer adıyla kanlı yumruk oyunu son zamanlarda epey bir popüler oldu diyebiliriz. Bir adet madeni para ve masayla oynanan oyunu bu kadar çok popüler eden şeyse TikTok adlı uygulamadır. TikTok keşfetine girdiğiniz zaman kanlı para oyunu hakkında bir çok video görebilirsiniz.

Kanlı para oyunu çok tehlikeli ve sağlığa zararlı bir oyun olarak nitelendirilmektedir. Bu tür oyunları çocuklarınıza asla öğretmemeli veya oynatmamalısınız. Aynı şekilde çocuklarınızın yanında bu tür oyunları oynamamalısınız.

Kanlı Para Oyunu

Kanlı Para Oyunu Nasıl Oynanır?

Kanlı para oyununun birden fazla oynanışı vardır. Bu oynanış türlerini sizlere aşağıda paylaştık.

İlk Oynanış Yöntemi

  • Kanlı para oyununu oynayabilmeniz için 1 adet madeni ve ağır paraya, 1 adet parayı hızlı bir şekilde döndürebileceğiniz masaya ihtiyacınız vardır. Masanın üzerinde ağır ve madeni parayı atıyorsunuz fakat oyunu oynayan herkesin elleri bağlı olmak zorundadır. Parayı masadan ilk alan kişi oyuna dahil olan istediği herhangi bir oyuncuya istediği cezayı verebiliyor.

2. Oynanış Yöntemi

  • Havaya bozuk para atılır ve elin tersiyle tutulur. Tutulan para parmaklardan herhangi birisinin arasına diğer elinizden destek almadan ve düşürmeden koyulur. Daha sonrasında paranın parmaklarınız arasındaki sağlamlığını test edebilmek için parayı parmağınız arasında 3 kere yere vurursunuz. Eğer para yere düşmezse oyuna devam edersiniz. Eğer para yere düşerse padişahın vereceği cezayı çekmek zorundasınız. Bu oynanış stili 2 kişiliktir. Bir padişah, bir vezir vardır.

Kanlı Para Oyunu Günah Mı?

Kanlı para oyunu sağlık yönünden zararlı olabilecek ve size sağlıksal problemler oluşturabilecek bir oyundur. Oyunu kaybederseniz cezası ağır olabileceğinden sağlığınız konusunda endişe duymanız gerekebilir. Bu yüzden kanlı para oyunu günah mı? Sorusunu sormak yerine kanlı para oyununu oynamak doğru mu? Diye sormalısınız.

YouTube video

Genel kategorisine bakmayı unutmayınız.

4.3/5 - 3 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın