Karaköye Nasıl Gidilir

Karaköy, Osmanlı dönemlerinden kalan binalarıyla, çeşit çeşit mekânlarıyla oldukça popüler olan yerlerden biridir. Karaköy, tarih boyunca ticaret merkezi olarak kullanılmıştır. Bu yüzden önceden kullanılan bankalar ve iş hanları da yer almaktadır. Karaköy, eski Galata semtinin modern adı olmuştur. Karaköy, içinde zengin mimarisi ve yapılarıyla dikkat çekerken Karaköye nasıl gidilir soruları da oldukça merak edilmektedir.

Karaköy Nerede

Karaköy nerede sorusu oldukça merak edilenler arasında yerini alır. Karaköy, İstanbul’da Avrupa yakasında yer alır. Marmara Denizi, İstanbul Boğazı ve Haliç’e olan kıyısıyla birlikte İstanbul’un meşhur ilçelerinden biri olan Beyoğlu’nun tarihi zenginliklerini barındıran bir semtidir. Karaköy, Galata köprüsüyle birlikte Eminönü’ne bağlanır.

Karaköy Nasıl Gidilir

Karaköy nasıl gidilir diye merak eden kişiler için en rahat ve hızlı ulaşım yolu, deniz ve raylı ulaşım sistemleridir. Feribot, tramvay, metro, otobüs, dolmuş gibi araçların da ulaşım sağlaması mümkündür. Bostancı, Kadıköy, Üsküdar gibi sahil semtlerinden Karaköye deniz yoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında Bağcılar- Zeytinburnu- Cevizlibağ- Kabataş hattını kullanarak tramvayla gitmeniz de mümkündür. Karaköye ulaşım sağlayan belediye otobüsleri de vardır. Bunlar:

  • Fulya 26A, Eminönü 70KE, Topkapı 28T28, Ortaköy 30D numaraları otobüslerdir.

Karaköy Otobüs Hatları

46EEminönü / Son Durak (46e-46ç-70fe) Yönü
66Gülbağ / Son Durak Yönü
78Eminönü / Son Durak (146b-33-33b-33d-78-78h-79ge) Yönü
79EKayabaşı Kiptaş Peron / Son Durak Yönü
EM1Eminönü
EM2Eminönü
26Eminönü Kantarcılar
26AEminönü Kantarcılar
28Topkapı / Son Durak(88-48a) Yönü
28TBeşiktaş Peronlar
30DVadi
31EEminönü
32Cevatpaşa
33Giyimkent
33BGiyimkent
33EEminönü
33ESGiyimkent
33TEEminönü
33YEminönü

Karaköye Metrobüsle Nasıl Gidilir

Karaköye ulaşmak için birçok tercih bulunmaktadır. Bu tercihlerin yanında Karaköye metrobüsle nasıl gidilir sorusu da oldukça merak edilenler arasındadır. Karaköye direkt giden bir metrobüs bulunmasa da aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunlar:

  • M2 Yenikapı- Taksim- Hacıosman metrosuyla Şişhane durağına geçebilirsiniz. Buradan da F2 Karaköy- Beyoğlu füniküleriyle Karaköye geçmeniz mümkündür.
  • M4 Kadıköy- Kartal- Pendik metrosuyla M5 Üsküdar-Ümraniye- Sancaktepe metrosunun ardından Kadıköy- Üsküdar vapurlarıyla birlikte Karaköye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karaköye Nasıl Gidilir

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın