Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde ‘’Kedinin küstüğünü nasıl anlarız?’’ Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimizde kedinin küstüğünü nasıl anlarız? Sorusunun doğru cevabını verdik. Bununla birlikte kediler küser mi, kediler sahiplerine küser mi, küsen kedi, kedim bana küstü, kedim benden uzaklaştı ne yapabilirim? Sorularına da cevap vereceğiz.

Kediler, dünya tatlısı minik dostlarımız olarak bilinir. Onların küçücük suratları, tatlı halleri derken bizleri masumluklarıyla epey bir cezbederler. Fakat onları her zaman sevmemizi, ilgi ve sevgi görmemizi istemeyebilirler. Yani kediler biraz garip varlıklar olduğundan onların ruh hallerini anlayabilmeniz biraz zor olabilir. Bu yüzden kedinin küstüğünü nasıl anlarız? Adlı bir içerik oluşturduk ve sizlere bu konu da doğru cevabı verdik!

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız?

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız?

Bir kedi üzgün olduğunda tıpkı insanlara benzer şekilde agresif hareketler sergileyebilir. İnsanlar sözleriyle size karşı olan küskünlüğünü dile getirirken kediler hırlamasıyla, gırtlaklarından gelen derin bir tıslamayla küskün olduklarını net bir şekilde belli edebilirler. Tabi, hırlamaları direkt olarak size küskün oldukları anlamını taşımıyor. Kedinizin etkileşimini, hareketleri ve duygularını iyi bir şekilde takip etmeli durumu ona göre değerlendirmelisiniz.

Kediler bize karşı duygularını belli edebilmek için beden dillerini harika bir şekilde kullanırlar. Kızgın bir kedi sizden direkt olarak uzaklaşmaya çalışacaktır veya kuyruğu sert bir şekilde sallayacaktır. Hatta daha da ileriye giderlerse yüzünüze bile pençe atabilirler. Fakat kedilerin bu beden dillerini anlayabilmek ve size karşı ne kadar sinirli olduklarını görebilmek bu durumlarda bir tık daha anlaşılabilir durumda olacaktır. Eğer kedinizin o an ne hissettiğini anlayabilirseniz ona çok daha iyi bir şekilde yardım edebilirsiniz.

Kediler Küser Mi?

Evet, kediler tıpkı insanlar gibi size küsebilirler. Yaptığınız herhangi bir hareket, onun sevmeyeceği mamayı almanız veya farklı durumların her birisi onun üzülmesine neden olabilir. Üzüldükleri içinde size küsebilirler. Kediler gergin ve sinirli oldukları anda göz bebeklerini aşırı şekilde büyütürler. Eğer kediniz size karşı göz bebeklerini büyütüyorsa biliniz ki çok sinirli. Fakat aksi şekilde kediniz yanınıza gelip kıvrılıyorsa biliniz ki sizden ilgi bekliyor.

Kedinizin mutsuz, size karşı kırgın olduğunu anlayabilmenin diğer bir yoluysa kedinizin sürekli olarak kusma eğiliminde olmasıdır. Mutsuz bir kedi bu tür hareketleri sergileyebilir. Kusmayla birlikte kediniz en iyi mamayı alsanız bile yemek yemekten uzak durabilir. Sahibi olduğunuz herhangi bir hayvan kedi dahi olsa mutlaka kusma eğilimini çok fazla gösteriyorsa bir veterinere götürmelisiniz. İleri derece de kusma eğilimi varsa kanser gibi hastalıkların habercisi olabilir.

Kedim Benden Uzaklaştı Ne Yapabilirim?

Kediniz sizden uzaklaştıysa onun seveceği mamalar almayı ve onu sıkboğaz etmemeyi o istemediği sürece onu sevmemeli özellikle yaş mama almayı tercih edebilirsiniz. Onunla daha fazla ilgilenmek ve daha fazla ilgilendiğinizi göstermek size karşı olan duygularını yeniden yeşertecektir. Kedinizi bu gibi durumlarda tıpkı bir bebek gibi besleyip, değer gösterirseniz kediniz size yeniden yanıt vererek eski mutluluğuna, size karşı olan sevgisine engel olamayacaktır.

Kedilerin geneli üzgün olduğunda, ilgisiz kaldığında ve kendilerinin sevilmesini istediklerinde yüksek sesle miyavlayabilirler. Bu yüzden kediniz bu tür hareketler sergiliyorsa hiç zaman kaybetmeden ona ilgi göstererek sevmeye başlayabilirsiniz. Severken bir yandan da en sevdiği mamayı vermeniz çok daha işe yarar bir hareket olacaktır!

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın