Kek Yapma Algoritması (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde kek yapma algoritması konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize kek yapma algoritması nedir? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda kek yapımı algoritması, kek yapmanın püf noktaları, kek yapmak için malzemeler nelerdir? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Algoritmalar hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor ve algoritmalarla günlük hayatımızı epey bir kolaylaştırıyoruz. Kullandığımız uygulamalardan tutun elimizdeki telefon, buzdolabı, çamaşır makinesi aklınıza gelebilecek her bir ürün ve cihazın kendine göre algoritması bulunuyor. Peki, kek yapma algoritması nedir? İşte sizlere tüm detaylarıyla kek yapma algoritması nedir?

Kek Yapma Algoritması

Kek Yapma Algoritması

Algoritma içerisinde bir iş bulunur ve bu işin her bir parçacığı algoritmaya dahil olur. Adım adım ilerlenerek tüm iş sonunda algoritma tamamlanmış olur. Kek yapma algoritması için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Başla.

 1. Fırını 170 dereceye getir.
 2. 2 yumurtayı 1 bardak şekerle çırp.
 3. 1 çay bardağı yoğurt ve 1 çay bardağı zeytinyağı ekleyerek karıştır.
 4. 2 su bardağı un ekle ve karıştır.
 5. Eğer elinde fındık ve kakao yoksa 7. Adıma git.
 6. Fındık ve kakao ekle ve 9. Adıma git.
 7. Kuru üzüm ekle ve 9. Adıma git.
 8. Malzemeleri karıştır ve kabartma tozu ekle.
 9. Kek kalıbını yağla.
 10. Malzemeleri kalıba dök.
 11. Fırına koy ve 45 dakika pişir.
 12. Fırından çıkar.

Bitir.

kek yapımı algoritması

Algoritma Nedir?

Algoritma genellikle bir sistemin belirli bir problemini çözerek veya belirli amaca ulaşmış oluruz. Tasarlanan yolda bir başlangıç durumu olur ve bitişinde son durumuna kavuşulur. Sonlu işlemler kümesi olarak adlandırılan algoritma matematik ve bilgisayar biliminde sık bir şekilde kullanılır.

Genel olarak bilgisayar programlarında kullanılan algoritma, tüm programlama dillerinin temeline dayanır. Temel bir komutu yerine getirmek, işleyişini bozmadan işi sonlandırmak gibi olayların her birisi algoritmaya dahil olur.

Keke Neden Su Konur?

Amansız çat kapı gelen misafirlerinize, çay saatlerini güzelleştirecek en güzel yiyecek olan kek tarifinin içerisinde su vardır. Kekinizin içine su koyduğunuz zaman kekinize yumuşacık bir doku kazandırırken daha çok kabarmasına da yardımcı olur.

Algoritma Nerelerde Kullanılır?

Algoritma için sınav içerisinde kaleminizin ucunun bitmesi, aldığınız ayakkabının küçük gelmesi, okula geç kalmanız gibi olaylar örnek verilebilir. Bunların her birisi birer problemdir fakat bu problemi tanımlayan, nedenini açıklayan ve çözüme kavuşturulan her bir olaya algoritma denilebilir. Problemi çözecek olan algoritma belirli bir sıraya göre tasarlanır ve sonlandırılır. Bir başlangıcı bulunur ve bu başlangıç bitince sonlandırılır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın