Kilo Almak İçin Dua (Çok Etkili)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde kilo almak için dua konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte kilo almak için dua konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda çocuğa kilo aldıran dua, kilo almak için zikir, kilo almak için hangi esma okunur? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Kilo problemleri günümüzün en büyük sorunları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kilo almak isteyen kişilerin sayısı kilo vermek isteyen kişilerin sayısını giderek geçiyor. Kilo almak için çeşitli yöntemlere başvuran kişiler her ne kadar bu yolda çaba gösteriyor olsalar da sonucunda dua etmeyi de ihmal etmekten yana olmuyorlar. Kilo almak için dua ederek kilo problemlerinize çözüm bulabilirsiniz. Kilo almak için dua konusunda bir çok farklı dua ve esmayı aşağıda doğru bir şekilde paylaştık.

Kilo Almak İçin Dua Nedir?

Kilo Almak İçin Dua Nedir?

Kilo almak için dua okumak istiyorsanız duanızı kalpten ve içten okumanız gerektiğini asla unutmayın. Allah’a ellerinizi açtığınızda tüm kalbinizle kilo almak için duanızı etmeli ve amin diyerek sonlandırmalısınız. Dua etmeye başlamadan önce abdest almanız ve duanızın niyetini yapıyor olmanız önemlidir. Şunu da unutmamak gerekirse günlük kalori hesabınızı yapıp almanız gerekenden fazlasını almalısınız.

İnşirah Duası Türkçe Okunuşu:

 • Elem neşrah leke sadrek, Ve vada’na ‘anke vizreke, Elleziy enkada zahreke, Ve refa’na leke zikreke, Feinne me’al’usri yüsren, İnne me’al’usri yüsren, Feiza ferağte fensab, Ve ila rabbike ferğab.

Çok hızlı kilo almak için ne yapmalıyım?

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo almak isterseniz aşağıda belirtmiş olduğumuz önerileri dikkate alabilirsiniz:

 • Sık Sık Beslenin.
 • Çorba Tercih Etmeyin.
 • Süt ve Süt Ürünleri Tüketin.
 • Yemekle Beraber Sıvı Tüketmeyin
 • Yağlı Beslenirken Dikkat edin.
 • Beslenirken Yağlı Tohumlara Yer Verin.
 • Protein Alımınızı İhmal Etmeyin.
 • Sağlıklı Karbonhidratları Tercih Edin.

İnşirah Duası Anlamı:

 • Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla, (Ey Muhammed!) Senin göğsünü açıp genişletmedik mi? Belini büken yükünü üzerinden kaldırmadık mı? Senin şânını yükseltmedik mi? Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul. Ancak Rabbine yönel ve yalvar.

Kilo Almak İçin Hangi Esma Okunur?

Kilo almak için dua ve sure okuduğunuz gibi esma da okuyabilirsiniz. Esmalar yine dualar kadar etkili ve bir o kadar işe yarayan Allah’a isteklerinizi söyleyebileceğiniz durumdur. Ettiğiniz esmaların, duaların ve zikirlerin kabul olması için eylemlerinizin kalpten ve saf niyetle yapılıyor olmasına dikkat edin.

 • Her gün 1000 defa Ya Kaviyy denir.
 • Her gün 1000 defa Ya Metin denir.

Düzenli bir şekilde bu esmaları gönlünüzden ve dilinizden geçirirseniz iştahınızın kısa sürede açıldığını sizlerde görebilirsiniz. Yediklerinizin, içtiklerinizin arttığını ve vücudunuzun direncinin giderek arttığını sizlerde görebilirsiniz.

Çocuğa Kilo Aldıran Dua Nedir?

Çocuklarımız gün içerisinde çok aktif olsalar da yedikleri meyveler, sebzeler ve yemekler hızlı bir şekilde midelerinde sindirilir. Veyahut bazı çocuklar hiç yemek yemekten yana olmazlar. Bundan dolayı da kilo problemleri ortaya çıkabilir. Çocuğunuza kilo aldırmak için dualar okuyabilir, Allah’a olan isteklerinizi söyleyebilirsiniz.

Enbiya suresinin 8. Ayetini 21 defa suya okuyacaksınız ve 21 gün boyunca çocuğunuza okuduğunuz dualı suyu içereceksiniz. Su haricinde yemeklere de katabilirsiniz. Yemek yedirmeden önce veya suyu içirmeden önce ‘’Ya Kuddus’’ ismi şerifini 3 defa söylemeyi unutmayın.

Hızlı Kilo Almak Nasıl?

Tüketilen besinlerin, yiyeceklerin bol kalorili olmasına özen göstermeli. Bol bol karbonhidrat ve protein tüketilmeli, günde 3 ile 5 öğün yemek yenmeli bu yemeklerin tabii bol kalorili olması şartıyla.

İştah Açıcı Dua Türkçe Okunuşu:

 • “Ve mâ cealnâhum ceseden lâ ye’kulûnet taâme ve mâ kânû hâlidîn(hâlidîne).”

İştah Açıcı Dua Anlamı:

 • “Biz, onları yemek yemez bir beden yapısında yaratmadık. Onlar ölümsüz de değillerdi.””

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın