Kızla Konuşulacak Konular (Muhteşem Cevap)

Yeni tanıştığınız biri ile iletişim kurarken zorluk mu yaşıyorsunuz? Kızla konuşulacak konular hakkında sizin için detaylı bir bilgilendirme yazısı hazırlamaya çalıştık. Hazırsanız başlayalım…

Muhabbet tüm ilişkilerin temelinde vardır. Karşılıklı olarak etkileşim içerisinde bulunmak için tarafların birbirini anlaması ve iletişim içerisinde kalması da son derece büyük bir önem arz eder. Ne yazık ki her zaman için yeni tanıştığınız biri ile iletişim kurarken başarılı olamayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde ise öncelikle standart kalıpların dışına çıkmanız gerekebilir. Peki ama öncelikle nelere dikkat etmek gerekir? Bu sorunun cevabı ile başlayabiliriz.

Bir Kızla Konuşulacak Konular

İlk olarak dikkat etmeniz gereken konu başlığının karşı tarafı tanımak ve ilgi alanlarının farkına varmak olduğunu unutmamalısınız. Bu sebeple sorular sorarak başlayın. Buluştuğunuz yeri beğenip beğenmediğini, ne tarz müziklerden hoşlandığını ve bunun gibi basit soruları mutlaka bunaltmadan sorun.

Onun cevap vermesini bekledikten sonra yorumlar yapın. Yaptığınız yorumlarda onu yormayın yada yargılamayın. Örneğin ben maviyi çok severim dediyse, siz de mavinin huzur verici bir renk olduğunu söyleyebilirsiniz. Yalnız her zaman için onunla ortak noktalarınızın olmasını beklemek yerine daha özgür bir şekilde konuşmakta mümkün olabilir.

Kısaca bir örnekle belirtmek gerekirse;

Siz: En çok hangi rengi seversin?

O: Maviyi çok severim.

Siz: Öyle mi? Bende maviyi çok severim! Demek yerine Gerçekten mavi huzur veren bir renktir ama benim rengim sanırım yeşil. Demek daha doğru bir cevap olabilir.

kızla konuşulacak konular

Kızla Konuşma Konuları

İlk buluştuğunuz andan itibaren bir anda yoğun bir iletişim kurmayı beklemek her iki taraf içinde mantıklı olmaz. O sebeple öncelikle karşınızdaki insanı sıkmadan iletişim kurmanın bir yolunu arayabilirsiniz.

Soru – cevap çoğu zaman iletişimin kesilmesini önlese de her zaman için mantıklı olmaz. Bu sebeple iletişimin sürekliliği için kendinizi anlatmayı yada onun soru sormasına izin vermeyi deneyebilirsiniz.

Yeni Tanışılan Kızla Konuşulacak Konular

Sevdiği mevsimler, en beğendiği oyuncular, izlediği dizi ve okuduğu kitaplardan bahsedebilirsiniz. İlk buluşmanızda ona bir kitap hediye edebilirsiniz. Kitabın belli bir noktasında çok beğendiğiniz bir durumun yaşandığını söyleyebilirsiniz. Onun kitabı okurken sizinle aynı duygulara sahip olup olmayacağını merak ettiğinizin de altını çizebilirsiniz. Bunlar tabii  ki yaşa ve karşılıklı olarak iletişime bağlı olan konulardır.

Kızla Ne Konuşulur

Hemen hemen her konudan bahsedebilirsiniz. Yeni tanıştığınız bir kızla iletişim kurmadan önce onun kendini özgür hissetmesini sağlamanız gerekir. Yargılamayın, üzmeyin yada sürekli olarak onu konuşturmaya çalışmayın. Kendinizi anlatın. Nelerden hoşlandığınızı, yağmurda yürümeyi sevdiğinizi yada nasıl mutlu olduğunuzu anlatın. Bunun gibi basit bilgiler karşılıklı olarak iletişimin güçlenmesini de sağlayacaktır.

Flört İle Konuşulacak Konular

Doğru konu başlıklarına ulaşmak ilk buluşmada pek mümkün olmayabilir. Bu sebepten aşırı heyecanlanmayın. Sadece konuşurken onu önemsediğinizi belli etmeye çalışın. Günlerinin nasıl geçtiğini sorun. Ailenizi anlatın yada hayallerinizden bahsedin. Aslına bakılırsa flört ile konuşulacak konu bulmak çok da zor değildir. Zor olan bunu sabırla sürdürmektir.

Şurası unutulmamalıdır ki, diyalog kurmanın en zor yolu karşılıklı olarak muhabbeti sürdürmekten geçer. Bu sebeple karşınızdaki kişinin sizi önemsemesini sağlamak için, iletişiminizin kuvvetli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple hem ayrıcalıklı hem de kaliteli bir şekilde iletişim kurmak karşılıklı olarak güvenin sağlanması açısından da büyük bir önem arz eder. Siz de karşınızdaki insanı önemseyip onunla sürekli olarak muhabbet halinde olmayı deneyebilirsiniz. Orta – uzun vadede iletişiminiz hem kalıcı olacak hem de birbirinizi daha yakından tanımaya başlayacaksınız.

YouTube video

Genel kategorimize bakmayı unutmayın.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın